Miasta w Programie Mieszkanie Plus

Aktualnie ponad 70 miast wyraziło zamiar przystąpienia do rządowego programu Mieszkanie Plus. Liczba prawdopodobnych lokalizacji mieszkań, które spełniają kryteria rządowego programu wzrasta. Pomimo, że nie są to najdroższe grunty w danym mieście, ich lokalizacje są bardzo dobrze skomunikowane.

Mieszkanie Plus Miasta

Mieszkanie Plus Miasta

Przypomnijmy, iż program Mieszkanie plus to rządowy program budowania przystępnych cenowo mieszkań na wynajem. Lokale mieszkalne będą budowane realizowane na nieruchomościach, których właścicielem są Jednostki Samorządu Terytorialnego oraz Skarb Państwa i spółki z jego udziałem. Czytaj dalej

Mieszkanie Plus Toruń i województwo kujawsko-pomorskie

Głównym celem programu Mieszkanie Plus Toruń, podobnie jak w innych miastach, jest zapewnienie rodzinom stabilnych warunków do rozwoju, w tym posiadania większej liczby dzieci. Problem braku mieszkań często pojawia się w rodzinach wielodzietnych. Dlatego też w pierwszym etapie realizacji programu Mieszkanie + kluczowym kryterium będzie liczba posiadanych dzieci. W zależności od decyzji poszczególnych urzędów ważnym kryterium może być również obowiązek rozliczania w danej gminie podatku dochodowego. Ponadto gminy mogą kierować się dodatkowymi kryteriami gdy będzie wiele osób chętnych na najem lokali mieszkalnych np. preferencje dla pracowników powstających zakładów pracy. Czytaj dalej

Mieszkanie Plus Radom

W ramach programu Mieszkanie Plus Radom jest planowana budowa 132 lokali mieszkalnych. Już w październiku 2016 roku BGK Nieruchomości podpisał list intencyjny z władzami Radomia. Została wybrana działka przy ul.Tytoniowej, która jest położona w bezpośrednim sąsiedztwie dawnego Browaru Saskich.  Działka jest własnością gminy i w takiej formie prawnej ma zostać wniesiona aportem do spółki celowej, która będzie się zajmować realizacją rządowego programu Mieszkanie Plus Radom. Zadaniem samorządu będzie uzbrojenie gruntu w niezbędne media, natomiast budowę będzie finansować spółka BGK Nieruchomości.
Czytaj dalej

Mieszkanie Plus Rzeszów i województwo podkarpackie

Założeniem Programu Mieszkanie Plus Rzeszów, podobnie jak w innych miastach, jest zmniejszenie niedoboru mieszkań. Aktualnie w Polsce na tysiąc osób przypadają zaledwie 363 mieszkania, natomiast unijna średnia wynosi 435 lokale mieszkalne. Według obliczeń rządu, aby osiągnąć taki poziomu dostępności mieszkań dla Polaków należy zbudować aż 2,75 mln lokali. W Polsce co roku są realizowane inwestycje, w wyniku których powstaje ok. 150 tysięcy mieszkań, dlatego aby zrealizować wyznaczony na rok 2030 cel, konieczne jest wsparcie ze strony rządu. Program Mieszkanie + jest skierowany do osób, których zarobki są zbyt niskie aby otrzymać od banku kredyt hipoteczny, ale nie przysługuje im również mieszkanie komunalne. Dzięki rządowemu programowi będą mieli możliwość wynajmu mieszkania na korzystniejszych warunkach niż rynkowe, istnieje nawet możliwość wykupu na własność.

