Mieszkanie Plus Poznań

Celem Programu Mieszkanie Plus Poznań, podobnie jak w innych miastach, jest zmniejszenie niedoboru mieszkań. Aktualnie w Polsce na tysiąc osób przypadają 363 lokale mieszkalne, podczas gdy unijna średnia wynosi 435 mieszkania. Według obliczeń rządu aby osiągnąć taki poziomu dostępności mieszkań dla Polaków trzeba wybudować aż 2,75 mln lokali. W Polsce co roku są realizowane inwestycje, w wyniku których przybywa po ok. 150 tysięcy mieszkań, dlatego aby zrealizować wyznaczony na 2030 cel, konieczne jest wsparcie ze strony rządu.

Mieszkanie Plus Poznań

Program Mieszkanie + jest skierowany do osób, których zarobki są zbyt niskie aby otrzymać od banku kredyt hipoteczny, ale nie przysługuje im również mieszkanie komunalne.  Dzięki rządowemu programowi będą mieli możliwość wynajmu mieszkania na korzystniejszych warunkach niż rynkowe, a nawet skorzystać z wykupu ich na własność.

Kryteria przydziału mieszkań na wynajem od rządu

Głównym celem programu jest zapewnienie rodzinom stabilnych warunków do rozwoju, w tym posiadania większej liczby dzieci. Problem braku mieszkań często pojawia się w rodzinach wielodzietnych. Dlatego też w pierwszym etapie realizacji programu Mieszkanie + kluczowym kryterium będzie liczba posiadanych dzieci. W zależności od decyzji urzędu wśród kryteriów może pojawić się również obowiązek rozliczania w danej gminie podatku dochodowego. Ponadto gminy mogą kierować się dodatkowymi kryteriami gdy będzie wiele osób chętnych na najem lokali mieszkalnych np. preferencje dla pracowników powstających zakładów pracy.

Mieszkanie Plus Poznań

W ramach rządowego programu Mieszkanie Plus Poznań, dostępne cenowo mieszkania na wynajem mają powstać na terenach należących do Polskich Kolei Państwowych. Planowana lokalizacja budowy lokali mieszkalnych to Wolne Tory, a dokładny teren inwestycji z programu Mieszkanie Plus to okolice ul. Matyi i Hetmańskiej przy dworcu głównym PKP.
Plan zagospodarowania Wolnych Torów został przedstawiony przez zarządy PKP S.A., BGK Nieruchomości oraz Xcity Investment. Państwowe spółki zamierzają wybudować na terenie między Wildą i Łazarzem 10-15 tys. mieszkań. Część z nich zostanie zrealizowana w ramach rządowego programu Mieszkanie +. Ponadto na tym terenie planowana jest także budowa biurowców na wynajem. Czekamy na dalsze informacje dotyczące realizacji inwestycji w tej lokalizacji.

Natomiast w przygotowaniu jest jeszcze inna lokalizacja. Przy ulicy Mateckiego jeszcze w IV kwartale 2017 roku BGK Nieruchomości planuje rozpoczęcie budowy 151 mieszkań w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. Zakładany termin oddania inwestycji do użytkowania to III kwartał 2019 roku. Aktualnie nie ma jeszcze informacji dotyczących możliwości składania wniosków.

Cena najmu mieszkania z programu Mieszkanie Plus Poznań będzie wynosić  11,35 zł, jeżeli interesuje nas opcja wykupu mieszkania na własność to cena wzrasta do 16,21 zł za metr kwadratowy. Budowa lokali na wynajem od rządu będzie podzielona na kilka etapów. Początek prac jest planowany 2018 roku.

Oblicz orientacyjny czynsz dla Mieszkanie Plus w Poznaniu i okolicach.

Mieszkanie Plus – województwo wielkopolskie

Budowa mieszkań z Programu Mieszkanie + na terenie Wielkopolski oprócz Poznania planowana jest również w Jarocinie, Kaliszu, Koninie, Kole, Turku i Wrześni.

Planowana realizacja inwestycji mieszkaniowych w Jarocinie ramach programu Mieszkanie +

W Jarocinie w programie Mieszkanie + w pierwszym etapie planowana jest budowa mieszkań w trzech lokalizacjach: przy ul. Leszczyce (42 mieszkania) i Siedlemińskiej (120 mieszkań) w Jarocinie oraz w Siedleminie (96 mieszkań). W następnym etapie lokale mieszkalne zostaną wybudowane przy ulicy Siedlemińskiej, w Potarzycy oraz Łuszczanowie. Łącznie na wynajem od rządu będzie ponad 400 lokali mieszkalnych o powierzchni 36,5 metra kwadratowego (mieszkania dwupokojowe) oraz 55,1 metra kwadratowego (mieszkania trzypokojowe). Mieszkania będą oddane „pod klucz”, ponadto każdy lokal będzie miał indywidualne ogrzewanie gazowe. Oddzielne będą również liczniki na wodę i prąd, czyli każdy z lokatorów będzie mógł rozliczać media samodzielnie. Wysokość ceny czynszu według cen dla województwa wielkopolskiego to 7,91 zł lub jeżeli zdecydujemy się na opcję wykupu na własność 11,3 zł za metr kwadratowy.

