Mieszkanie Plus – wykaz gruntów już w listopadzie

Założeniem Programu Mieszkanie Plus jest zmniejszenie niedoboru mieszkań. Aby osiągnąć poziom dostępności lokali mieszkalnych w Polsce, który byłby zbliżony do średniej w Unii Europejskiej należałoby zbudować aż 2,75 mln lokali. Każdego roku w Polsce  są realizowane inwestycje dzięki którym odnotowuje się przyrost ok. 150 tysięcy mieszkań. Jeżeli cel miałby zostać zrealizowany do 2030 roku to konieczne jest wsparcie ze strony rządu. Program Mieszkanie + jest skierowany do osób, których zarobki są zbyt niskie aby otrzymać od banku kredyt hipoteczny, ale nie przysługuje im również mieszkanie komunalne.  Dzięki rządowemu programowi będą mieli możliwość wynajmu mieszkania na korzystniejszych warunkach niż rynkowe. Istnieje też opcja wykupu lokalu mieszkalnego na własność.

Mieszkanie Plus wykaz gruntów

Wykaz gruntów w programie Mieszkanie Plus już w listopadzie 2017 roku

Mieszkanie Plus – wykaz gruntów

Budynki realizowane z programu Mieszkanie + mają powstać na gruntach, które należą do Krajowego Zasobu Nieruchomości. Według informacji przekazanej przez biuro prasowe Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa dla PAP pierwsze wykazy gruntów, które prawdopodobnie zostaną włączone do Krajowego Zasobu Nieruchomości, będą wykonane w połowie listopada.

Ustawa o Krajowym Zasobie Nieruchomości daje możliwość budowy mieszkań na wynajem od rządu na gruntach, których właścicielem jest Skarb Państwa. Krajowy Zasób Nieruchomości ma być tzw. bank ziemi w miejscowościach zarówno dużych jak również w mniejszych gminach. Ustawa o Krajowym Zasobie Nieruchomości wejdzie w życie 11 września 2017 roku. Po wejściu w życie przepisów ustawy starostowie i prezydenci miast w ciągu 60 dni będą musieli przygotować listę gruntów. Stąd wykaz nieruchomości skarbu państwa pojawi się w zasobie państwa najwcześniej 10 listopada 2017 roku.

Wykaz nieruchomości będzie posiadał m.in. adres nieruchomości, numer księgi wieczystej, powierzchnię nieruchomości, lokalne plany zagospodarowania przestrzennego terenu, wydanych pozwoleń na budowę.

Według ustawy zostanie utworzony Krajowy Zasób Nieruchomości, który będzie dysponował nieruchomościami należącymi do Skarbu Państwa. Na gruntach z Krajowego Zasobu Nieruchomości będą budowane mieszkania na wynajem od rządu.  Aktualnie program Mieszkanie Plus jest realizowany w kilku miastach jak np. Biała Podlaska, Wałbrzych czy Jarocin. Sprawdź pozostałe miasta w Mieszkanie Plus.

Jak widać, Mieszkanie Plus to bardzo ambitny cel oraz odległa perspektywa. Oferty na pewno będą rozchodzić się błyskawicznie – dlatego jeżeli chcesz być na bieżąco polub nasz profil na Facebooku.

Dla niecierpliwych zapraszamy do sprawdzenia dopłaty do Twojego mieszkania
w ramach Programu Mieszkanie dla Młodych „MDM”. Więcej

 • Emila

  Na stronie widnieje taka informacja „Dochód, który trzeba wykazać to od 2 do 4 tys. zł dla jednej osoby, 1,5 do 3 tys. zł na osobę w przypadku rodziny dwuosobowej oraz od 1,3 do 3 tys zł na osobę przy trzech lub więcej osobach w gospodarstwie domowym”. Co oznacza, że taka rodzina jak moja czyli 4 osobowa powinna mieć minimum 5200zł 🙂 Czy to oznacza, że jeśli mamy mniejszy dochód to nie mamy szans, żeby wynająć takie mieszkanie?

  • MieszkaniePlus

   Witam, są to zasady ustalania minimalnej zdolności czynszowej najemców, czyli zdolność najemcy do terminowego opłacenia czynszu. Będzie ona obliczana na podstawie dochodów netto, które zostaną pomniejszone o obciążenia finansowe, również wynikające z umowy
   najmu. Stawki najmu będą zróżnicowane w miastach w Polsce. Natomiast czynnikiem, który będzie miał pozytywny wpływ na ocenę zdolności czynszowej będzie m.in. liczba dzieci w gospodarstwie domowym (500+).


Sprawdź najlepszą dopłatę do Twojego Mieszkania dla Młodych

Zanim program MieszkaniePlus zacznie w pełni działać, sprawdź dopłaty do Twojego mieszkania w ramach programu Mieszkanie dla Młodych.

 • Dowiesz się wszystkiego na temat programu Mieszkanie dla Młodych.
 • Jak kupić nieruchomość na rynku pierwotnym i rynku wtórnym?
 • Co zrobić aby skorzystać z programu i uzyskać ponad 100 000 PLN dopłaty?
 • Ile dofinansowania otrzymasz jako singiel, małżeństwo, rodzina z dziećmi?
 • Jak otrzymać dofinansowanie do kupna lub budowy domu?
 • Gdzie można kupić mieszkania objęte dopłatami bez wkładu własnego?
 • Jaką masz zdolność kredytową oraz jak uzyskać dopłatę do 100% wartości?
 • Porównasz bezpłatnie warunki wszystkich 14 banków obsługujących MDM.
 • Zarejestruj się w programie już teraz aby skorzystać z dopłaty!

Wypełnij bezpłatnie formularz lub zadzwoń! Ogólnopolska infolinia: tel. 22 295 44 22