Czytaj dalej

Mieszkanie Plus Jarocin

W Jarocinie trwają już zaawansowane prace nad programem Mieszkanie Plus. Zakończenie pierwszego etapu budowy planowane jest na marzec 2018 roku, wówczas do użytkowania zostanie przekazanych 96 mieszkań. W kolejnym etapie programu Mieszkanie Plus Jarocin, który planowo ma zakończyć się w maju 2018 roku, zostanie oddanych 120 mieszkań, a w czerwcu 42 lokale mieszkalne na wynajem od rządu. Czytaj dalej

Mieszkanie Plus Lublin i województwo lubelskie

Celem programu Mieszkanie Plus Lublin, podobnie jak w innych miejscowościach,  jest budowa przez rząd dostępnych cenowo mieszkań na wynajem. Program jest głównie skierowany do osób, których zarobki są zbyt niskie aby otrzymać od banku kredyt hipoteczny, lecz nie przysługuje im również mieszkanie komunalne. Rządowy program Mieszkanie Plus zakłada budowę tanich mieszkań na wynajem z opcją dojścia do własności. Czytaj dalej

Mieszkanie Plus Szczecin i województwo zachodniopomorskie

Założeniem rządowego programu Mieszkanie Plus Szczecin, podobnie jak w innych miastach,  jest budowa przez rząd tanich mieszkań na wynajem. Program jest skierowany do osób, których zarobki są zbyt niskie aby otrzymać od banku kredyt hipoteczny, nie przysługuje im również mieszkanie komunalne. Celem programu Mieszkanie Plus jest budowa przystępnych cenowo mieszkań na wynajem z opcją dojścia do własności.

Mieszkanie Plus Szczecin

Mieszkanie Plus Szczecin

Czytaj dalej

Mieszkanie Plus Biała Podlaska

W ramach programu Mieszkanie + w Białej Podlaskiej powstanie 186 mieszkań przy ul. Jana II Kazimierza i Jana III Sobieskiego. W budynkach mieszkalnych, które są już w trakcie budowy, znajdą się mieszkania o powierzchni od 45 do 55 metrów kwadratowych. Termin realizacji to pierwsza połowa 2018 roku. Biała Podlaska jest pierwszym miastem w Polsce, w którym jest realizowana inwestycja z rządowego programu Mieszkanie Plus.

Mieszkanie Plus Biała Podlaska

Mieszkanie Plus Biała Podlaska

Czytaj dalej

Mieszkanie Plus Poznań

Celem Programu Mieszkanie Plus w Poznaniu, podobnie jak w innych miastach, jest zmniejszenie niedoboru mieszkań. Aktualnie w Polsce na tysiąc osób przypadają 363 lokale mieszkalne, podczas gdy unijna średnia wynosi 435 mieszkania. Według obliczeń rządu aby osiągnąć taki poziomu dostępności mieszkań dla Polaków trzeba wybudować aż 2,75 mln lokali. W Polsce co roku są realizowane inwestycje, w wyniku których przybywa po ok. 150 tysięcy mieszkań, dlatego aby zrealizować wyznaczony na 2030 cel, konieczne jest wsparcie ze strony rządu. Program Mieszkanie + jest skierowany do osób, których zarobki są zbyt niskie aby otrzymać od banku kredyt hipoteczny, ale nie przysługuje im również mieszkanie komunalne.  Dzięki rządowemu programowi będą mieli możliwość wynajmu mieszkania na korzystniejszych warunkach niż rynkowe, a nawet skorzystać z wykupu ich na własność.

Kryteria przydziału mieszkań na wynajem od rządu

Głównym celem programu jest zapewnienie rodzinom stabilnych warunków do rozwoju, w tym posiadania większej liczby dzieci. Problem braku mieszkań często pojawia się w rodzinach wielodzietnych. Dlatego też w pierwszym etapie realizacji programu Mieszkanie + kluczowym kryterium będzie liczba posiadanych dzieci. W zależności od decyzji urzędu wśród kryteriów może pojawić się również obowiązek rozliczania w danej gminie podatku dochodowego. Ponadto gminy mogą kierować się dodatkowymi kryteriami gdy będzie wiele osób chętnych na najem lokali mieszkalnych np. preferencje dla pracowników powstających zakładów pracy.

