Mieszkanie Plus w Wałbrzychu nabór wniosków

Do 31 stycznia 2019 roku trwa nabór wniosków w ramach programu Mieszkanie Plus  w Wałbrzychu.

Mieszkanie Plus w Wałbrzychu nabór wniosków

Osoby, które są zainteresowane programem Mieszkanie Plus w Wałbrzychu mogą składać już wnioski.

Nabór wniosków jest prowadzony przez Biuro Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu.

Mieszkanie Plus w Wałbrzychu lokalizacja

192 lokale mieszkalne w czterech sześciopiętrowych budynkach liczące od 35 do 74 metrów kwadratowych zostaną wybudowane przy ulicy Husarskiej na Podzamczu. Jest to najmłodsza ale i najbardziej zaludniona dzielnica miasta, w której obecnie mieszka blisko 30 tysięcy osób. Pod realizację inwestycji w ramach programu Mieszkanie Plus została wybrana działka o powierzchni około 1,5 ha. W pobliżu inwestycji znajdują się przystanki komunikacji miejskiej, które obsługuje 7 linii autobusowych. Do Centrum Wałbrzycha można dojechać w 17 minut. Nieopodal inwestycji znajdują się sklepy Biedronka, Rossmann, bank i stacja paliw.

Mieszkanie Plus w Wałbrzychu – dostępne mieszkania

Przyszli najemcy mogą zamieszkać w kawalerkach jak również mieszkaniach 3-pokojowych. Inwestor proponuje nam 3 kategorie mieszkań:

 • kawalerki o powierzchni 35,10 m2 (24 mieszkania)
 • dwupokojowe o powierzchni 47,66 m2 (112 mieszkań)
 • trzypokojowe o powierzchni 73,52 m2 (52 mieszkania).

Dodatkowo zostaną wybudowane 4 kawalerki przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Standard wykończenia mieszkań: płytki podłogowe (kuchnia, łazienka), płytki ścienne (kuchnia,łazienka), panele podłogowe, drzwi, ściany malowane farbą, grzejniki, osprzęt elektryczny. Najemca nie zapewnia mebli oraz sprzętu agd.

Wynajmujący przewidział również 86 miejsc postojowych dla lokatorów. Koszt miesięczny wynajmu to 90zł.

Umowa najmu

Osoby zainteresowane, których wnioski zostaną pozytywnie zweryfikowane pod kątem zdolności czynszowej oraz kryteriów uchwalonych przez Radę Miasta Wałbrzycha oraz uzyskają największą liczbę punktów, otrzymają propozycję podpisania umowy najmu konkretnego lokalu mieszkalnego. Umowy z najemcami będą podpisywane po uzyskaniu przez inwestora pozwolenia na użytkowanie mieszkań. Najemca przed podpisaniem umowy wybiera rodzaj najmu:

 • Umowa najmu instytucjonalnego bez dojścia do własności – minimalny okres obowiązywania umowy: 24 miesiące
 • Umowa najmu instytucjonalnego z dojściem do własności – wybór okresu dojścia do własności 15, 20, 25 i 30 lat

Klucze najemcom mieszkań zostaną przekazane w marcu 2019 roku.

Program Mieszkanie Plus – założenia

Celem Programu Mieszkanie Plus jest budowa dostępnych cenowo mieszkań na wynajem, również z opcją dojścia do własności. Program jest skierowany do rodzin, którym sytuacja finansowa uniemożliwia zakup mieszkania za gotówkę lub na kredyt. Jednak dochody są zbyt wysokie aby otrzymali mieszkanie komunalne. Inwestycje są realizowane na zasadach rynkowych na gruntach pozyskanych od samorządu terytorialnego oraz spółek Skarbu Państwa.

