Mieszkanie Plus Warszawa

BGK Nieruchomości podpisała umowę na budowę mieszkań w stolicy w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus Warszawa.  Pierwsze lokale mieszkalne w ramach jednego z filarów Narodowego Programu Mieszkaniowego zostaną wybudowane warszawskiej Woli.

Mieszkanie Plus Warszawa – lokalizacja w stolicy

Według informacji z BGK Nieruchomości na warszawskiej Woli powstanie 1,1 tys. mieszkań na wynajem. To będzie pierwsza inwestycja w Warszawie realizowana w ramach programu Mieszkanie Plus. Planowana lokalizacji mieszkań z rządowego programu to okolice ulic: Ordona i Sowińskiego.

Następną lokalizacją w stolicy, w której powstanie Mieszkanie Plus Warszawa jest Praga-Południe (ulica Chłopickiego) oraz Praga-Północ (ulica Radzymińska). Działki, które należą do PKP posiadają dobrą komunikację oraz infrastrukturę  mieszkaniową.

Mieszkanie Plus Warszawa Ursynów

Rząd planuje również wybudowanie lokali mieszkalnych w ramach programu Mieszkanie Plus Warszawa na Ursynowie. Przy PKP Jeziorki na skraju Ursynowa docelowo mieszkanie będzie mogło wynająć aż 8 tys. osób. Budynki mają powstać na działce, która należy do skarbu państwa. W rejonie Karczunkowskiej i Gogolińskiej mieściła się w przeszłości baza kruszyw, aktualnie jest puste pole. Aktualnie w tym miejscu brakuje infrastruktury. Z tego też względu liczba miejsc parkingowych w stosunku do liczby mieszkań ma być mniejsza niż jeden. Dzisiaj w okolicy  planowanego osiedla nie znajduje się nic oprócz Biedronki. Karczunkowska to wąska ulica bez chodników, o której modernizację mieszkańcy bezskutecznie walczą od lat. Koszt remontu to aż 50 mln zł. W pobliżu – przy ul. Sarabandy jest tylko jedna mała szkoła, której nie da się rozbudować. Natomiast koszt wybudowania nowej szkoły i przedszkola to co najmniej 30 mln zł a żłobka – 8 mln zł. Podsumowując, w celu zapewnienia infrastruktury dla rodzin, które chciałyby wynająć mieszkanie w rejonie Karczunkowskiej miasto musiałoby zainwestować blisko 100 mln zł. Jeżeli znajdzie jeszcze działki, na których można wybudować placówki oświatowe.

Dodatkowo infrastruktura powinna być rozbudowywana wraz z rozbudowującymi się osiedlami, w tym celu należałoby wybudować kolejne ulice. Ważne są też nowe parkingi typu P&R. Planowana jest budowa jednego przy stacji PKP Jeziorki, lecz nawet bez nowego osiedla zostanie szybko zapełniony. Do stacji dojeżdżają mieszkańcy okolic Nowej Iwicznej, którzy chcą skorzystać z tańszego biletu w pierwszej strefie.

Atrakcyjność rządowej inwestycji na obrzeżach Ursynowa jest dyskusyjna. Lokale mieszkania mają być jak najtańsze. Planowany czynsz za metr kwadratowy ma nie przekroczyć kwoty 13,43 zł. Wynajmując 60 metrowe mieszkania kwota czynszu wyniesie 805 zł. Ponadto trzeba zapłacić 10 zł/m2 opłat administracyjnych. Kwota najmu wyniesie ok. 1400 zł miesięcznie bez mediów. Kwota ta jest niższa od średniej ceny podobnego lokum bliżej centrum miasta. Jednak bez inwestycji ze strony miasta nie unikniemy mieszkań w polu, bez infrastruktury.

Mieszkanie plus Mieszkanie+

Mieszkanie plus Warszawa – Mieszkanie+

Cel programu

Mieszkanie Plus to rządowy program budowy mieszkań na wynajem, z możliwością posiadania ich na własność. Lokale mieszkalne będą budowane na gruntach Jednostek Samorządu Terytorialnego, Skarbu Państwa i spółek z jego udziałem oraz  inwestorów prywatnych. Środki na budowę będą pochodzić z Funduszu zarządzanego przez BGK Nieruchomości S.A.

Aktualnie w budowie w ramach programu Mieszkanie Plus znajduje się ponad 1,2 tys. mieszkań. Do Białej Podlaskiej i Jarocina na początku lipca dołączyły inwestycje w Gdyni, Pruszkowie i Wałbrzychu. Ponadto w przygotowaniu są kolejne mieszkania na wynajem od rządu, nawet 10 tyś. lokali mieszkalnych.

Kto może skorzystać z programu Mieszkanie Plus?

