Mieszkanie Plus Warszawa

W 2019 roku w Warszawie rozpocznie się budowa mieszkań z programu Mieszkanie Plus. BGK Nieruchomości podpisała umowę na budowę mieszkań w stolicy w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus Warszawa.


Mieszkanie Plus Warszawa Ursynów

Około 3 tys. mieszkań na wynajem od rządu  w ramach programu Mieszkanie Plus Warszawa na Ursynowie. Budynki mają powstać na działce, która należy do skarbu państwa. W rejonie Karczunkowskiej i Gogolińskiej mieściła się w przeszłości baza kruszyw, aktualnie jest puste pole. Aktualnie w tym miejscu brakuje infrastruktury. Z tego też względu liczba miejsc parkingowych w stosunku do liczby mieszkań ma być mniejsza niż jeden. Dzisiaj w okolicy  planowanego osiedla nie znajduje się nic oprócz Biedronki. Karczunkowska to wąska ulica bez chodników, o której modernizację mieszkańcy bezskutecznie walczą od lat. Koszt remontu to aż 50 mln zł. W pobliżu – przy ul. Sarabandy jest tylko jedna mała szkoła, której nie da się rozbudować. Natomiast koszt wybudowania nowej szkoły i przedszkola to co najmniej 30 mln zł a żłobka – 8 mln zł. Podsumowując, w celu zapewnienia infrastruktury dla rodzin, które chciałyby wynająć mieszkanie w rejonie Karczunkowskiej miasto musiałoby zainwestować blisko 100 mln zł. Jeżeli znajdzie jeszcze działki, na których można wybudować placówki oświatowe.

Dodatkowo infrastruktura powinna być rozbudowywana wraz z rozbudowującymi się osiedlami, w tym celu należałoby wybudować kolejne ulice. Ważne są też nowe parkingi typu P&R. Planowana jest budowa jednego przy stacji PKP Jeziorki, lecz nawet bez nowego osiedla zostanie szybko zapełniony. Do stacji dojeżdżają mieszkańcy okolic Nowej Iwicznej, którzy chcą skorzystać z tańszego biletu w pierwszej strefie.

Planowany termin oddania inwestycji „Nowe Jeziorki” do użytkowania to 2021 rok. Jeszcze nie został podany termin naboru wniosków.

Atrakcyjność rządowej inwestycji na obrzeżach Ursynowa jest dyskusyjna. Lokale mieszkania mają być jak najtańsze. Planowany czynsz za metr kwadratowy ma nie przekroczyć kwoty 13,43 zł. Wynajmując 60 metrowe mieszkania kwota czynszu wyniesie 805 zł. Ponadto trzeba zapłacić 10 zł/m2 opłat administracyjnych. Kwota najmu wyniesie ok. 1400 zł miesięcznie bez mediów. Kwota ta jest niższa od średniej ceny podobnego lokum bliżej centrum miasta. Jednak bez inwestycji ze strony miasta nie unikniemy mieszkań w polu, bez infrastruktury.

Mieszkanie plus Mieszkanie+

Mieszkanie plus Warszawa – Mieszkanie+

Mieszkanie Plus Warszawa – pozostałe lokalizacja w stolicy

Według informacji z BGK Nieruchomości na warszawskiej Woli powstanie 1,1 tys. mieszkań na wynajem. Planowana lokalizacji mieszkań z rządowego programu to okolice ulic: Ordona i Sowińskiego.

Następną lokalizacją w stolicy, w której powstanie Mieszkanie Plus Warszawa jest Praga-Południe (ulica Chłopickiego) oraz Praga-Północ (ulica Radzymińska). Działki, które należą do PKP posiadają dobrą komunikację oraz infrastrukturę  mieszkaniową.

Planowany termin rozpoczęcia inwestycji to 2019 rok. Nie został podany jeszcze termin naboru wniosków.

Cel programu

Mieszkanie Plus to rządowy program budowy mieszkań na wynajem, z możliwością posiadania ich na własność. Lokale mieszkalne będą budowane na gruntach Jednostek Samorządu Terytorialnego, Skarbu Państwa i spółek z jego udziałem oraz  inwestorów prywatnych. Środki na budowę będą pochodzić z Funduszu zarządzanego przez BGK Nieruchomości S.A.

Kto może skorzystać z programu Mieszkanie Plus?

Program jest adresowany do wszystkich. Preferowane są młode polskie rodziny, dla których uzyskanie mieszkania o odpowiednim standardzie będzie stanowiło podstawę do podjęcia decyzji o posiadaniu większej liczby dzieci. Ponadto, istotnym celem programu jest większa mobilność Polaków oraz możliwość zmiany pracy dzięki dostępności mieszkań na wynajem.

W przypadku dużej liczby chętnych będą brane pod uwagę dodatkowe kryteria, m.in. wysokość dochodów i sytuacja rodzinna (liczba dzieci). Rząd przewidział też inne kryteria pierwszeństwa. Również Ministerstwo rodziny, pracy i polityki społecznej chce dokonać zmian i kierować program Mieszkanie Plus tylko dla małżeństw.

Cena wynajmu

Na koszt wynajmu mieszkania wpływ będzie mieć przede wszystkim lokalizacja oraz rodzaj umowy (najem z opcją własności będzie droższy). Proponowana wysokość miesięcznego czynszu lokalu ma wynosić od 10 do 20 zł za m2. Jeżeli jesteś zainteresowany wynajmowaniem wraz z nabyciem prawa do mieszkania to cena wzrasta do 12 – 24 zł za m2. Podsumowując, za 50 metrowe mieszkanie zapłacimy między 500 a 1000 zł, co jest niższym kosztem niż najem na rynku komercyjnym. Oblicz orientacyjny czynsz dla Mieszkanie Plus w Warszawie i województwie mazowieckim. Dodatkowo po 30 latach płacenia czynszu dla państwa będziemy mogli stać się właścicielami mieszkania. Najemcy będą mogli starać się również o dopłaty do czynszów.

Bezpłatnie sprawdź jak najlepiej zamieszkać we własnym mieszkaniu więcej>>


Chcesz mieszkać na swoim czy płacić komuś za wynajem?

  • Nie płać za wynajem, zamieszkaj w swoim własnym mieszkaniu.
  • Sprawdź jak prosto możesz sfinansować zakup swojego mieszkania.
  • Spłacaj swoje własne mieszkanie i nie dawaj nikomu zarobić.
  • Sprawdź jak łatwo możesz uzyskać mieszkanie na własność.
  • Po co płacić komuś za wynajem, jak możesz płacić na swoje mieszkanie.
  • Nie musisz czekać w kolejce, aż mieszkanie zostanie wybudowane.
  • Dowolna lokalizacja mieszkania, pełna infrastruktura (szkoły, komunikacja)
  • Sprawdź bezpłatnie, jak sfinansować swoje własne mieszkanie już teraz!

Wypełnij bezpłatnie formularz!


Administratorem danych osobowych jest SalesMax oraz wymienieni PartnerzyExpander Advisors Sp. z o.o.
Open Finance S.A.
NOTUS Finanse S.A.
serwisu MieszkanieDlaMlodych.com, którzy przetwarzają dane osobowe w celach i na zasadach określonych w Polityce prywatności. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Przyjmuję do wiadomości, że przysługuje mi prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem dotychczasowego przetwarzania. Więcej informacji o ochronie danych osobowych w Polityce prywatności.WŁASNE MIESZKANIE ►