Mieszkanie Plus – wykaz gruntów już w listopadzie

Założeniem Programu Mieszkanie Plus jest zmniejszenie niedoboru mieszkań. Aby osiągnąć poziom dostępności lokali mieszkalnych w Polsce, który byłby zbliżony do średniej w Unii Europejskiej należałoby zbudować aż 2,75 mln lokali. Każdego roku w Polsce  są realizowane inwestycje dzięki którym odnotowuje się przyrost ok. 150 tysięcy mieszkań. Jeżeli cel miałby zostać zrealizowany do 2030 roku to konieczne jest wsparcie ze strony rządu. Program Mieszkanie + jest skierowany do osób, których zarobki są zbyt niskie aby otrzymać od banku kredyt hipoteczny, ale nie przysługuje im również mieszkanie komunalne.  Dzięki rządowemu programowi będą mieli możliwość wynajmu mieszkania na korzystniejszych warunkach niż rynkowe. Istnieje też opcja wykupu lokalu mieszkalnego na własność.

Mieszkanie Plus wykaz gruntów

Wykaz gruntów w programie Mieszkanie Plus już w listopadzie 2017 roku

Mieszkanie Plus – wykaz gruntów

Budynki realizowane z programu Mieszkanie + mają powstać na gruntach, które należą do Krajowego Zasobu Nieruchomości. Według informacji przekazanej przez biuro prasowe Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa dla PAP pierwsze wykazy gruntów, które prawdopodobnie zostaną włączone do Krajowego Zasobu Nieruchomości, będą wykonane w połowie listopada.

Ustawa o Krajowym Zasobie Nieruchomości daje możliwość budowy mieszkań na wynajem od rządu na gruntach, których właścicielem jest Skarb Państwa. Krajowy Zasób Nieruchomości ma być tzw. bank ziemi w miejscowościach zarówno dużych jak również w mniejszych gminach. Ustawa o Krajowym Zasobie Nieruchomości wejdzie w życie 11 września 2017 roku. Po wejściu w życie przepisów ustawy starostowie i prezydenci miast w ciągu 60 dni będą musieli przygotować listę gruntów. Stąd wykaz nieruchomości skarbu państwa pojawi się w zasobie państwa najwcześniej 10 listopada 2017 roku.

Wykaz nieruchomości będzie posiadał m.in. adres nieruchomości, numer księgi wieczystej, powierzchnię nieruchomości, lokalne plany zagospodarowania przestrzennego terenu, wydanych pozwoleń na budowę.

Według ustawy zostanie utworzony Krajowy Zasób Nieruchomości, który będzie dysponował nieruchomościami należącymi do Skarbu Państwa. Na gruntach z Krajowego Zasobu Nieruchomości będą budowane mieszkania na wynajem od rządu.  Aktualnie program Mieszkanie Plus jest realizowany w kilku miastach jak np. Biała Podlaska, Wałbrzych czy Jarocin. Sprawdź pozostałe miasta w Mieszkanie Plus.

Jak widać, Mieszkanie Plus to bardzo ambitny cel oraz odległa perspektywa. Oferty na pewno będą rozchodzić się błyskawicznie – dlatego jeżeli chcesz być na bieżąco polub nasz profil na Facebooku.

Bezpłatnie sprawdź jak najlepiej zamieszkać we własnym mieszkaniu. Więcej>>


Chcesz mieszkać na swoim czy płacić komuś za wynajem?

  • Nie płać za wynajem, zamieszkaj w swoim własnym mieszkaniu.
  • Sprawdź jak prosto możesz sfinansować zakup swojego mieszkania.
  • Spłacaj swoje własne mieszkanie i nie dawaj nikomu zarobić.
  • Sprawdź jak łatwo możesz uzyskać mieszkanie na własność.
  • Po co płacić komuś za wynajem, jak możesz płacić na swoje mieszkanie.
  • Nie musisz czekać w kolejce, aż mieszkanie zostanie wybudowane.
  • Dowolna lokalizacja mieszkania, pełna infrastruktura (szkoły, komunikacja)
  • Sprawdź bezpłatnie, jak sfinansować swoje własne mieszkanie już teraz!

Wypełnij bezpłatnie formularz!


Administratorem danych osobowych jest SalesMax oraz wymienieni PartnerzyExpander Advisors Sp. z o.o.
Open Finance S.A.
NOTUS Finanse S.A.
serwisu MieszkanieDlaMlodych.com, którzy przetwarzają dane osobowe w celach i na zasadach określonych w Polityce prywatności. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Przyjmuję do wiadomości, że przysługuje mi prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem dotychczasowego przetwarzania. Więcej informacji o ochronie danych osobowych w Polityce prywatności.