Program jest adresowany do wszystkich. Preferowane są młode polskie rodziny, dla których uzyskanie mieszkania o odpowiednim standardzie będzie stanowiło podstawę do podjęcia decyzji o posiadaniu większej liczby dzieci. Ponadto, istotnym celem programu jest większa mobilność Polaków oraz możliwość zmiany pracy dzięki dostępności mieszkań na wynajem.

W przypadku dużej liczby chętnych będą brane pod uwagę dodatkowe kryteria, m.in. wysokość dochodów i sytuacja rodzinna (liczba dzieci).

Cena wynajmu

Na koszt wynajmu mieszkania wpływ będzie mieć przede wszystkim lokalizacja oraz rodzaj umowy (najem z opcją własności będzie droższy). Proponowana wysokość miesięcznego czynszu lokalu ma wynosić od 10 do 20 zł za m2. Jeżeli jesteś zainteresowany wynajmowaniem wraz z nabyciem prawa do mieszkania to cena wzrasta do 12 – 24 zł za m2. Podsumowując, za 50 metrowe mieszkanie zapłacimy między 500 a 1000 zł, co jest niższym kosztem niż najem na rynku komercyjnym. Oblicz orientacyjny czynsz dla Mieszkanie Plus w Warszawie i województwie mazowieckim. Dodatkowo po 30 latach płacenia czynszu dla państwa będziemy mogli stać się właścicielami mieszkania.

Bezpłatnie sprawdź jak najlepiej zamieszkać we własnym mieszkaniu więcej>>

 • Ewa

  Witam. Kiedy i gdzie będzie można składać wnioski o mieszkanie plus w Warszawie? Jaki musi być minimalny dochód dla 4 osobowej rodziny?

  • MieszkaniePlus

   Witam, niestety nie ma jeszcze informacji od kiedy można będzie składać wnioski przyznanie mieszkania w ramach programu Mieszkanie Plus w Warszawie. Organami uprawnionymi do przyjmowania wniosków będą lokalne urzędy. Orientacyjny dochód, który trzeba wykazać to od 1,3 do 3 tys zł na osobę przy trzech lub więcej osobach w gospodarstwie domowym. Pozdrawiam

   • Ala

    Lokalne urzędy? czyli Urząd Gminy np. Bemowo?

   • Oliwia Redlicka

    A jakie warunki finansowe przy jednej osobie?

    • MieszkaniePlus

     Ostateczne kryteria będą ustalane przez poszczególne urzędy. Przypominam, że program jest skierowany do osób których zdolność kredytowa jest zbyt niska aby otrzymać kredyt hipoteczny na zakup mieszkania.

 • Justyna

  Czy wiadomo coś na temat rozkładu tych nowo budowanych mieszkań? Ile maksymalnie mają mieć pokoi i czy będzie oddzielna kuchnia, czy aneks kuchenny?

  • MieszkaniePlus

   Witam, jeżeli interesują Panią mieszkania w Warszawie to jeszcze jest zbyt wczesny etap programu i niestety nie mamy takich informacji.

 • Marian

  Mieszkam w Białymstoku, czy mogę wnioskować o mieszkanie plus w Warszawie? Czy trzeba opłacać podatki w danej miejscowości?

  • MieszkaniePlus

   Witam, jak najbardziej można wnioskować, część gmin w swoich kryteriach warunkuje przydział mieszkania płaceniem podatków w danej miejscowości.

 • MieszkaniePlus

  Witam, szansa jest zawsze – oczywiście jest to uzależnione od wielu kryteriów i liczby chętnych. Więcej można znaleźć tutaj http://mieszkanieplus.com/nie-dla-wszystkich/

 • Małgorzata Nowakowska

  Kiedy będzie można składać wnioski w Warszawie?

  • MieszkaniePlus

   Witam, nie ma jeszcze podanej daty naboru wniosków. Zazwyczaj ma to miejsce pół roku przed oddaniem inwestycji. Czekamy na termin rozpoczęcia realizacji programu.

 • MieszkaniePlus

  Witam, jeszcze nie ma podanego terminu realizacji inwestycji.

 • Blondii Doris Dorota

  A ja chciałabym zapytać czy w Warszawie Rembertow też będą budowane mieszkania plusplusq

  • MieszkaniePlus

   niestety nie, najbliżej na Pradze

 • Maria Mońska

  Witam
  Mam 45 lat i mieszkam z synem w mieszkaniu zakładowym, którego nie mogę wykupić. Razem z nami zameldowana jest jeszcze córka z wnuczką.
  Czy mogłabym się starać o mieszkanie plus?

 • Magdalena Mucha

  Witam czy wiadomo coś o inwestycji na Strumykowej w Warszawie. Czytałam ,że tam też maja powstać takie mieszkania.

  • MieszkaniePlus

   Lokalizacja ta była rozważana przed startem programu. Aktualnie brak informacji o planach realizacji programu w wymienionej przez Panią lokalizacji.

