Mieszkanie Plus Toruń i województwo kujawsko-pomorskie

Głównym celem programu Mieszkanie Plus Toruń, podobnie jak w innych miastach, jest zapewnienie rodzinom stabilnych warunków do rozwoju, w tym posiadania większej liczby dzieci. Problem braku mieszkań często pojawia się w rodzinach wielodzietnych. Dlatego też w pierwszym etapie realizacji programu Mieszkanie + kluczowym kryterium będzie liczba posiadanych dzieci. W zależności od decyzji poszczególnych urzędów ważnym kryterium może być również obowiązek rozliczania w danej gminie podatku dochodowego. Ponadto gminy mogą kierować się dodatkowymi kryteriami gdy będzie wiele osób chętnych na najem lokali mieszkalnych np. preferencje dla pracowników powstających zakładów pracy.

Mieszkanie Plus Toruń

Rząd przewidział pierwszeństwo w otrzymaniu lokalu na wynajem dla osób poszkodowanych na skutek żywiołów oraz osób, które zostały wywłaszczone na cele publiczne.

Inwestycje w ramach programu Mieszkanie plus są realizowane na zasadach rynkowych, bez udziału pieniędzy podatników. Celem jest rozwój rynku mieszkaniowego, co umożliwi zmniejszenie obecnego deficyt, który w porównaniu ze średnią w Unii Europejskiej wynosi w całej Polsce około 3 mln mieszkań.

Ustawa o Krajowym Zasobie Nieruchomości przewiduje, że osoby chcące skorzystać z programu Mieszkanie plus będą musiały notarialnie zrzec się swoich praw lokatorskich. Oznacza to, iż w przypadku eksmisji nie będzie przysługiwał im lokal zastępczy.

Mieszkanie Plus Toruń

W ramach programu Mieszkanie Plus Toruń planowane jest wybudowanie 324 mieszkań na wynajem. Planowany termin rozpoczęcia inwestycji to przełom września i października 2018 roku. Mieszkania na wynajem zostaną wybudowane w rejonie ulic Okólnej i Inowrocławskiej w toruńskiej dzielnicy Podgórz. Dokładna lokalizacja to ulica Okólna 2-18. Do dyspozycji mieszkańców przy Okólnej i Inowrocławskiej zostaną oddane również zewnętrzne miejsca parkingowe. W budynkach 3 i 4 kondygnacyjnych z podpiwniczeniem będą znajdować się mieszkania 1, 2 i 3 pokojowe wraz z balkonami. Ponadto w budynkach przewidziane się komórki lokatorskie oraz pomieszczenia dla wózków i rowerów. W planach jest budowa w każdej klatce przynajmniej jednego lokalu mieszkalnego przystosowanego dla osób niepełnosprawnych.

Teren o powierzchni blisko 4,5 ha gruntu jest własnością Miasta Toruń. Według miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego jest on przeznaczony na cele inwestycji mieszkaniowych. W programie Mieszkanie plus będzie możliwość wynajmu mieszkania z opcją dojścia do własności.

Budowa mieszkań na wynajem zostanie sfinansowana przez fundusz zarządzany przez spółkę BGK Nieruchomości S.A. Toruń podpisał wstępny list intencyjny już w października 2016 roku. Natomiast wstępna umowa inwestycyjna została podpisana w 11 marca 2017 roku.

Aktualnie nie ma jeszcze informacji na temat zapisów oraz wniosków o przydział lokalu w ramach programu Mieszkanie Plus Toruń.

Mieszkanie Plus – województwo kujawsko-pomorskie

Budowa mieszkań z Programu Mieszkanie + na terenie województwa kujawsko-pomorskiego oprócz Torunia planowana jest również we Włocławku ( 400 mieszkań) oraz w Grudziądzu. Inwestycja w Grudziądzu przy ulicy Łysakowskiego jest planowana na terenach należących do Poczty Polskiej. Również Inowrocław przymierza się do przystąpienia do rządowego programu. Miasto podpisało już list intencyjny oraz zgłosiło do programu cztery działki przy ul. Mątewskiej. Trwa analiza możliwości realizacji inwestycji na jednej z nich przez BGK Nieruchomości.

Listy intencyjne zostały podpisane również  w Nakle nad Notecią (700 mieszkań), Koronowie (30 mieszkań), Kruszwicy (40 mieszkań), Radziejowie (30 mieszkań) i Sępólnie Krajeńskim (56 mieszkań).

Cena najmu mieszkania

Przyszli lokatorzy otrzymają mieszkania wykończone standardzie „pod klucz” .Każde mieszkanie będzie wyposażone w indywidualne ogrzewanie gazowe. Oddzielne będą również liczniki na wodę i prąd, czyli każdy z lokatorów będzie mógł rozliczać się za media samodzielnie.

Wysokość czynszu, bez uwzględnienia kosztów eksploatacji oraz mediów, w mieszkaniu na wynajem od rządu ma wynieść od 10 do 20 zł za metr kwadratowy. Kwota czynszu będzie uwarunkowana również okresem trwania umowy: wariant najmu na 15 lub 30 lat. Istnieje również możliwość najmu z opcją dojścia do własności po okresie 30 lat, wówczas cena czynszu metra kwadratowego jest wyższa niż bez opcji najmu z docelową własnością. Jeżeli jesteśmy zainteresowani najmem z docelowym wykupem mieszkania stawka czynszu ma wynosić od 12 do 24 zł za metr kwadratowy w zależności od miejscowości w Polsce. Oblicz orientacyjny czynsz dla Mieszkanie Plus w Toruniu oraz województwie kujawsko-pomorskim.

Jak widać, Mieszkanie Plus to bardzo ambitny cel oraz odległa perspektywa. Oferty na pewno będą rozchodzić się błyskawicznie – dlatego jeżeli chcesz być na bieżąco polub nasz profil na Facebooku.

Bezpłatnie sprawdź jak najlepiej zamieszkać we własnym mieszkaniu. Więcej>>

 


Chcesz mieszkać na swoim czy płacić komuś za wynajem?

  • Nie płać za wynajem, zamieszkaj w swoim własnym mieszkaniu.
  • Sprawdź jak prosto możesz sfinansować zakup swojego mieszkania.
  • Spłacaj swoje własne mieszkanie i nie dawaj nikomu zarobić.
  • Sprawdź jak łatwo możesz uzyskać mieszkanie na własność.
  • Po co płacić komuś za wynajem, jak możesz płacić na swoje mieszkanie.
  • Nie musisz czekać w kolejce, aż mieszkanie zostanie wybudowane.
  • Dowolna lokalizacja mieszkania, pełna infrastruktura (szkoły, komunikacja)
  • Sprawdź bezpłatnie, jak sfinansować swoje własne mieszkanie już teraz!

Wypełnij bezpłatnie formularz!


Administratorem danych osobowych jest SalesMax oraz wymienieni PartnerzyExpander Advisors Sp. z o.o.
Open Finance S.A.
NOTUS Finanse S.A.
serwisu MieszkanieDlaMlodych.com, którzy przetwarzają dane osobowe w celach i na zasadach określonych w Polityce prywatności. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Przyjmuję do wiadomości, że przysługuje mi prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem dotychczasowego przetwarzania. Więcej informacji o ochronie danych osobowych w Polityce prywatności.