Mieszkanie Plus województwo pomorskie

Program Mieszkanie Plus województwo pomorskie, podobnie jak w innych regionach Polski, jest skierowany do osób, których zarobki są zbyt niskie aby bank udzielił im kredytu hipotecznego, lecz za też zbyt wysokie aby otrzymać mieszkanie komunalne.  Dzięki rządowemu programowi będą mieli możliwość wynajmu mieszkania na korzystniejszych warunkach niż rynkowe, a nawet skorzystać z wykupu ich na własność.

Mieszkanie Plus Starogard Gd

Mieszkanie Plus Starogard Gd.- wizualizacja

Założenia programu Mieszkanie Plus

Rządowy program Mieszkanie + zakłada budowę tanich mieszkań na wynajem z opcją dojścia do własności. Planowana wysokość czynszu w mieszkaniach na wynajem będzie znajdować się w przedziale od 10 do 20 zł za metr kwadratowy, w przypadku wynajmu lub od 12 do 24 zł m kw., jeśli lokator będzie chciał skorzystać w przyszłości
z wykupu mieszkania. Istnieje możliwość dopłat do czynszów. Cena jest uzależniona od lokalizacji oraz wynikających z tego kosztów budowy lokali mieszkalnych. Oblicz orientacyjny czynsz dla Mieszkanie Plus w województwie pomorskim.

Pierwszeństwo w przydzielaniu mieszkań będą mieć rodziny wielodzietne i rodziny
o niskich dochodach, jednakże prawo ubiegania się o najem będą mieć wszyscy obywatele, lecz przewidziane są kryteria naboru. Ponadto w programie Mieszkanie + , w porównaniu do programu Mieszkanie dla Młodych, nie ma kryterium wieku stąd ma on charakter powszechny. Ideą programu jest również zwiększenie mobilności społeczeństwa, także na rynku pracy.

Ciekawą informacją dotyczącą programu Mieszkanie Plus województwo pomorskie, jest możliwość prowadzenia  działalności gospodarczej w wynajętym mieszkaniu przez jednego z członków rodziny. Niestety, nie będzie możliwości w dokonywaniu zmian w układzie mieszkania. Wynajmujący nie będą mieć możliwości własnych przeróbek lokali.

Mieszkanie Plus Gdynia

Pierwszą miejscowością, gdzie została rozpoczęta budowa w ramach programu Mieszkanie Plus jest Gdynia. Z początkiem lipca 2017 Na Kaczych Bukach rozpoczęła się budowa nowego osiedla mieszkaniowego. Lokale mieszkalne będą gotowe do odbioru pod koniec 2018 roku. W planach jest realizacja 6 budynków, w których będą się znajdować  172 mieszkania. Bloki będą miały cztery pietra, nie będzie natomiast podziemnych garaży. Lokale mieszkalne będą wykańczane pod klucz, nie będzie dodatkowych kosztów związanych z remontem mieszkań. Inwestycja w ramach programu Mieszkanie Plus Gdynia na Kaczych Bukach będzie realizowana przez spółkę ISN. Wykonawca został wybrany w drodze konkursu.

Pomimo, iż rozpoczęto już budowę nadal brak informacji gdzie i od kiedy chętni mogą składać wnioski o przydział mieszkania. Prawdopodobnie tym tematem będzie zajmować się gmina, na terenie której powstaje inwestycja.

Według planów w ramach programu Mieszkanie Plus Gdynia może powstać nawet 1000 mieszkań. Kolejną lokalizacją jest Gdynia Północ, gdzie na działce o powierzchni siedmiu hektarów ma powstać nawet 500 mieszkań.Teren ten znajduje się na Oksywiu – jedna działka znajduje się przy ul. Bosmańskiej, natomiast druga jest zlokalizowana
w rejonie ulic Bosmańskiej i Algierskiej.

Mieszkanie Plus województwo pomorskie

Celem Programu  Mieszkanie Plus województwo pomorskie jest również budowa mieszkań na wynajem od rządu w Gdańsku. Została zawarta wstępna umowa pomiędzy BGK Nieruchomości SA i PKP, która dotyczy dwóch działek przy ul. Kochanowskiego, naprzeciwko Stadionu Energa Gdańsk, po drugiej stronie torów kolejowych. Aktualnie nie mamy jeszcze informacji dotyczących liczby planowanych mieszkań na wynajem.

Na Pomorzu do rządowego programu Mieszkania Plus zostały wybrane działki o łącznej powierzchni ponad 330 ha. Tereny te znajdują się we wszystkich powiatach,
z wyłączeniem Sopotu. Niestety, prawdopodobnie nie wszystkie nadają się pod zabudowę mieszkaniową.

Według informacji na temat proponowanych działek aktualnie w Człuchowie można budować na osiedlu Witosa i przy ul. Wojska Polskiego. Atrakcyjne tereny pod zabudowę mieszkalną znajdują się również w Nowym Dworze Gdańskim i Nowej Wsi Lęborskiej. Istnieją też lokalizacje, w których mimo wskazania ich przez samorządy mieszkania nie powstaną. W Żukowie przeszkodą jest strefa ochronna, w Mątowskich Pastwiskach teren położony jest poza miastem, podobnie w Ryjewie i Rozewiu.
W Gontach, w gminie Prabuty, plan zezwala na zabudowę rekreacyjną, a we Władysławowie tylko na zabudowę jednorodzinną.