 • MieszkaniePlus

  Witam, wszystkie aktualnie planowane lokalizacje opisaliśmy powyżej. Tarchomin był rozważany w początkowej fazie programu lecz aktualnie nie ma tam planów realizacji programu Mieszkanie Plus.

 • Sandra Madalinska

  czy już coś wiadomo nt. terminów przyjmowania wniosków na pierwszą lokalizację na Woli?

  • MieszkaniePlus

   Witam, czekamy na informacje.

 • Ewa Domanska

  Witam chciałabym zapytać kiedy będę mogła złożyć wniosek i dokładnie gdzie jestem z Warszawy pozdrawiam Ewa.

  • MieszkaniePlus

   Witam, wnioski będzie można składać ok. pół roku przed terminem oddania inwestycji. Natomiast jak dotąd w Warszawie nie została jeszcze podana data rozpoczęcia realizacji inwestycji.

   • Beata Cała

    Gdzie i kiedy bedzie podana data rozpoczecia inwestycji w Warszawie?

    • MieszkaniePlus

     Nie mamy jeszcze takich informacji.

 • Henryk Kamieniak

  Jestem studentem mam 19 lat czy mogę uczestniczyć w programie Mieszkanie +
  Bartek

  • MieszkaniePlus

   Witam, jak najbardziej o ile uzyskuje Pan stałe dochody oraz najem jest spowodowany zmianą miejsca zamieszkania w celu podjęcia nauki w innej miejscowości

 • Jolanta Roguska

  Witam. Interesuje mnie mieszkanie na ul Radzyminskiej. Kiedy można składać wnioski u gdzie? Dziękuję

  • MieszkaniePlus

   Witam, to jeszcze odległy termin, zazwyczaj pod koniec oddania inwestycji do użytkowania. Aktualnie jeszcze nie ma podanego terminu rozpoczęcia prac.

 • Michał

  Witam mam 3 dzieci jestem w związku małżeńskim pracuje w Piasecznie. Interesują mnie lokalizację na woli proszę powiedzieć czy można składać jeszcze wniosek jak tak co powinno w nim być zawarte. Interesuje mnie opcja z wykupem i prosił bym i rozwinięcie tego jak by wyglądało to z wykupem metraż ok 60m2 najlepiej 3-4 pokoje

  • MieszkaniePlus

   Witam, aktualnie nie ma jeszcze naboru wniosków. Opcja z wykupem to umowa najmu na 30 lat. Nie ma jeszcze podanych metraży, planów mieszkań.

 • MieszkaniePlus

  Witam, można się ubiegać lecz trzeba posiadać udokumentowaną zdolność do regulowania czynszu.

 • Natalia

  Dzień dobry,
  A czy istnieje gdzies już regulamin uzytkowania mieszkan? Interesuje mnie informacja czy np. w opcji z wykupem można przeprowadzać remont wg własnych pomysłów?

 • Tomasz oliwiński

  Cz jest znany termin zakończenia składania wniosków „Mieszkanie Plus” (Warszawa). Czy mozna by bylo zarezerwowac bsobie takie mieszkanie za 4 lata???

  • MieszkaniePlus

   Nie ma jeszcze terminu rozpoczęcia naboru wniosków.

 • iasmina

  witam a kiedy beda budowane mieszkania przy warszawa jeziorki

  • MieszkaniePlus

   Nie ma jeszcze podanego terminu realizacji inwestycji.

 • Krzysiek

  Kiedy można spodziewać się rozpoczęcia budowy mieszkań w Warszawie (Praga Południe)? Rozumiem, że gdy znajdzie się 0perator (inwestor) to znaczy, gdy będzie miał już pełne prawo na rozpoczęcie budowy, wtedy ogłasza nabór na mieszkania? Kiedy można spodziewać się rozpoczęcia prac na Pradze Południe? Będzie to jeszcze 2018 rok? W przypadku kiedy operator zaczyna budować, ma pozwolenia, to od początku pozwolenia mam 60 dni na złożenie wniosku. Po tym czasie nie ma możliwości złożenia wniosku, chyba że ilość złożonych wniosków jest mniejsza niż ilość mieszkań? Z góry dziękuję za odpowiedź 🙂

  • MieszkaniePlus

   Witam, to jest program mieszkań na wynajem, a nie zakup mieszkań na rynku pierwotnym. Wnioski zazwyczaj można składać przed oddaniem inwestycji. Nie ma jeszcze informacji kiedy inwestycja zostanie rozpoczęta- nie ma pewności czy w 2018 roku.

 • Marta

  Witam
  Czy mozna starac sie o mieszkanie ,mieszkajac obecnie za granica?

