Mieszkanie Plus Wniosek

Budowa rządowych mieszkań na wynajem będzie realizowane na terenach, których właścicielem są Jednostki Samorządu Terytorialnego, Skarbu Państwa i spółek z jego udziałem (na przykład Poczta Polska lub PKP). Jeżeli jesteśmy zainteresowani przystąpieniem do programu Mieszkanie Plus Wniosek należy złożyć w najbliższym urzędzie gminy lub miasta.

Mieszkanie Plus Wniosek i kryteria

Druki wniosków będą bardzo podobne w każdym mieście objętym programem Mieszkanie +. Tutaj publikujemy wzór wniosku Mieszkanie Plus, który można złożyć, jeżeli chcemy skorzystać z programu rządowego w Pelplinie.  Jeśli pojawią się kolejne wzory wniosków na pewno dołączymy je. Sprawdzaj w zakładce Mieszkanie Plus Wniosek.

Jeżeli pojawi się więcej chętnych, którzy będą chcieli skorzystać z programu Mieszkanie Plus, rząd będzie brał pod uwagę dodatkowe kryteria. Przede wszystkim pierwszeństwo otrzymania mieszkanie będzie uzależnione od wysokości dochodów oraz sytuacji rodzinnej. Przypomnijmy, że program Mieszkanie + skierowany jest do wszystkich Polaków, jednakże liczba dzieci, przeludnienie, pierwsze mieszkanie lub dotychczasowe złe warunki mieszkaniowe będą przyczyniały się do posiadania uprzywilejowanej pozycji na liście chętnych.

Lokalizacje mieszkań

Aktualnie ponad 60 miast z całego kraju wyraziło chęć udziału programie Mieszkanie +. Liczba ta wzrasta, co świadczy o dużym zapotrzebowaniu na lokale mieszkalne wśród Polaków. Według założeń rządu budowa nowych osiedli będzie w  lokalizacjach, które są bardzo dobrze skomunikowane. Sprawdź miasta w programie Mieszkanie Plus.

Standard lokali z programu Mieszkania Plus

Złożeniem rządu jest zachowanie wszystkich standardów urbanistycznych i technicznych, jak również normy energetycznych. Pomimo, iż nie jest przewidywana w planach budowa garaży podziemnych to wynajmujący mieszkania będą mieli dostęp do miejsc parkingowych. Zastosowanie nowoczesnych technologii zagwarantuje nie tylko niski koszt budowy, a również najmu lokali mieszkalnych.

Cena najmu mieszkania

Rząd szacuje, że wysokość miesięcznego czynszu mieszkania ma wynosić od 10 do 20 zł za m2. Jeżeli jesteś zainteresowany wynajmowaniem wraz z nabyciem prawa do mieszkania to cena wzrasta do 12 – 24 zł za m2. Należy dodać, że wysokość miesięcznego czynszu jest uzależniona miasta (koszt budowy), w którym chcielibyśmy wynająć mieszkanie. Planowany czynsz nie uwzględnia kosztów eksploatacyjnych.

Jak widać, Mieszkanie Plus to bardzo ambitny cel oraz odległa perspektywa. Oferty na pewno będą rozchodzić się błyskawicznie – dlatego jeżeli chcesz być na bieżąco polub nasz profil na Facebooku.

Dla niecierpliwych zapraszamy do sprawdzenia dopłaty do Twojego mieszkania w ramach Programu Mieszkanie dla Młodych „MDM”.

 

 • Neli Nel

  Witam . Czy będąc zameldowana w mieście w którym nie będą budowane mieszkania z programu plus mogę złożyć wniosek w mieście w którym są?

  • MieszkaniePlus

   Na razie program nie przewiduje ograniczeń w tym zakresie, wiele będzie zależeć od tego ile będzie chętnych na poszczególne lokalizacje, wtedy uwzględniane będą dodatkowe kryteria, np. wielkość rodziny, dochody

 • MieszkaniePlus

  O przyznaniu mieszkania będą decydować kryteria np. kryterium dochodu oraz preferencje np. dla osób poszkodowanych przez żywioły. Na pewno zostanie wyznaczony przez Urząd Miasta termin składania wniosków. Wydaje się, ze kolejność nie powinna mieć wpływu na otrzymanie mieszkania na wynajem.

 • Iga Lewandowska

  Jak wygląda kwestia podziału na dzielnice w Warszawie?

 • Kornel

  Gdzie można składać wnioski dotyczące programu mieszkanie plus w Gdyni?

  • MieszkaniePlus

   Witam, w Gdyni nie jest jeszcze prowadzony nabór wniosków.

 • Nick Riviera

  Witam,
  Czy wiadomo, kiedy będzie można składać wnioski o mieszkanie w Poznaniu? Oraz, gdzie one miałyby być składane?

 • Lamoo24

  Witam,
  we weocławiu już można skladać wnioski ?

  • MieszkaniePlus

   Witam, to jeszcze odległy termin. Inwestycja jest w przygotowaniu.