Warunki programu Mieszkanie Plus

Celem rządowego programu Mieszkanie Plus jest wzrost podaży mieszkań na wynajem przystępnych cenowo. Projekt zakłada budowę tanich mieszkań na wynajem dla osób mniej zamożnych, których nie stać na kredyt hipoteczny, jednakże ich zarobki są zbyt wysokie aby mogli otrzymać mieszkanie komunalne.

Warunki programu Mieszkanie Plus reguluje ustawa o Krajowym Zasobie Nieruchomości.

Kto może skorzystać z Programu Mieszkanie Plus?

Warunki programu Mieszkanie Plus jasno preferują rodziny wielodzietne oraz osoby o dochodach uniemożliwiających zakup lub wynajem mieszkania na zasadach rynkowych. Aktualnie nie mamy informacji dotyczących zasad składania wniosków. Jeżeli jesteś zainteresowany warunkami programu Mieszkanie Plus najlepiej sprawdź terminy składania dokumentów w swoim urzędzie gminy lub miasta. Na naszej stronie będziemy aktualizować informacje. Sprawdź tutaj.

 

Warunki programu Mieszkanie Plus

Warunki programu Mieszkanie Plus

Warunki programu Mieszkanie Plus – jak długo można wynajmować?

Mieszkanie od rządu będziemy mogli wynajmować przez 15 lat od dnia zawarcia pierwszej umowy najmu. Jeżeli zdecydujemy się na mieszkania z opcją wykupu, wówczas okres najmu będzie wydłużony do 30 lat od dnia zawarcia pierwszej umowy najmu.

Cena mieszkania na wynajem od rządu

Zapewne najbardziej interesującym tematem dla osób chętnych na wynajem mieszkania od rządu jest wysokość czynszu. Warunki programu Mieszkanie Plus przewidują, iż opłaty będą wynosiły maksymalnie:

  • na terenie m. st. Warszawy –10 zł na 1 m2 mieszkania;
  • na terenie województw niż m. st. Warszawa – 9 zł na 1 m 2 mieszkania;
  • pozostałe lokalizacje – 6,50 zł na 1 m2 powierzchni użytkowej mieszkania.

Poniżej pełna informacja dotycząca ceny czynszu za metr kwadratowy powierzchni użytkowej mieszkania. Przedstawiamy warunki programu Mieszkanie Plus z opcją wykupu mieszkania lub bez takiej możliwości. Jeżeli zdecydujemy się na najem mieszkania z docelową opcją wykupu cena za metr kwadratowy jest wyższa, natomiast propozycja ta wydłuża nasz okres umowy wynajmu aż do 30 lat.

mieszkanieplus-miasta-warunki

Mieszkanie Plus-miasta, cena m2

Według obliczeń, biorąc pod uwagę powyższe ceny metra kwadratowego mieszkania, koszt miesięczny najmu kawalerki w Warszawie bez opcji wykupu to niecałe 720 zł. Z pewnością chętnych nie zabraknie.

Jak widać, Mieszkanie Plus to bardzo ambitny cel oraz odległa perspektywa. Dla niecierpliwych zapraszamy do sprawdzenia jak najlepiej zamieszkać we własnym mieszkaniu więcej>>

A jeżeli masz doświadczenia programem Mieszkanie + koniecznie podziel się z nami swoją opinią ! Zapraszam do komentowania !