Mieszkanie Plus Warszawa

BGK Nieruchomości podpisała umowę na budowę mieszkań w stolicy w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus Warszawa.  Pierwsze lokale mieszkalne w ramach jednego z filarów Narodowego Programu Mieszkaniowego zostaną wybudowane warszawskiej Woli.

Mieszkanie Plus Warszawa – lokalizacja w stolicy

Według informacji z BGK Nieruchomości na warszawskiej Woli powstanie 1,1 tys. mieszkań na wynajem. To będzie pierwsza inwestycja w Warszawie realizowana w ramach programu Mieszkanie Plus. Planowana lokalizacji mieszkań z rządowego programu to okolice ulic: Ordona i Sowińskiego.

Następną lokalizacją w stolicy, w której powstanie Mieszkanie Plus Warszawa jest Praga-Południe (ulica Chłopickiego) oraz Praga-Północ (ulica Radzymińska). Działki, które należą do PKP posiadają dobrą komunikację oraz infrastrukturę  mieszkaniową.

Mieszkanie Plus Warszawa Ursynów

Rząd planuje również wybudowanie lokali mieszkalnych w ramach programu Mieszkanie Plus Warszawa na Ursynowie. Przy PKP Jeziorki na skraju Ursynowa docelowo mieszkanie będzie mogło wynająć aż 8 tys. osób. Budynki mają powstać na działce, która należy do skarbu państwa. W rejonie Karczunkowskiej i Gogolińskiej mieściła się w przeszłości baza kruszyw, aktualnie jest puste pole. Aktualnie w tym miejscu brakuje infrastruktury. Z tego też względu liczba miejsc parkingowych w stosunku do liczby mieszkań ma być mniejsza niż jeden. Dzisiaj w okolicy  planowanego osiedla nie znajduje się nic oprócz Biedronki. Karczunkowska to wąska ulica bez chodników, o której modernizację mieszkańcy bezskutecznie walczą od lat. Koszt remontu to aż 50 mln zł. W pobliżu – przy ul. Sarabandy jest tylko jedna mała szkoła, której nie da się rozbudować. Natomiast koszt wybudowania nowej szkoły i przedszkola to co najmniej 30 mln zł a żłobka – 8 mln zł. Podsumowując, w celu zapewnienia infrastruktury dla rodzin, które chciałyby wynająć mieszkanie w rejonie Karczunkowskiej miasto musiałoby zainwestować blisko 100 mln zł. Jeżeli znajdzie jeszcze działki, na których można wybudować placówki oświatowe.

Dodatkowo infrastruktura powinna być rozbudowywana wraz z rozbudowującymi się osiedlami, w tym celu należałoby wybudować kolejne ulice. Ważne są też nowe parkingi typu P&R. Planowana jest budowa jednego przy stacji PKP Jeziorki, lecz nawet bez nowego osiedla zostanie szybko zapełniony. Do stacji dojeżdżają mieszkańcy okolic Nowej Iwicznej, którzy chcą skorzystać z tańszego biletu w pierwszej strefie.

Atrakcyjność rządowej inwestycji na obrzeżach Ursynowa jest dyskusyjna. Lokale mieszkania mają być jak najtańsze. Planowany czynsz za metr kwadratowy ma nie przekroczyć kwoty 13,43 zł. Wynajmując 60 metrowe mieszkania kwota czynszu wyniesie 805 zł. Ponadto trzeba zapłacić 10 zł/m2 opłat administracyjnych. Kwota najmu wyniesie ok. 1400 zł miesięcznie bez mediów. Kwota ta jest niższa od średniej ceny podobnego lokum bliżej centrum miasta. Jednak bez inwestycji ze strony miasta nie unikniemy mieszkań w polu, bez infrastruktury.

Mieszkanie plus Mieszkanie+

Mieszkanie plus Warszawa – Mieszkanie+

Cel programu

Mieszkanie Plus to rządowy program budowy mieszkań na wynajem, z możliwością posiadania ich na własność. Lokale mieszkalne będą budowane na gruntach Jednostek Samorządu Terytorialnego, Skarbu Państwa i spółek z jego udziałem oraz  inwestorów prywatnych. Środki na budowę będą pochodzić z Funduszu zarządzanego przez BGK Nieruchomości S.A.

Aktualnie w budowie w ramach programu Mieszkanie Plus znajduje się ponad 1,2 tys. mieszkań. Do Białej Podlaskiej i Jarocina na początku lipca dołączyły inwestycje w Gdyni, Pruszkowie i Wałbrzychu. Ponadto w przygotowaniu są kolejne mieszkania na wynajem od rządu, nawet 10 tyś. lokali mieszkalnych.

Kto może skorzystać z programu Mieszkanie Plus?

Program jest adresowany do wszystkich. Preferowane są młode polskie rodziny, dla których uzyskanie mieszkania o odpowiednim standardzie będzie stanowiło podstawę do podjęcia decyzji o posiadaniu większej liczby dzieci. Ponadto, istotnym celem programu jest większa mobilność Polaków oraz możliwość zmiany pracy dzięki dostępności mieszkań na wynajem.

W przypadku dużej liczby chętnych będą brane pod uwagę dodatkowe kryteria, m.in. wysokość dochodów i sytuacja rodzinna (liczba dzieci).

