Mieszkanie Plus w Zgorzelcu

Rządowy program Mieszkanie Plus w Zgorzelcu adresowany jest do osób, którzy zarabiają zbyt mało, żeby uzyskać w banku kredyt hipoteczny, ale też ich zarobki są zbyt wysokie aby otrzymać mieszkanie komunalne. Dostęp do tanich mieszkań na wynajem będzie powszechny i bez ograniczeń związanych z wiekiem. Jednakże
w przypadku nadwyżki chętnych w pierwszej kolejności mieszkania otrzymają rodziny wielodzietne.

mieszkanie Plus w Zgorzelcu

Program Mieszkanie Plus w Zgorzelcu to oferta tanich mieszkań na wynajem wykończonych „pod klucz” skierowana dla młodych ludzi, aby wiązali swoją przyszłość z rodzinnym miastem,oraz zaproszenie dla tych, którzy podjęli pracę w okolicy lecz z powodu braku mieszkania dojeżdżają.

Program Mieszkanie Plus w Zgorzelcu – opłaty

Wysokość miesięcznego czynszu najmu mieszkania od rządu ma wynosić od 10 do 20 zł za metr kwadratowy. Jeżeli zdecydujemy się na opcję najmu z wykupem mieszkania na własność to cena metra kwadratowego wzrasta i będzie wynosić od 12 zł do 24 zł za metr kwadratowy w zależności od miasta. W Zgorzelcu (ceny najmu w województwie dolnośląskim) będzie to prawdopodobnie kwota 7,97 zł  i odpowiednio 11,38 zł za za metr kwadratowy. Dodatkowo kwota 6,5 zł za m2 tytułem kosztów opłat eksploatacyjnych (konserwacje, fundusz remontowy itp.) oraz opłaty za media.

Jeżeli jesteśmy zainteresowani wynajmem mieszkania o powierzchni 40 metrów kwadratowych to miesięczny czynsz najmu w Zgorzelcu wyniesie 700 -800 zł plus opłaty za media, zarządzanie nieruchomością oraz odpady komunalne.

Program Mieszkanie Plus w Zgorzelcu – lokalizacja

Prawdopodobna lokalizacja dla mieszkań z programu Mieszkanie Plus w Zgorzelcu znajduje się przy ul. Lubańskiej. Główne zalety nieruchomości to sąsiedztwo szpitala i hali sportowej, żłobka, przedszkola, szkoły oraz stacji PKP.

Teren jest też dobrze skomunikowany z miastem, obwodnicą miejską. Projekt przewiduje całkowite zagospodarowanie terenu. Osoby wynajmujące mieszkania posiadałyby do swojej dyspozycji także plac zabaw i miejsca parkingowe.

Program Mieszkanie Plus w Zgorzelcu – ankieta

Na swojej stronie urząd miasta zamieścił ankietę, którą osoby zainteresowane mieszkaniem z programu Mieszkanie Plus w Zgorzelcu powinny  przesłać do dnia 30 listopada 2017 roku.

Program Mieszkanie Plus w Zgorzelcu – ilość mieszkań

Po weryfikacji wyników ankiety urząd oszacuje zainteresowanie oraz na tej podstawie przedstawi propozycję ilości lokali mieszkalnych wraz z ich strukturą.

Jak widać, Mieszkanie Plus to bardzo ambitny cel. Oferty na pewno będą rozchodzić się błyskawicznie – dlatego jeżeli chcesz być na bieżąco polub nasz profil na Facebooku.

Bezpłatnie sprawdź jak najlepiej zamieszkać we własnym mieszkaniu więcej>>


Chcesz mieszkać na swoim czy płacić komuś za wynajem?

  • Nie płać za wynajem, zamieszkaj w swoim własnym mieszkaniu.
  • Sprawdź jak prosto możesz sfinansować zakup swojego mieszkania.
  • Spłacaj swoje własne mieszkanie i nie dawaj nikomu zarobić.
  • Sprawdź jak łatwo możesz uzyskać mieszkanie na własność.
  • Po co płacić komuś za wynajem, jak możesz płacić na swoje mieszkanie.
  • Nie musisz czekać w kolejce, aż mieszkanie zostanie wybudowane.
  • Dowolna lokalizacja mieszkania, pełna infrastruktura (szkoły, komunikacja)
  • Sprawdź bezpłatnie, jak sfinansować swoje własne mieszkanie już teraz!

Wypełnij bezpłatnie formularz!


Administratorem danych osobowych jest SalesMax oraz wymienieni PartnerzyExpander Advisors Sp. z o.o.
Open Finance S.A.
NOTUS Finanse S.A.
serwisu MieszkanieDlaMlodych.com, którzy przetwarzają dane osobowe w celach i na zasadach określonych w Polityce prywatności. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Przyjmuję do wiadomości, że przysługuje mi prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem dotychczasowego przetwarzania. Więcej informacji o ochronie danych osobowych w Polityce prywatności.