Mieszkanie Plus Poznań

W Poznaniu ramach rządowego programu Mieszkanie Plus, dostępne cenowo mieszkania na wynajem mają powstać na terenach należących do Polskich Kolei Państwowych. Planowana lokalizacja budowy lokali mieszkalnych to Wolne Tory, a dokładny teren inwestycji z programu Mieszkanie Plus to okolice ul. Matyi i Hetmańskiej przy dworcu głównym PKP.
Plan zagospodarowania Wolnych Torów został przedstawiony przez zarządy PKP S.A., BGK Nieruchomości oraz Xcity Investment. Państwowe spółki zamierzają wybudować na terenie między Wildą i Łazarzem 10-15 tys. mieszkań. Część z nich zostanie zrealizowana w ramach rządowego programu Mieszkanie +. Ponadto na tym terenie planowana jest także budowa biurowców na wynajem.
Cena najmu mieszkania z programu Mieszkanie Plus w Poznaniu będzie wynosić  11,35 zł, jeżeli interesuje nas opcja wykupu mieszkania na własność to cena wzrasta do 16,21 zł za metr kwadratowy. Budowa lokali na wynajem od rządu będzie podzielona na kilka etapów. Początek prac jest planowany 2018 roku.

Oblicz orientacyjny czynsz dla Mieszkanie Plus w Poznaniu i okolicach.

Mieszkanie Plus – województwo wielkopolskie

Budowa mieszkań z Programu Mieszkanie + na terenie Wielkopolski oprócz Poznania planowana jest również w Jarocinie, Kaliszu, Koninie, Kole, Turku i Wrześni.

Planowana realizacja inwestycji mieszkaniowych w Jarocinie ramach programu Mieszkanie +

W Jarocinie w programie Mieszkanie + w pierwszym etapie planowana jest budowa mieszkań w trzech lokalizacjach: przy ul. Leszczyce (42 mieszkania) i Siedlemińskiej (120 mieszkań) w Jarocinie oraz w Siedleminie (96 mieszkań). W następnym etapie lokale mieszkalne zostaną wybudowane przy ulicy Siedlemińskiej, w Potarzycy oraz Łuszczanowie. Łącznie na wynajem od rządu będzie ponad 400 lokali mieszkalnych o powierzchni 36,5 metra kwadratowego (mieszkania dwupokojowe) oraz 55,1 metra kwadratowego (mieszkania trzypokojowe). Mieszkania będą oddane „pod klucz”, ponadto każdy lokal będzie miał indywidualne ogrzewanie gazowe. Oddzielne będą również liczniki na wodę i prąd, czyli każdy z lokatorów będzie mógł rozliczać media samodzielnie. Wysokość ceny czynszu według cen dla województwa wielkopolskiego to 7,91 zł lub jeżeli zdecydujemy się na opcję wykupu na własność 11,3 zł za metr kwadratowy.

Mieszkanie Plus Koło

W Kole w ramach programu Mieszkanie + planowana jest budowa 108 lokali mieszkalnych na wynajem od rządu. Planowana lokalizacja mieszkań to ul. Stary Rynek oraz budynek po ZREMB’ie. Aktaulnie trwa weryfikacja szacunkowego kosztorysu.

Mieszkanie Plus Kalisz

W Kaliszu w ramach programu Mieszkanie Plus powstaną trzy bloki wielorodzinne przy ul. Warszawskiej. Planowana jest budowa 112 mieszkań. Termin realizacji inwestycji jest przewidywany do końca 2018 roku. Wnioski będzie można składać w kaliskim urzędzie już od września.

Mieszkanie Plus Konin

W Koninie planowane jest wybudowanie 115 mieszkań na wynajem od rządu. Prawdopodobna lokalizacja to działka na osiedlu Przydziałki, w rejonie ulicy Ametystowej i Berylowej. Termin oraz warunki realizacji tego przedsięwzięcia nie zostały jeszcze finalnie uzgodnione. Czekamy na szczegóły.

Mieszkanie Plus Turek

Miasto Turek wyraziło chęć przekazania ok. 2 hektarów gruntów pod budowę mieszkań już w grudniu 2016 roku. Zaproponowane tereny, które należą do Gminy Miejskiej Turek, znajdują się na os. Wyzwolenia, w sąsiedztwie Alei NSZZ Solidarność.

