Mieszkanie Plus Warszawa

BGK Nieruchomości podpisała umowę na budowę mieszkań w stolicy w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus Warszawa.

Mieszkanie Plus Warszawa – lokalizacja w stolicy

Według informacji z BGK Nieruchomości na warszawskiej Woli powstanie 1,1 tys. mieszkań na wynajem. To będzie pierwsza inwestycja w Warszawie realizowana w ramach programu Mieszkanie Plus. Planowana lokalizacji mieszkań z rządowego programu to okolice ulic: Ordona i Sowińskiego.

Następną lokalizacją w stolicy, w której powstanie Mieszkanie Plus Warszawa jest Praga-Południe (ulica Chłopickiego) oraz Praga-Północ (ulica Radzymińska). Działki, które należą do PKP posiadają dobrą komunikację oraz infrastrukturę  mieszkaniową.

Mieszkanie Plus Warszawa Ursynów

Rząd planuje również wybudowanie lokali mieszkalnych w ramach programu Mieszkanie Plus Warszawa na Ursynowie. Przy PKP Jeziorki na skraju Ursynowa docelowo mieszkanie będzie mogło wynająć aż 8 tys. osób. Budynki mają powstać na działce, która należy do skarbu państwa. W rejonie Karczunkowskiej i Gogolińskiej mieściła się w przeszłości baza kruszyw, aktualnie jest puste pole. Aktualnie w tym miejscu brakuje infrastruktury. Z tego też względu liczba miejsc parkingowych w stosunku do liczby mieszkań ma być mniejsza niż jeden. Dzisiaj w okolicy  planowanego osiedla nie znajduje się nic oprócz Biedronki. Karczunkowska to wąska ulica bez chodników, o której modernizację mieszkańcy bezskutecznie walczą od lat. Koszt remontu to aż 50 mln zł. W pobliżu – przy ul. Sarabandy jest tylko jedna mała szkoła, której nie da się rozbudować. Natomiast koszt wybudowania nowej szkoły i przedszkola to co najmniej 30 mln zł a żłobka – 8 mln zł. Podsumowując, w celu zapewnienia infrastruktury dla rodzin, które chciałyby wynająć mieszkanie w rejonie Karczunkowskiej miasto musiałoby zainwestować blisko 100 mln zł. Jeżeli znajdzie jeszcze działki, na których można wybudować placówki oświatowe.

Dodatkowo infrastruktura powinna być rozbudowywana wraz z rozbudowującymi się osiedlami, w tym celu należałoby wybudować kolejne ulice. Ważne są też nowe parkingi typu P&R. Planowana jest budowa jednego przy stacji PKP Jeziorki, lecz nawet bez nowego osiedla zostanie szybko zapełniony. Do stacji dojeżdżają mieszkańcy okolic Nowej Iwicznej, którzy chcą skorzystać z tańszego biletu w pierwszej strefie.

Planowany termin oddania inwestycji do użytkowania to 2021 rok. Jeszcze nie został podany termin naboru wniosków.

Atrakcyjność rządowej inwestycji na obrzeżach Ursynowa jest dyskusyjna. Lokale mieszkania mają być jak najtańsze. Planowany czynsz za metr kwadratowy ma nie przekroczyć kwoty 13,43 zł. Wynajmując 60 metrowe mieszkania kwota czynszu wyniesie 805 zł. Ponadto trzeba zapłacić 10 zł/m2 opłat administracyjnych. Kwota najmu wyniesie ok. 1400 zł miesięcznie bez mediów. Kwota ta jest niższa od średniej ceny podobnego lokum bliżej centrum miasta. Jednak bez inwestycji ze strony miasta nie unikniemy mieszkań w polu, bez infrastruktury.

Mieszkanie plus Mieszkanie+

Mieszkanie plus Warszawa – Mieszkanie+

Cel programu

Mieszkanie Plus to rządowy program budowy mieszkań na wynajem, z możliwością posiadania ich na własność. Lokale mieszkalne będą budowane na gruntach Jednostek Samorządu Terytorialnego, Skarbu Państwa i spółek z jego udziałem oraz  inwestorów prywatnych. Środki na budowę będą pochodzić z Funduszu zarządzanego przez BGK Nieruchomości S.A.

Aktualnie w budowie w ramach programu Mieszkanie Plus znajduje się ponad 1,2 tys. mieszkań. Do Białej Podlaskiej i Jarocina na początku lipca dołączyły inwestycje w Gdyni, Pruszkowie i Wałbrzychu. Ponadto w przygotowaniu są kolejne mieszkania na wynajem od rządu, nawet 10 tyś. lokali mieszkalnych.

Kto może skorzystać z programu Mieszkanie Plus?

Program jest adresowany do wszystkich. Preferowane są młode polskie rodziny, dla których uzyskanie mieszkania o odpowiednim standardzie będzie stanowiło podstawę do podjęcia decyzji o posiadaniu większej liczby dzieci. Ponadto, istotnym celem programu jest większa mobilność Polaków oraz możliwość zmiany pracy dzięki dostępności mieszkań na wynajem.

W przypadku dużej liczby chętnych będą brane pod uwagę dodatkowe kryteria, m.in. wysokość dochodów i sytuacja rodzinna (liczba dzieci).

Cena wynajmu

Na koszt wynajmu mieszkania wpływ będzie mieć przede wszystkim lokalizacja oraz rodzaj umowy (najem z opcją własności będzie droższy). Proponowana wysokość miesięcznego czynszu lokalu ma wynosić od 10 do 20 zł za m2. Jeżeli jesteś zainteresowany wynajmowaniem wraz z nabyciem prawa do mieszkania to cena wzrasta do 12 – 24 zł za m2. Podsumowując, za 50 metrowe mieszkanie zapłacimy między 500 a 1000 zł, co jest niższym kosztem niż najem na rynku komercyjnym. Oblicz orientacyjny czynsz dla Mieszkanie Plus w Warszawie i województwie mazowieckim. Dodatkowo po 30 latach płacenia czynszu dla państwa będziemy mogli stać się właścicielami mieszkania.

Bezpłatnie sprawdź jak najlepiej zamieszkać we własnym mieszkaniu więcej>>


Chcesz mieszkać na swoim czy płacić komuś za wynajem?

  • Nie płać za wynajem, zamieszkaj w swoim własnym mieszkaniu.
  • Sprawdź jak prosto możesz sfinansować zakup swojego mieszkania.
  • Spłacaj swoje własne mieszkanie i nie dawaj nikomu zarobić.
  • Sprawdź jak łatwo możesz uzyskać mieszkanie na własność.
  • Po co płacić komuś za wynajem, jak możesz płacić na swoje mieszkanie.
  • Nie musisz czekać w kolejce, aż mieszkanie zostanie wybudowane.
  • Dowolna lokalizacja mieszkania, pełna infrastruktura (szkoły, komunikacja)
  • Sprawdź bezpłatnie, jak sfinansować swoje własne mieszkanie już teraz!

Wypełnij bezpłatnie formularz lub zadzwoń! Ogólnopolska infolinia: tel. 22 100 47 01