Mieszkanie Plus zamiast Mieszkania dla Młodych

Premier zapowiada, iż po długim weekendzie pojawi się więcej szczegółów na temat Programu Mieszkanie Plus. Własne mieszkanie jest z pewnością rzeczą, o której marzy nie jeden z nas. Jest to oczywiście komfort, wygoda i poczucie bezpieczeństwa. W przypadku mieszkań wynajmowanych nigdy nie jesteśmy pewni tego ile czasu będziemy mogli dane mieszkanie wynajmować bowiem pod koniec danej umowy może przyjść do nas właściciel i powiedzieć, że mieszkanie przestaje już być na wynajem.

Mieszkanie Plus Program Mieszkanie dla Młodych

Wtedy jesteśmy obarczeni koniecznością szukania nowego mieszkania, przeprowadzki itp co na pewno jest mało komfortowe i przyjemne. W przypadku posiadania własnego mieszkania nie będziemy mieli żadnego problemu z najemcą bowiem to my będziemy właścicielami. Jednak zakup mieszkania wiąże się z dość sporymi sumami. Do tej pory działał i jeszcze nadal działa program Mieszkanie Dla Młodych. Program ten był w stanie dopłacić nam do mieszkania konkretną kwotę w zależności choćby nawet od ilości członków rodziny co mogło nam załatwić sprawę związaną z choćby nawet wkładem własnym wymaganym przez banki przy zaciąganiu kredytu hipotecznego. Jednak program ten dobiega końca i jak wiadomo ma on trwać maksymalnie do końca 2018 roku. Jeśli środki przeznaczone na ten program wyczerpią się wcześniej to wcześniej program się zakończy, tym bardziej, że jak widzimy na przykładzie obecnego roku, po kilku miesiącach środki na bieżący rok się wyczerpały, natomiast obecnie trwają zapisy na rok kolejny. Dla tych wszystkich, którzy nie skorzystali jeszcze z programu Mieszkanie dla Młodych ma wejść program Mieszkanie Plus. Jest to program posiadający zupełnie inne warunki niż dotychczasowo nam znanego Mieszkanie dla Młodych, szczegóły będą jednak znane za kilka, kilkanaście dni.

Szczegóły dotyczące Mieszkanie Plus to wciąż tylko hipotezy

Na czym więc będzie polegał program Mieszkanie Plus? Przede wszystkim będzie to program przeznaczony dla osób oszczędzających czy to na zakup mieszkania czy na jego remont. Jeśli będziemy odkładać regularnie i uda nam się w ciągu roku odłożyć 6000 zł to dostaniemy do tej kwoty 15% co daje nam 900 zł. Kwota ta jest również maksymalną kwotą, którą możemy uzyskać w programie więc oczywiście możemy oszczędzać więcej, lecz mimo wszystko otrzymamy maksymalnie 900 zł dopłaty. Oczywiście jest to wspaniałe rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy pragną pójść w jakąkolwiek stronę związaną z mieszkaniem czy to jego zakup czy remont. 900zł jest sporą dopłatą, którą możemy sobie przeznaczyć na zakup czy remont mieszkania. Oprócz tego program Mieszkanie Plus będzie umożliwiał zyskanie tanich kredytów co także jest w aktualnych czasach bardzo istotne gdyż banki posiadają dość drogie kredyty, a co więcej obowiązkowy wkład własny do kredytu hipotecznego wzrośnie nawet do 20% co będzie nam dawało już na prawdę wielkie kwoty przy chęci zakupu mieszkania. Już niedługo uzyskamy więcej szczegółowych informacji dotyczących programu Mieszkanie Plus, jednak jak widać jest to dość dobra alternatywa dotychczasowo obowiązującego programu Mieszkanie Dla Młodych.

Z pewnością warto dążyć do możliwości zakupu swojego własnego mieszkania bowiem jest to opcja niezwykle komfortowa i dająca nam szczęście. Brak konieczności wynajmowania mieszkań, częstych przeprowadzek itp. z pewnością każdemu się spodoba. Warto więc wziąć pod uwagę jak najszybciej możliwość zakupu własnego mieszkania.


Chcesz mieszkać na swoim czy płacić komuś za wynajem?

  • Nie płać za wynajem, zamieszkaj w swoim własnym mieszkaniu.
  • Sprawdź jak prosto możesz sfinansować zakup swojego mieszkania.
  • Spłacaj swoje własne mieszkanie i nie dawaj nikomu zarobić.
  • Sprawdź jak łatwo możesz uzyskać mieszkanie na własność.
  • Po co płacić komuś za wynajem, jak możesz płacić na swoje mieszkanie.
  • Nie musisz czekać w kolejce, aż mieszkanie zostanie wybudowane.
  • Dowolna lokalizacja mieszkania, pełna infrastruktura (szkoły, komunikacja)
  • Sprawdź bezpłatnie, jak sfinansować swoje własne mieszkanie już teraz!

Wypełnij bezpłatnie formularz!


Administratorem danych osobowych jest SalesMax oraz wymienieni PartnerzyExpander Advisors Sp. z o.o.
Open Finance S.A.
NOTUS Finanse S.A.
serwisu MieszkanieDlaMlodych.com, którzy przetwarzają dane osobowe w celach i na zasadach określonych w Polityce prywatności. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Przyjmuję do wiadomości, że przysługuje mi prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem dotychczasowego przetwarzania. Więcej informacji o ochronie danych osobowych w Polityce prywatności.