Mieszkanie Plus Września

W październiku 2016 roku został podpisany list intencyjny przez Burmistrza Miasta i Gminy Września oraz BGK Nieruchomości S.A. Miasto Września wskazało działkę  wielkości 11,6 ha, na której może powstać około 1,1 tys. mieszkań na wynajem. Czekamy na bliższe informacje, w szczególności na ocenę ekonomiczną oraz prawną jak również na zawarcie ostatecznej umowy inwestycyjnej.

Jak widać, Mieszkanie Plus to bardzo ambitny cel oraz odległa perspektywa. Oferty na pewno będą rozchodzić się błyskawicznie – dlatego jeżeli chcesz być na bieżąco polub nasz profil na Facebooku.

Dla niecierpliwych zapraszamy do sprawdzenia dopłaty do Twojego mieszkania
w ramach Programu Mieszkanie dla Młodych „MDM”. Więcej

Mieszkanie Plus Łódź

Program Mieszkanie Plus Łódź, podobnie jak w innych miastach, jest skierowany do osób, których zarobki są zbyt niskie aby otrzymać od banku kredyt hipoteczny, ale nie przysługuje im również mieszkanie komunalne.  Dzięki rządowemu programowi będą mieli możliwość wynajmu mieszkania na korzystniejszych warunkach niż rynkowe a nawet skorzystać z wykupu ich na własność. Według danych Polsce na tysiąc osób przypadają 363 lokale mieszkalne, natomiast średnia unijna wynosi 435. Z obliczeń rządu wynika, że aby osiągnąć taki poziomu dostępności mieszkań dla Polaków, to potrzeba wybudować 2,75 mln lokali. Aktualnie Polsce co roku są realizowane inwestycje w wyniku których przybywa po ok. 150 tysięcy mieszkań, dlatego aby zrealizować wyznaczony na 2030 cel, konieczne jest więc wsparcie ze strony rządu. Celem programu Mieszkanie Plus jest zmniejszenie niedoboru mieszkań.

Mieszkanie Plus Łódź – lokalizacja

W ramach programu Mieszkanie Plus Łódź do końca 2018 roku w Łodzi ma powstać pierwszy budynek mieszkalny. Na czterohektarowej działce przy ulicy Zgierskiej naprzeciwko rynku bałuckiego powstanie 364 nowoczesnych mieszkań na wynajem
z możliwością wykupu ich na własność. Teren, na którym zostaną wybudowane mieszkania w ramach programu Mieszkanie Plus Łódź znajduje się na rogu ulic Zachodniej, Zgierskiej i Limanowskiego. Lokalizacja przeznaczona na budowę lokali mieszkalnych w programie Mieszkanie Plus Łódź jest bardzo dobrze skomunikowana
z innymi dzielnicami miasta.

Inwestycja rządowego programu mieszkań na wynajem w Łodzi zostanie zrealizowana w siedmiu etapach. Jako pierwszy powstanie przy ulicy Zgierskiej pięciokondygnacyjny budynek, w którym znajdą się 56 mieszkania (jedno, dwu, trzy i czteropokojowych) o metrażach od 30 do 88 metrów kwadratowych. Przyszli najemcy będą mieli do dyspozycji garaż podziemny, a także naziemne miejsca postojowe znajdujące się na parterze budynku.

Maksymalny miesięczny czynsz nie powinien przekroczyć 20 zł za metr kwadratowy, natomiast jeżeli chcemy skorzystać z opcji wykupu mieszkania na własność, wówczas cena metra kwadratowego może wynieść nawet 24 zł. Należy dodać, że najemca może podjąć zdecydować się na wykup mieszkania w dowolnym momencie trwania umowy najmu. Oblicz orientacyjny czynsz dla Mieszkanie Plus w Łodzi i okolicach.

Mieszkanie Plus – województwo łódzkie

Łódź jest pierwszym miastem w województwie łódzkim, które zawarło umowę inwestycyjną na realizację programu Mieszkanie +. Wśród innych miejscowości z województwa łódzkiego, które podpisały listy intencyjne ze spółką BGK Nieruchomości są Tomaszów Mazowiecki, Koluszki, Zduńska Wola, Łowicz i Wieluń.