Cena wynajmu

Na koszt wynajmu mieszkania wpływ będzie mieć przede wszystkim lokalizacja oraz rodzaj umowy (najem z opcją własności będzie droższy). Proponowana wysokość miesięcznego czynszu lokalu ma wynosić od 10 do 20 zł za m2. Jeżeli jesteś zainteresowany wynajmowaniem wraz z nabyciem prawa do mieszkania to cena wzrasta do 12 – 24 zł za m2. Podsumowując, za 50 metrowe mieszkanie zapłacimy między 500 a 1000 zł, co jest niższym kosztem niż najem na rynku komercyjnym. Oblicz orientacyjny czynsz dla Mieszkanie Plus w Warszawie i województwie mazowieckim. Dodatkowo po 30 latach płacenia czynszu dla państwa będziemy mogli stać się właścicielami mieszkania.

Jak widać, Mieszkanie Plus to bardzo ambitny cel oraz odległa perspektywa.  Dla niecierpliwych zapraszamy do sprawdzenia dopłaty do Twojego mieszkania w ramach Programu Mieszkanie dla Młodych „MDM”.

 • Ewa

  Witam. Kiedy i gdzie będzie można składać wnioski o mieszkanie plus w Warszawie? Jaki musi być minimalny dochód dla 4 osobowej rodziny?

  • MieszkaniePlus

   Witam, niestety nie ma jeszcze informacji od kiedy można będzie składać wnioski przyznanie mieszkania w ramach programu Mieszkanie Plus w Warszawie. Organami uprawnionymi do przyjmowania wniosków będą lokalne urzędy. Orientacyjny dochód, który trzeba wykazać to od 1,3 do 3 tys zł na osobę przy trzech lub więcej osobach w gospodarstwie domowym. Pozdrawiam

   • Ala

    Lokalne urzędy? czyli Urząd Gminy np. Bemowo?

   • Oliwia Redlicka

    A jakie warunki finansowe przy jednej osobie?

    • MieszkaniePlus

     Ostateczne kryteria będą ustalane przez poszczególne urzędy. Przypominam, że program jest skierowany do osób których zdolność kredytowa jest zbyt niska aby otrzymać kredyt hipoteczny na zakup mieszkania.

 • Justyna

  Czy wiadomo coś na temat rozkładu tych nowo budowanych mieszkań? Ile maksymalnie mają mieć pokoi i czy będzie oddzielna kuchnia, czy aneks kuchenny?

  • MieszkaniePlus

   Witam, jeżeli interesują Panią mieszkania w Warszawie to jeszcze jest zbyt wczesny etap programu i niestety nie mamy takich informacji.

 • Marian

  Mieszkam w Białymstoku, czy mogę wnioskować o mieszkanie plus w Warszawie? Czy trzeba opłacać podatki w danej miejscowości?

  • MieszkaniePlus

   Witam, jak najbardziej można wnioskować, część gmin w swoich kryteriach warunkuje przydział mieszkania płaceniem podatków w danej miejscowości.

 • MieszkaniePlus

  Witam, szansa jest zawsze – oczywiście jest to uzależnione od wielu kryteriów i liczby chętnych. Więcej można znaleźć tutaj http://mieszkanieplus.com/nie-dla-wszystkich/

 • Małgorzata Nowakowska

  Kiedy będzie można składać wnioski w Warszawie?

  • MieszkaniePlus

   Witam, nie ma jeszcze podanej daty naboru wniosków. Zazwyczaj ma to miejsce pół roku przed oddaniem inwestycji. Czekamy na termin rozpoczęcia realizacji programu.

 • MieszkaniePlus

  Witam, jeszcze nie ma podanego terminu realizacji inwestycji.

 • Blondii Doris Dorota

  A ja chciałabym zapytać czy w Warszawie Rembertow też będą budowane mieszkania plusplusq

  • MieszkaniePlus

   niestety nie, najbliżej na Pradze

 • Maria Mońska

  Witam
  Mam 45 lat i mieszkam z synem w mieszkaniu zakładowym, którego nie mogę wykupić. Razem z nami zameldowana jest jeszcze córka z wnuczką.
  Czy mogłabym się starać o mieszkanie plus?

 • Magdalena Mucha

  Witam czy wiadomo coś o inwestycji na Strumykowej w Warszawie. Czytałam ,że tam też maja powstać takie mieszkania.

  • MieszkaniePlus

   Lokalizacja ta była rozważana przed startem programu. Aktualnie brak informacji o planach realizacji programu w wymienionej przez Panią lokalizacji.


Sprawdź najlepszą dopłatę do Twojego Mieszkania dla Młodych

Zanim program MieszkaniePlus zacznie w pełni działać, sprawdź dopłaty do Twojego mieszkania w ramach programu Mieszkanie dla Młodych.

 • Dowiesz się wszystkiego na temat programu Mieszkanie dla Młodych.
 • Jak kupić nieruchomość na rynku pierwotnym i rynku wtórnym?
 • Co zrobić aby skorzystać z programu i uzyskać ponad 100 000 PLN dopłaty?
 • Ile dofinansowania otrzymasz jako singiel, małżeństwo, rodzina z dziećmi?
 • Jak otrzymać dofinansowanie do kupna lub budowy domu?
 • Gdzie można kupić mieszkania objęte dopłatami bez wkładu własnego?
 • Jaką masz zdolność kredytową oraz jak uzyskać dopłatę do 100% wartości?
 • Porównasz bezpłatnie warunki wszystkich 14 banków obsługujących MDM.
 • Zarejestruj się w programie już teraz aby skorzystać z dopłaty!

Wypełnij bezpłatnie formularz lub zadzwoń! Ogólnopolska infolinia: tel. 22 295 44 22