Mieszkanie Plus Wałbrzych

Ideą programu Mieszkanie Plus Wałbrzych, podobnie jak w innych miastach,  jest budowa w ramach rządowego programu przystępnych cenowo mieszkań na wynajem. Program jest skierowany do osób, których zarobki są zbyt niskie aby otrzymać od banku kredyt hipoteczny lecz nie przysługuje im też mieszkanie komunalne. Rządowy program Mieszkanie + zakłada budowę dostępnych cenowo mieszkań na wynajem z opcją dojścia do własności. Rząd ustalił, że czynsz w mieszkaniach na wynajem będzie  wahać się w przedziale od 10 do 20 zł za metr kwadratowy, w przypadku wynajmu lub od 12 do 24 zł m kw., jeśli lokator będzie chciał skorzystać w przyszłości z wykupu mieszkania.

Mieszkanie Plus Wałbrzych

Pierwsza umowa inwestycyjna Mieszkania Plus na Dolnym Śląsku

Mieszkanie Plus Wałbrzych – gdzie powstanie?

Mieszkania na wynajem zostaną wybudowane przy ulicy Husarskiej, która znajduje się na Podzamczu. Jest to najmłodsza ale i najbardziej zaludniona dzielnica miasta, w której obecnie mieszka blisko 30 tysięcy osób. Pod realizację inwestycji w ramach programu Mieszkanie Plus została wybrana działka o powierzchni około 1,5 ha. Planowana jest tam budowa dwóch siedmiopiętrowych bloków, które będą wyposażone w windy. Ponadto lokatorzy będą mogli korzystać z 157 zewnętrznych miejsc postojowych. Nowe mieszkania są przeznaczone dla 72 rodzin. Pierwszeństwo w przydziale lokalu z programu Mieszkanie Plus będą miały rodziny wielodzietne (70% lokali), seniorzy, którzy zostali przeniesieni z mieszkań przeznaczonych do wyburzenia (20%). Dla osób niepełnosprawnych zostało przewidzianych wybudowanie 6 mieszkań. Wysokość miesięcznego czynszu przy ulicy Husarskiej to 13 zł za metr kwadratowy mieszkania. Ponadto mieszkania będą oddawane  „pod klucz”, oznacza to iż nie trzeba będzie wykonywać samodzielnie remontów, planowane jest także wyposażone w najbardziej potrzebne sprzęty czyli armaturę sanitarną i kuchenkę.

Kolejną lokalizacją, w której zostaną wybudowane mieszkania na wynajem od rządu w Wałbrzychu jest budynek przy ulicy Paderewskiego. W tej lokalizacji planowana jest budowa mieszkania wyłącznie dla rodzin z dziećmi. W 4 piętrowej, podpiwniczonej kamienicy, 2- i 3-pokojowych mieszkaniach będzie mogło zamieszkać 9 rodzin. Miesięczny czynsz będzie wynosił 12 zł za metr kwadratowy.  Standard przyznawanych mieszkań będzie porównywalny do lokali budowanych przy ulicy Husarskiej.

Planowany termin oddania lokali z programu Mieszkanie Plus w Wałbrzychu to III kwartał 2019 roku.

Dla kogo Mieszkanie Plus Wałbrzych

Z programu Mieszkanie Plus będą mogły skorzystać wszystkie grupy społeczne, brak również ograniczeń związanych z wiekiem osób, które chcą przystąpić do rządowego programu Mieszkanie Plus Wałbrzych. W przypadku dużej liczby osób chętnych, na decyzję kto otrzyma lokal mieszkalny wpływ będą mieć:

 • wysokość dochodów (po uwzględnieniu liczby osób w rodzinie),
 • sytuacja rodzinna (liczba dzieci, obecne warunki mieszkaniowe).

Według dotychczasowych informacji pierwszeństwo przy pozytywnym rozpatrzeniu wniosku będą mieć osoby, które nie mają zdolności kredytowej, o niskich dochodach oraz młode polskie rodziny. Aktualnie w Wałbrzychu na lokale mieszkalne z gminy czeka ponad 3 tysiące rodzin, dlatego realizacja rządowego programu Mieszkanie Plus zmniejszy deficyt mieszkaniowy.

Z programu Mieszkanie + mogą skorzystać zarówno osoby samotne, dla których są przewidziane kawalerki, jak również rodziny z dziećmi. Wnioski o przydział mieszkania w blokach przy ulicy Husarskiej będzie można składać  w Urzędzie Miasta Gminy Wałbrzych, natomiast w kamienicy przy ulicy Paderewskiego – w MZB na Białym Kamieniu.

Należy podkreślić, iż nie trzeba być zameldowanym w Wałbrzychu, aby starać się o przyznanie mieszkania. Jednakże musimy mieć stałe zatrudnienie oraz udokumentowany brak zaległości w dotychczasowych płatnościach czynszu. Dochód, który trzeba wykazać to od 2 do 4 tys. zł dla jednej osoby, 1,5 do 3 tys. zł na osobę w przypadku rodziny dwuosobowej oraz od 1,3 do 3 tys zł na osobę przy trzech lub więcej osobach w gospodarstwie domowym.

Jak widać, Mieszkanie Plus Wałbrzych to bardzo ambitny cel oraz odległa perspektywa. Oferty na pewno będą rozchodzić się błyskawicznie – dlatego jeżeli chcesz być na bieżąco polub nasz profil na Facebooku.

