Mieszkanie Plus Wrocław – lokalizacje

Zostały już rozstrzygnięte konkursy architektoniczne trzech osiedli we Wrocławiu w ramach programu Mieszkanie Plus. Lokalizacje, w których zostaną wybudowane mieszkania na wynajem od rządu to ulica Kolejowa, Hermanowska oraz Białowieska. 

Mieszkanie Plus Wrocław - lokalizacje

Osiedle przy ulicy Białowieskiej. I Nagroda w konkursie: Tektura Barbara Kozielewska

Mieszkanie Plus Wrocław – lokalizacje

W ramach programu Mieszkanie Plus Wrocław w trzech lokalizacjach powstanie ok.  1500 mieszkań. Tereny przeznaczone na budowę mieszkań na wynajem znajdują się Kolejowej, Hermanowskiej oraz Białowieskiej. Na terenie o powierzchni 20 tys. m kw przy ulicy Kolejowej może na niej powstać 460 mieszkań. Działka przy ulicy Hermanowskiej posiada powierzchnię 95 tys. m kw. Liczba mieszkań, które może zostać tu wybudowana to nawet 650 lokali mieszkalnych. Natomiast na działce przy ul. Białowieskiej o powierzchni 20 tys. m kw. może zostać wybudowanych 350 mieszkań. Tereny te zostały pozyskane od PKP oraz od Poczty Polskiej.

Mieszkanie Plus Wrocław – konkurs architektoniczny

Celem konkursu architektonicznego było opracowanie koncepcji architektonicznej oraz urbanistycznej osiedli mieszkaniowych. Spośród 17 pracowni architektonicznych zostali wyłonieni laureaci: S.A.M.I. Architekci, Tektura Barbara Kozielewska oraz B2Studio.

S.A.M.I. Architekci przedstawiło zwycięski projekt osiedla przy ul. Hermanowskiej. Na działce o powierzchni onad 95 tys. m kw. może powstać ponad 650 lokali.

Natomiast najlepszy projekt osiedla przy ul. Białowieskiej przedstawiła pracownia Tektura Barbara Kozielewska.  Na działce o powierzchni ponad 20 tys. m kw. może zostać wybudowanych ponad 350 mieszkań.

Osiedle przy ul. Kolejowej zostanie wybudowane zgodnie z projektem pracowni B2Studio. Na działce o powierzchni ponad 20 tys. m kw. może powstać ponad 460 mieszkań.

Założenia programu Mieszkanie Plus

Celem programu Mieszkanie Plus jest budowa tanich mieszkań na wynajem
z możliwością wykupu ich na własność. Adresatem programu są osoby, których zarobki są niewystarczające aby otrzymały kredyt mieszkaniowy, lecz za wysokie aby otrzymać mieszkanie komunalne.

Kryteria przyznawania lokali mieszkalnych

Mieszkanie z rządowego programu będzie mogła wynająć osoba, która nie posiada tytułu prawnego do innego lokalu mieszkalnego. Najemca musi wypełnić oraz złożyć wniosek oraz wykazać, iż stać go będzie na terminowe płacenie czynszu. Koniecznym warunkiem najmu jest też kaucja. Rząd przewidział też dopłaty do czynszów. Część zainteresowanych może liczyć na preferencje przy naborze.

Mieszkanie Plus – wniosek

Nabór wniosków w programie Mieszkanie Plus będzie organizowany lokalnie. Nie jest jeszcze dostępny wzór wniosku. Nie został podany termin naboru wniosków dla zainteresowanych programem Mieszkanie Plus Wrocław.

Jak widać, Mieszkanie Plus to bardzo ambitny cel oraz odległa perspektywa. Oferty na pewno będą rozchodzić się błyskawicznie – dlatego jeżeli chcesz być na bieżąco polub nasz profil na Facebooku.

Bezpłatnie sprawdź jak najlepiej zamieszkać we własnym mieszkaniu. Więcej>


Chcesz mieszkać na swoim czy płacić komuś za wynajem?

  • Nie płać za wynajem, zamieszkaj w swoim własnym mieszkaniu.
  • Sprawdź jak prosto możesz sfinansować zakup swojego mieszkania.
  • Spłacaj swoje własne mieszkanie i nie dawaj nikomu zarobić.
  • Sprawdź jak łatwo możesz uzyskać mieszkanie na własność.
  • Po co płacić komuś za wynajem, jak możesz płacić na swoje mieszkanie.
  • Nie musisz czekać w kolejce, aż mieszkanie zostanie wybudowane.
  • Dowolna lokalizacja mieszkania, pełna infrastruktura (szkoły, komunikacja)
  • Sprawdź bezpłatnie, jak sfinansować swoje własne mieszkanie już teraz!

Wypełnij bezpłatnie formularz!


Administratorem danych osobowych jest SalesMax oraz wymienieni PartnerzyExpander Advisors Sp. z o.o.
Open Finance S.A.
NOTUS Finanse S.A.
serwisu MieszkanieDlaMlodych.com, którzy przetwarzają dane osobowe w celach i na zasadach określonych w Polityce prywatności. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Przyjmuję do wiadomości, że przysługuje mi prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem dotychczasowego przetwarzania. Więcej informacji o ochronie danych osobowych w Polityce prywatności.