Nabór wniosków – kryteria

O najem mieszkania może wnioskować każda osoba, niezależnie od wieku. Głównym
kryterium naboru jest tzw. zdolność czynszowa najemców. Jest to zdolność do opłacania czynszu za dane mieszkanie. Jeżeli chętnych będzie więcej niż dostępnych mieszkań zostaną zastosowane dodatkowe kryteria, które zostały wymienione w uchwale Rady Miejskiej Wałbrzycha z dnia 8 listopada 2018r.

Dodatkowe punkty można uzyskać za:

 • +5 pkt mieszkanie przez 5 lat na terenie gminy Wałbrzych
 • +2pkt za każde dziecko wychowywane w rodzinie
 • +12pkt osoby samotne, małżeństwa, w których co najmniej jedna osoba nie przekroczyła do dnia 31grudnia 2018 r. 35 roku życia wychowujące jedno lub więcej dzieci
 • +10 pkt wnioskodawcy w wieku senioralnym, zamieszkujący w lokalu niedostosowanym do potrzebwynikających z warunków zdrowotnych, rodzinnych i społecznych
 • +8pkt niepełnosprawność niepełnosprawność w stopniu znacznym po 16 roku życia
 • +25pkt najemcy zamieszkujący w budynku, którego właścicielem jest Gmina Wałbrzych przeznaczonym do rozbiórki

Wysokość czynszu

Wysokość czynszu dla najemców programu Mieszkanie Plus w Wałbrzychu zależeć będzie od zawartej umowy. Średnia stawka czynszu za najem na minimum 24 miesiące mieszkania w standardzie wykończonym wyniesie 18,80zł za m2 . Najem z dojściem do własności na 30 lat mieszkania  wyniesie 25zł za m2.

Do powyższych cen najmu lokali mieszkalnych osoby wynajmujące mieszkania od rządu dodatkowo będą opłacać media oraz koszty eksploatacji.Opłata eksploatacyjna za 1 m2 wynosi 4,52 zł.

Dopłaty do czynszów

Najemcy, którzy spełniający kryteria i zostaną zakwalifikowani do programu mogą wnioskować o dopłaty do czynszu. Zgodnie z regulacjami  ustawy o pomocy państwa w ponoszeniu wydatków mieszkaniowych w pierwszych latach najmu mieszkania. Aby wnioskować o dopłaty trzeba złożyć wniosek o mieszkanie i zakwalifikować się do programu.

Jak widać, Mieszkanie Plus to bardzo ambitny cel oraz odległa perspektywa. Oferty na pewno będą rozchodzić się błyskawicznie – dlatego jeżeli chcesz być na bieżąco polub nasz profil na Facebooku.

Bezpłatnie sprawdź jak najlepiej zamieszkać we własnym mieszkaniu. Więcej>>

 


Chcesz mieszkać na swoim czy płacić komuś za wynajem?

 • Nie płać za wynajem, zamieszkaj w swoim własnym mieszkaniu.
 • Sprawdź jak prosto możesz sfinansować zakup swojego mieszkania.
 • Spłacaj swoje własne mieszkanie i nie dawaj nikomu zarobić.
 • Sprawdź jak łatwo możesz uzyskać mieszkanie na własność.
 • Po co płacić komuś za wynajem, jak możesz płacić na swoje mieszkanie.
 • Nie musisz czekać w kolejce, aż mieszkanie zostanie wybudowane.
 • Dowolna lokalizacja mieszkania, pełna infrastruktura (szkoły, komunikacja)
 • Sprawdź bezpłatnie, jak sfinansować swoje własne mieszkanie już teraz!

Wypełnij bezpłatnie formularz!


Administratorem danych osobowych jest SalesMax oraz wymienieni PartnerzyExpander Advisors Sp. z o.o.
Open Finance S.A.
NOTUS Finanse S.A.
serwisu MieszkanieDlaMlodych.com, którzy przetwarzają dane osobowe w celach i na zasadach określonych w Polityce prywatności. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Przyjmuję do wiadomości, że przysługuje mi prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem dotychczasowego przetwarzania. Więcej informacji o ochronie danych osobowych w Polityce prywatności.