Program Mieszkanie + dla mniejszych miejscowości to szansa na nowe mieszkania jak również i mniejszy odpływ ludności, jednakże dla większych gmin korzyści nie są już tak duże. Powodem jest chęć sprzedaży gruntów na wolnym rynku, warto dodać, że Gdańsk już od wielu lat zamienia z deweloperami grunty na mieszkania komunalne, czyli istnieje podobny mechanizm do programu, który proponuje rząd.

Gdzie zostaną wybudowane pierwsze mieszkania na wynajem?

W województwie pomorskim pierwsze mieszkania na wynajem od rządu powstaną
w Starogardzie Gdańskim oraz w Pelplinie i Kępicach.

Odbiór 180 lokali mieszkalnych, które mają powstać w Pelplinie przy ul. Wybickiego
i Szkolnej. Termin rozpoczęcia jest planowany na IV kwartał 2017 roku, a prognozowana data oddania mieszkań do użytkowania to III kwartał 2019. Tutaj możesz sprawdzić jak wygląda wzór wniosku o Mieszkanie Plus w Pelplinie.

W Kępicach w ramach rządowego Mieszkanie Plus programu powstaną 42 mieszkania. Lokale mieszkalne zostaną przekazane do użytkowania w czerwcu 2019 roku. Budynek zostanie sfinansowany ze środków spółki Banku Gospodarstwa Krajowego, gmina przeznaczyła na ten cel grunty oraz projekty budynków. Mieszkania zostaną wybudowane w samym centrum miasta, przy ul. Niepodległości.

Tereny na których powstaną mieszkania należą do Gminy Kępice. Za projekt budowlany jest odpowiedzialne Kępickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, natomiast  finansowania – w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus – udzielił BGK Nieruchomości. Projekt nowych budynków jest podobny do starej zabudowy tej części miasta. Planowana jest budowa jednopiętrowych budynków. Wstępna koncepcja zakłada mieszkania dwu- i trzypokojowe.

Mieszkanie Plus województwo pomorskie – Starogard Gdański

Natomiast w Starogardzie Gdańskim na trzyhektarowej działce przy ulicy Zachodniej powstanie 218 mieszkań w siedmiu czterokondygnacyjnych blokach na wynajem od rządu. Dodatkowo przyszli lokatorzy będą mieli do dyspozycji 264 zewnętrznych miejsc postojowych. Najwięcej będzie mieszkań dwupokojowych liczących ok. 50 metrów kwadratowych. Do 2019 roku inwestycja zostanie oddana do użytkowania dla najemców. Urząd Miasta otrzymał już ponad 300 wniosków.

Od poniedziałku (29 maja) starogardzianie i osoby spoza miasta, które chciałby zamieszkać w Starogardzie, mogą składać wstępne deklaracje w Urzędzie Miasta przystąpienia do Programu Mieszkanie Plus.

Miesięczny czynsz od metra kwadratowego szacowany jest w granicach 14,30 – 16,80 zł.Zakładając że w Starogardzie czynsz za 1 m2 nie będzie niższy niż 15 zł i nie przekroczy 17 zł, to opłata za mieszkanie 50m2 będzie się wynosić 750-850 zł za miesiąc plus opłaty licznikowe za media. W przypadku najmu umowy będą zawierane z mieszkańcami na okres min. 25 lat.

Jak widać, Mieszkanie Plus to bardzo ambitny cel oraz odległa perspektywa. Oferty na pewno będą rozchodzić się błyskawicznie – dlatego jeżeli chcesz być na bieżąco polub nasz profil na Facebooku.

Bezpłatnie sprawdź jak najlepiej zamieszkać we własnym mieszkaniu. Więcej>>


Chcesz mieszkać na swoim czy płacić komuś za wynajem?

  • Nie płać za wynajem, zamieszkaj w swoim własnym mieszkaniu.
  • Sprawdź jak prosto możesz sfinansować zakup swojego mieszkania.
  • Spłacaj swoje własne mieszkanie i nie dawaj nikomu zarobić.
  • Sprawdź jak łatwo możesz uzyskać mieszkanie na własność.
  • Po co płacić komuś za wynajem, jak możesz płacić na swoje mieszkanie.
  • Nie musisz czekać w kolejce, aż mieszkanie zostanie wybudowane.
  • Dowolna lokalizacja mieszkania, pełna infrastruktura (szkoły, komunikacja)
  • Sprawdź bezpłatnie, jak sfinansować swoje własne mieszkanie już teraz!

Wypełnij bezpłatnie formularz!


Administratorem danych osobowych jest SalesMax oraz wymienieni PartnerzyExpander Advisors Sp. z o.o.
Open Finance S.A.
NOTUS Finanse S.A.
serwisu MieszkanieDlaMlodych.com, którzy przetwarzają dane osobowe w celach i na zasadach określonych w Polityce prywatności. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Przyjmuję do wiadomości, że przysługuje mi prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem dotychczasowego przetwarzania. Więcej informacji o ochronie danych osobowych w Polityce prywatności.