  • MieszkaniePlus

   Można. Program Mieszkanie Plus ma na celu również wzrost mobilności Polaków. Umożliwia to podjęcie decyzji o zmianie pracy dzięki dostępności tanich mieszkań na wynajem. Dlatego też w katalogu pierwszeństwa znajduje się zmiana miejsca zamieszkania w celu podjęcia pracy lub nauki w innej miejscowości.

 • Jakub Biegan Rutkowski

  Witam, mam pytanie, gdzie można się zgłosić w Warszawie w celu złożenia deklaracji, chęci do korzystania z programu mieszkanie plus, lub po prostu dowiedzieć się szczegółów, ponieważ z żoną szukamy i szczerze nie możemy nic wiecej znależć, wielka prośba o pomoc i z góry dziękujemy. Pozdrawiamy

  • MieszkaniePlus

   Witam, jeszcze nie została podana informacja gdzie będą dostępne wnioski. Ankiety zostały zbierane w wielu miastach przez Jednostki Samorządu Terytorialnego.

 • Irena Ornatowska Skrouba

  Witam,
  Czy 22 latek, zameldowany w Warszawie, mający dziewczynę, ale nie będący jeszcze w związku, ma szanse na wynajem takiego mieszkania z opcją dojścia do własności. Czy budowa mieszkań przy ul. Radzymińskiej ruszy jeszcze w 2018 roku. Jak będzie można się dowiedzieć, kiedy rozpocznie się składanie wniosków? Dziękuję z góry za Państwa odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie.

  • MieszkaniePlus

   Witam, szansa jest na wynajęcie mieszkania z Programu Mieszkanie Plus jeśli pracuje Pan i może Pan udokumentować zdolność do płacenia czynszu. Nie jest jeszcze znany termin realizacji inwestycji. Jeżeli pojawi się będziemy informować na naszym profilu na Facebooku.

   • Paulinka Klara Godlewska

    Czy jak mam mieszkanie socjalne będę mogła się starać o mieszkanie plus

    • MieszkaniePlus

     Witam, program Mieszkanie Plus jest skierowany do osób których dochody są za wysokie aby dostać mieszkanie komunalne ale też za niskie aby ubiegać się o kredyt hipoteczny w banku.

 • MieszkaniePlus

  Witam, jeszcze nie jest prowadzony nabór.

 • MieszkaniePlus

  Na podstawie dochodów, może to być umowa o pracę.

 • Anna Wójcik

  Jezeli chce aplikowac o mieszkanie z zagranicy aby moc wrocic do kraju, w jaki sposob przedstawic dochody skoro w Polsce nie mam zadnych?

  • MieszkaniePlus

   Kryteria te będą ustalane przez Jednostki Samorządu Terytorialnego.

 • Adam Gorczyca

  Witam,
  Kiedy będzie możliwość składania wniosków?

  • MieszkaniePlus

   Witam, nie została podana jeszcze data.

 • Dorota Starnawska

  Witam, Czy jak ja jestem samotną matką z 2 dzieci i ma rodzinne na dzieci to cały mój dochód 1900 zł na trzy osoby a ja nie pracuję.Córka ma alimenty a syn nie ponieważ ma ojca z Indii. Mam małe dochody. To mogę się ubiegać o Mieszkanie plus w Warszawie? Czy mogę składać wniosek na Mieszkanie plus?

  • MieszkaniePlus

   Witam, proszę próbować. Jednakże trzeba udokumentować zdolność do płacenia czynszu a Pani nie pracuje. Z tak niskimi dochodami można też próbować wnioskować o mieszkanie komunalne.

 • Adam Gorczyca

  Witam. Czy są jakieś progi jeżeli chodzi o dochód jaki trzeba wykazywać?

  • MieszkaniePlus

   Witam, nie ma podanych konkretnych progów. Jednakże proszę pamiętać, że program skierowany jest do osób które nie mogą otrzymać kredytu na zakup własnego M ale też zbyt wysokie aby otrzymać mieszkanie komunalne.


Chcesz mieszkać na swoim czy płacić komuś za wynajem?

 • Nie płać za wynajem, zamieszkaj w swoim własnym mieszkaniu.
 • Sprawdź jak prosto możesz sfinansować zakup swojego mieszkania.
 • Spłacaj swoje własne mieszkanie i nie dawaj nikomu zarobić.
 • Sprawdź jak łatwo możesz uzyskać mieszkanie na własność.
 • Po co płacić komuś za wynajem, jak możesz płacić na swoje mieszkanie.
 • Nie musisz czekać w kolejce, aż mieszkanie zostanie wybudowane.
 • Dowolna lokalizacja mieszkania, pełna infrastruktura (szkoły, komunikacja)
 • Sprawdź bezpłatnie, jak sfinansować swoje własne mieszkanie już teraz!

Wypełnij bezpłatnie formularz lub zadzwoń! Ogólnopolska infolinia: tel. 22 295 44 22