Mieszkanie Plus Wrocław – konkurs architektoniczny

Już wkrótce poznamy projekty trzech wrocławskich osiedli, które zostaną zbudowane w ramach programu Mieszkanie Plus Wrocław.

Mieszkanie Plus Wrocław – konkurs na projekt architektoniczny

Celem przeprowadzanych konkursów architektonicznych jest opracowanie koncepcji nie tylko architektonicznej lecz również urbanistycznej osiedli mieszkaniowych. W ramach przedstawionej propozycji pracownie architektoniczne mają zaproponować nie tylko projekt zabudowy wielorodzinnej z usługami i garażami podziemnymi lecz także propozycję zagospodarowania terenów znajdujących się w pobliżu mieszkań. Główna uwaga powinna być zwrócona na funkcje rekreacyjne i komunikacyjne.

Do konkursu przystąpiło ponad 70 pracowni. Finalnie zostało wyłonionych 17 spośród których zostaną wybrane projekty.

Mieszkanie Plus Wrocław  – lokalizacje

W ramach programu Mieszkanie Plus Wrocław w trzech lokalizacjach powstanie ok.  1500 mieszkań. Tereny przeznaczone na budowę mieszkań na wynajem znajdują się Kolejowej, Hermanowskiej oraz Białowieskiej. Na terenie o powierzchni 20 tys. m kw przy ulicy Kolejowej może na niej powstać 460 mieszkań. Działka przy ulicy Hermanowskiej posiada powierzchnię 95 tys. m kw. Liczba mieszkań, które może zostać tu wybudowana to nawet 650 lokali mieszkalnych. Natomiast na działce przy ul. Białowieskiej o powierzchni 20 tys. m kw. może zostać wybudowanych 350 mieszkań.

Mieszkanie Plus Wrocław – cena najmu

Cena najmu mieszkania będzie zależna od lokalizacji oraz rodzaju umowy (najem z opcją własności będzie droższy).

Wysokość miesięcznego czynszu najmu mieszkania od rządu ma wynosić od 10 do 20 zł za metr kwadratowy. Jeżeli zdecydujemy się na opcję najmu z wykupem mieszkania na własność to cena metra kwadratowego wzrasta i będzie wynosić od 12 zł do 24 zł za metr kwadratowy w zależności od miasta. We Wrocławiu będzie to prawdopodobnie kwota 20 zł  i odpowiednio 24 zł za za metr kwadratowy z powodu wyższych kosztów budowy. Ceny z dolnego przedziału dotyczą mniejszych miejscowościach na Dolnym Śląsku. Oblicz orientacyjny czynsz dla Mieszkanie Plus we Wrocławiu i okolicach.

Założenia programu Mieszkanie Plus

Celem programu Mieszkanie Plus jest budowa tanich mieszkań na wynajem
z możliwością wykupu ich na własność. Program umożliwi wykorzystanie nieużywanych  gruntów, których właścicielem jest Skarb Państwa i spółek z jego udziałem oraz Jednostki Samorządu Terytorialnego.

Mieszkanie Plus – wniosek

Nabór wniosków w programie Mieszkanie Plus będzie organizowany lokalnie. Najprawdopodobniej trzeba będzie złożyć dokumenty w UM Wrocław. Nie jest jeszcze dostępny wzór wniosku. Nie został podany termin naboru wniosków dla zainteresowanych programem Mieszkanie Plus Wrocław.

Jak widać, Mieszkanie Plus to bardzo ambitny cel oraz odległa perspektywa. Oferty na pewno będą rozchodzić się błyskawicznie – dlatego jeżeli chcesz być na bieżąco polub nasz profil na Facebooku.

Bezpłatnie sprawdź jak najlepiej zamieszkać we własnym mieszkaniu. Więcej>

 


Chcesz mieszkać na swoim czy płacić komuś za wynajem?

  • Nie płać za wynajem, zamieszkaj w swoim własnym mieszkaniu.
  • Sprawdź jak prosto możesz sfinansować zakup swojego mieszkania.
  • Spłacaj swoje własne mieszkanie i nie dawaj nikomu zarobić.
  • Sprawdź jak łatwo możesz uzyskać mieszkanie na własność.
  • Po co płacić komuś za wynajem, jak możesz płacić na swoje mieszkanie.
  • Nie musisz czekać w kolejce, aż mieszkanie zostanie wybudowane.
  • Dowolna lokalizacja mieszkania, pełna infrastruktura (szkoły, komunikacja)
  • Sprawdź bezpłatnie, jak sfinansować swoje własne mieszkanie już teraz!

Wypełnij bezpłatnie formularz!


Administratorem danych osobowych jest SalesMax oraz wymienieni PartnerzyExpander Advisors Sp. z o.o.
Open Finance S.A.
NOTUS Finanse S.A.
serwisu MieszkanieDlaMlodych.com, którzy przetwarzają dane osobowe w celach i na zasadach określonych w Polityce prywatności. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Przyjmuję do wiadomości, że przysługuje mi prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem dotychczasowego przetwarzania. Więcej informacji o ochronie danych osobowych w Polityce prywatności.