Mieszkanie Plus Szczecin i województwo zachodniopomorskie

Założeniem rządowego programu Mieszkanie Plus Szczecin, podobnie jak w innych miastach,  jest budowa przez rząd tanich mieszkań na wynajem. Program jest skierowany do osób, których zarobki są zbyt niskie aby otrzymać od banku kredyt hipoteczny, nie przysługuje im również mieszkanie komunalne. Celem programu Mieszkanie Plus jest budowa przystępnych cenowo mieszkań na wynajem z opcją dojścia do własności.

Mieszkanie Plus Szczecin

Założenie programu Mieszkanie Plus

Z rządowego programu Mieszkanie + mogą skorzystać wszyscy Polacy. Nie ma ograniczeń związanych np. z wiekiem jak w programie MDM. Pomimo to będą określone kryteria, kto może otrzymać mieszkanie. W przypadku dużej liczby osób zainteresowanych pierwszeństwo będą mieć rodziny wielodzietne. Cena najmu mieszkania od rządu będzie uzależniona od lokalizacji oraz rodzaju umowy na którą się zdecydujemy (najem z opcją dojścia do własności będzie droższy). Proponowana wysokość miesięcznego czynszu ma wynosić od 10 do 20 zł za m2. Natomiast w przypadku wynajmu z opcją dojścia do własności stawka ta wzrośnie o ok. 20 – 40%. Oblicz orientacyjny czynsz dla Mieszkanie Plus w Szczecinie i województwie zachodniopomorskim.

Mieszkanie Plus Szczecin

Mieszkania w rządowego programu zostaną prawdopodobnie wybudowane w Szczecinie przy ulicy Potulickiej. Została już opracowana koncepcja zabudowy terenu przy Potulickiej, która została przekazana do spółki BGK Nieruchomości. Aktualnie brak dalszych informacji dotyczących zaakceptowania projektu. Nie ma również nawet wstępnych planów dotyczących ilości mieszkań na wynajem, jak również terminu realizacji inwestycji.

Drugą możliwą lokalizacją są grunty należące do PKP, które znajdują się przy ulicy Starkiewicza. Tutaj również nie ma jeszcze informacji dotyczących planowanej liczby mieszkań oraz terminu rozpoczęcia budowy.

Aktualnie nie jest prowadzony nabór wniosków od osób chętnych najmem mieszkania od rządu w Szczecinie.

Mieszkanie Plus województwo zachodniopomorskie

W województwie zachodniopomorskim nie rozpoczęto budowy mieszkań w żadnej miejscowości. Najwięcej informacji pojawia się na temat liczby lokali mieszkalnych w Sianowie i Złocieńcu. Nie ma jeszcze dokładnych informacji dotyczącej budowy mieszkań na wynajem od rządu w Stepnicy, Świdwinie, Świnoujściu i Wałczu.

Mieszkanie Plus Bobolice

Urząd Miejski Bobolice zamieścił na swojej stronie ankietę dla osób, które są  zainteresowane skorzystaniem z programu Mieszkanie Plus w mieście Bobolice. W ramach rządowego programu planowana jest budowa 2 budynków mieszkalnych dla 100 rodzin. Planowany okres realizacji inwestycji to lata 2018 – 2019. Mieszkania zostaną wybudowane przy ulicy Polnej.

Mieszkanie Plus Bobolice

Mieszkanie Plus Bobolice [bobolice.pl]

Mieszkanie + Sianów

W Sianowie znana jest już lokalizacja planowanej budowy mieszkań na wynajem od rządu. Budynki zostaną wybudowane przy ulicy Słowackiego na działce o powierzchni 5,7259 ha. Zakładany termin rozpoczęcia inwestycji to IV kwartał 2017 roku. Według informacji od BGK Nieruchomości S.A. w Sianowie w ramach programu powstanie 96 mieszkań. Urząd Gminy i Miasta w Sianowie jeszcze nie przekazał informacji na temat zapisów i wniosków dotyczących wynajmu mieszkań w ramach programu Mieszkanie +.

Mieszkanie Plus Stargard

W Stargardzie pod realizację inwestycji w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus przygotowywane są dwie działki. W pierwszym etapie planowana jest budowa 100 mieszkań na jednej z działek na osiedlu Lotnisko. Natomiast w kolejnym etapie prognozuje się wybudowanie 300 mieszkań przy ul. Broniewskiego.

Mieszkanie + Złocieniec

W Złocieńcu w planach jest powstanie jest 60 mieszkań na wynajem od rządu. Nie wiadomo jednak kiedy powstaną lokale mieszkalne w ramach programu Mieszkanie Plus. Nie ma również  informacji na temat terminu przyjmowania wniosków.

Jak widać, Mieszkanie Plus Szczecin jak również województwo zachodniopomorskie to bardzo ambitny cel oraz odległa perspektywa. Oferty na pewno będą rozchodzić się błyskawicznie – dlatego jeżeli chcesz być na bieżąco polub nasz profil na Facebooku.

Bezpłatnie sprawdź jak najlepiej zamieszkać we własnym mieszkaniu. Więcej>>


Chcesz mieszkać na swoim czy płacić komuś za wynajem?

  • Nie płać za wynajem, zamieszkaj w swoim własnym mieszkaniu.
  • Sprawdź jak prosto możesz sfinansować zakup swojego mieszkania.
  • Spłacaj swoje własne mieszkanie i nie dawaj nikomu zarobić.
  • Sprawdź jak łatwo możesz uzyskać mieszkanie na własność.
  • Po co płacić komuś za wynajem, jak możesz płacić na swoje mieszkanie.
  • Nie musisz czekać w kolejce, aż mieszkanie zostanie wybudowane.
  • Dowolna lokalizacja mieszkania, pełna infrastruktura (szkoły, komunikacja)
  • Sprawdź bezpłatnie, jak sfinansować swoje własne mieszkanie już teraz!

Wypełnij bezpłatnie formularz!