Bezpłatnie sprawdź jak najlepiej zamieszkać we własnym mieszkaniu. Więcej>>

 

 • Irena Godle

  czy mam szanse na mieszkanie jako samotna emerytka? miejscowosc niewazna

  • MieszkaniePlus

   Jak najbardziej może Pani złożyć wniosek o najem mieszkania. Program Mieszkanie Plus jest również skierowany do osób samotnych.

   • Irena Godle

    dziekuje za odpowiedz…..jeszcze jedno jestem emerytka i chcialabym zlozyc wniosek gdzie za metr kw. jest 10 zl…w moim przypadku bez wykupu na wlasnosc czy bedziecie podawac w jakich miejscowosciach beda ?

 • Katarzyna Fedorków

  Pisaliście, że w Wałbrzychu wnioski na mieszkanie plus od 31 lipca br. są już dostępne ale w Biurze Lokalowe nic nie wiedzą. Więc jak to jest?

  • MieszkaniePlus

   Witam, zakładany termin realizacji inwestycji to III kwartał 2019 roku. Stąd nabór wniosków może mieć miejsce dopiero na początku 2019 roku.

 • Kamil Kandyba

  Napisane Jest, że wnioski na mieszkanie plus w Wałbrzychu można składać w urzędzie miasta, bylem i nie ma takich wniosków i nic o takim czymś nie wiedzą jak to Jest? Kiedy bedzie cos wiadomo?

  • MieszkaniePlus

   Wnioski zazwyczaj można składać najwcześniej pół roku przed oddaniem inwestycji.

 • Jakub Palusinski

  Witam serdecznie, chciałem się zapytać kiedy ruszy program mieszkania plus we Wrocławiu?. Sprawdzałem na waszej stronie które miasta ruszyły z tym programem. We Wrocławiu nie było żadnych informacji. Jeśli ruszy program mieszkania plus we Wrocławiu czy będzie można drogą elektroniczną wysyłać wnioski do urzędu w Wałbrzychu? Sprawdzałem że Wałbrzych ma przypisane rejon Dolnego Śląska programu mieszkania plus, czy tak?

  • MieszkaniePlus

   Niestety, nie mamy jeszcze informacji.

 • Jakub Palusinski

  W warunkach programu mieszkania plus, jest informacja o „Jeżeli zdecydujemy się na mieszkania z opcją wykupu, wówczas okres najmu będzie wydłużony do 30 lat od dnia zawarcia pierwszej umowy najmu.” Od jakich czynników będzie zależało i jak długo będzie się czekało na zawarcie pierwszej umowy najmu?

  • MieszkaniePlus

   Jeżeli Pana wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie to na początku – przy podpisaniu umowy najmu podejmuje Pan decyzję którą opcję Pan wybiera: najem na 15 lat czy opcja z dojście do własności na 30 lat- wtedy przez cały okres najmu płaci Pan wyższy czynsz

 • Jakub Palusinski

  Jeśli wynajmowałbym mieszkanie wraz z rodziną z możliwością wykupienia na własność a okres najmu wynosiłby ponad 30 lat czy w w razie mojej śmierci rodzina mogłaby kontynuować najem mieszkania na okres zawarty w umowie ? Czy oboje z małżonką moglibyśmy być właścicielami mieszkania ?

  • MieszkaniePlus

   Niestety wadą programu Mieszkanie Plus jest brak możliwości dziedziczenia wynajmowanego mieszkania.

 • Jakub Palusinski

  Czy oboje z małżonką moglibyśmy być właścicielami mieszkania?

  • MieszkaniePlus

   umowa przewiduje wieloletnie użytkowanie
   mieszkania na zasadach najmu

 • Jakub Palusinski

  A jeśli bym chciał je wykupić?

 • Kasia Kiszka

  kiedy bedzie mozna już mieszkać i od kiedy można składać wnioski ?

 • MieszkaniePlus

  Niestety, nie ma takich planów.

 • Dagmara Zieleń

  Witam. Dlaczego w Wałbrzychu będzie wymagany próg dochodowy. Czy według planów nie miał byc to program bez żadnych ograniczeń?

  • MieszkaniePlus

   Witam, program wynajmu mieszkań jest kierowany do osób, które nie posiadają zdolności kredytowej aby kupić własne mieszkanie, ale ich zarobki są zbyt wysokie aby otrzymać mieszkanie komunalne.


Chcesz mieszkać na swoim czy płacić komuś za wynajem?

 • Nie płać za wynajem, zamieszkaj w swoim własnym mieszkaniu.
 • Sprawdź jak prosto możesz sfinansować zakup swojego mieszkania.
 • Spłacaj swoje własne mieszkanie i nie dawaj nikomu zarobić.
 • Sprawdź jak łatwo możesz uzyskać mieszkanie na własność.
 • Po co płacić komuś za wynajem, jak możesz płacić na swoje mieszkanie.
 • Nie musisz czekać w kolejce, aż mieszkanie zostanie wybudowane.
 • Dowolna lokalizacja mieszkania, pełna infrastruktura (szkoły, komunikacja)
 • Sprawdź bezpłatnie, jak sfinansować swoje własne mieszkanie już teraz!

Wypełnij bezpłatnie formularz lub zadzwoń! Ogólnopolska infolinia: tel. 22 295 44 22