Mieszkanie Plus Tomaszów Mazowiecki

W Tomaszowie Mazowieckim planowana jest budowa 138 lokali mieszkalnych posiadających jedno, dwa oraz trzy pokoje, jak również 132 miejsca parkingowe zlokalizowane w garażu na poziomie zero. Mieszkania będą wybudowane przy
ul. Barlickiego 18/22. Władze zakładają, iż prace budowlane rozpoczną się w III kwartale 2017 roku, a mieszkania zostaną oddane do użytkowania w III – IV kwartale 2018 roku.

Koncepcja sześciu budynków wielorodzinnych przy ul. Barlickiego zakłada, iż będą one połączone z istniejącą już kamienicą. Przy budowie bloków zostanie zachowana stylistyka sąsiedniej kamienicy i Galerii Tomaszów. Domy będą posiadać trzy piętra, natomiast każde mieszkanie będzie wielkości około 50 metrów kwadratowych.
W planach jest również realizacja kilku lokali mieszkalnych o większej powierzchni oraz kilku kawalerek.

Mieszkanie Plus Zduńska Wola

W Zduńskiej Woli w ramach programu Mieszkanie + powstaną dwa bloki, w każdym
z nich będzie znajdowało się 40 lokali mieszkalnych. Na działce przeznaczonej na inwestycję plan zagospodarowania przestrzennego umożliwia zabudowę wielorodzinną. Mieszkania z rządowego programu mieszkań na wynajem będą znajdowały się na ulicy Złotej 8B, która ma około 4 hektarów. W pobliżu jest już zbudowany blok komunalny.

Mieszkanie Plus Łowicz

W Łowiczu w ramach programu Mieszkanie Plus zostaną wybudowane trzy czterokondygnacyjne bloki przy ulicy Krudowskiego. W każdym z budynków będą 32 mieszkania o metrażu od 37 do 66 metrów kwadratowych. Przyszli najemcy będą mieć do dyspozycji 98 zewnętrznych miejsc postojowych. Lokale mieszkalne będą znajdować się Na Korabce, w dobrze skomunikowanej części miasta. Szacowany czynsz ma wynosić od 15 do 16 złotych za metr kwadratowy. Natomiast jeżeli zdecydujemy się na najem z możliwością nabycia własności to czynsz wzrasta do  18-20 zł za metr kwadratowy. Przewidywany termin rozpoczęcia budowy to początek 2018 roku.

Mieszkanie Plus Wieluń

W Wieluniu przy ulicy Agrestowej na osiedlu Stare Sady jest planowana budowa czterech bloków mieszkalnych w ramach programu Mieszkanie +. Planowana jest budowa 204 lokali mieszkalnych. Właścicielem terenu pod realizację inwestycji jest gmina Wieluń, natomiast Bank Gospodarstwa Krajowego w całości sfinansuje koszty budowy.

Mieszkania w programie Mieszkanie Plus w Wieluniu mają szanse wynająć osoby oczekujące na przydział mieszkania komunalnego. Również beneficjentem programu mają być osoby, które chcą ściągać do miasta największe firmy. Planowany termin rozpoczęcia budowy to wiosna 2018 r. Aktualnie trwają prace dotyczące zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów, na których zaplanowano budowę bloków.

Przypomnijmy, iż część komercyjna programu Mieszkanie Plus zakłada budowę tanich mieszkań na wynajem z możliwością wykupu ich na własność. Ponadto ideą program jest wykorzystanie nieużywanych dziś gruntów, których właścicielem są m.in. Jednostki Samorządu Terytorialnego. Aktualnie BGK Nieruchomości S.A. przewiduje  budowę około 60 tys. mieszkań na wynajem w ponad 70 miastach w całej Polsce. Budowa pierwszych mieszkań już została rozpoczęta w grudniu 2016 roku w Białej Podlaskiej i Jarocinie.

Jak widać, Mieszkanie Plus to bardzo ambitny cel oraz odległa perspektywa. Oferty na pewno będą rozchodzić się błyskawicznie – dlatego jeżeli chcesz być na bieżąco polub nasz profil na Facebooku.

Dla niecierpliwych zapraszamy do sprawdzenia dopłaty do Twojego mieszkania
w ramach Programu Mieszkanie dla Młodych „MDM”. Więcej