Mieszkanie Plus Koło

W Kole w ramach programu Mieszkanie + planowana jest budowa 108 lokali mieszkalnych na wynajem od rządu. Planowana lokalizacja mieszkań to ul. Stary Rynek oraz budynek po ZREMB’ie. Aktaulnie trwa weryfikacja szacunkowego kosztorysu.

Mieszkanie Plus Kalisz

W Kaliszu w ramach programu Mieszkanie Plus powstaną trzy bloki wielorodzinne przy ul. Warszawskiej. Planowana jest budowa 112 mieszkań. Termin realizacji inwestycji jest przewidywany do końca 2018 roku. Wnioski będzie można składać w kaliskim urzędzie już od września.

Mieszkanie Plus Konin

W Koninie planowane jest wybudowanie 115 mieszkań na wynajem od rządu. Prawdopodobna lokalizacja to działka na osiedlu Przydziałki, w rejonie ulicy Ametystowej i Berylowej. Termin oraz warunki realizacji tego przedsięwzięcia nie zostały jeszcze finalnie uzgodnione. Czekamy na szczegóły.

Mieszkanie Plus Turek

Miasto Turek wyraziło chęć przekazania ok. 2 hektarów gruntów pod budowę mieszkań już w grudniu 2016 roku. Zaproponowane tereny, które należą do Gminy Miejskiej Turek, znajdują się na os. Wyzwolenia, w sąsiedztwie Alei NSZZ Solidarność.

Mieszkanie Plus Września

W październiku 2016 roku został podpisany list intencyjny przez Burmistrza Miasta i Gminy Września oraz BGK Nieruchomości S.A. Miasto Września wskazało działkę  wielkości 11,6 ha, na której może powstać około 1,1 tys. mieszkań na wynajem. Czekamy na bliższe informacje, w szczególności na ocenę ekonomiczną oraz prawną jak również na zawarcie ostatecznej umowy inwestycyjnej.

Jak widać, Mieszkanie Plus to bardzo ambitny cel oraz odległa perspektywa. Oferty na pewno będą rozchodzić się błyskawicznie – dlatego jeżeli chcesz być na bieżąco polub nasz profil na Facebooku.

Bezpłatnie sprawdź jak najlepiej zamieszkać we własnym mieszkaniu. Więcej>>

 

 • Bernadetta

  Kiedy i gdzie bedzie mozna skladac wnioski i czy osoby mieszkajace za granicą maja tez szanse?

  • MieszkaniePlus

   W Poznaniu nie ma jeszcze informacji kiedy będzie można składać wnioski. Aktualnie wnioski można składać tylko w miejscowościach gdzie już trwa budowa np.Jarocin lub Biała Podlaska. Przy przydziale mieszkania pod uwagę będą brane różne kryteria, które mogą różnić się w zależności od miejscowości.

 • Magdalena

  Witam,
  gdzie można otrzymać taki wniosek i od kiedy i gdzie można go składać. W
  Urzędzie Miasta Poznania powiedziano mi, że nasze miasto narazie tego
  projektu nie realizuje, a w Teleskopie mówiono całkiem coś innego. Nic
  nie rozumiem

  • MieszkaniePlus

   Witam, w Poznaniu aktualnie wstępnie została wybrana lokalizacja. Nie ma jeszcze dokładnych informacji dotyczących budowy mieszkań. Wnioski można składać tylko w miejscowościach gdzie już trwa budowa np. Biała Podlaska lub Jarocin.

  • Jakub Wachowski-Wasyłyk

   Też czekam na jakieś informacje kiedy budowa się rozpocznie, lecz nasz prezydent miasta Poznania wstrzymał narazie projekt z powodu iż dla Niego stawka 20 zł za m2 nie jest stawką konkurencyjną w porównaniu do wynajmu mieszkania. wg niego tyle samo zapłacimy za wynajem co za m+. Ten człowiek powinien zorientowqać się w stawkach na rynku najmu. tu za 50m2 wychodzi 1000zl a za wynajem takiego okolo 1600-1800 + czynsz do spółdzielni.

 • Bartłomiej

  kiedy warszawa?

 • MieszkaniePlus

  Program jest skierowany do wszystkich grup społecznych bez względu na wiek oraz stan rodzinny, jednak są preferowane rodziny wielodzietne
  oraz osoby o dochodach uniemożliwiających zakup lub wynajem mieszkania
  na zasadach rynkowych.

 • LeNka Marlena Gronau

  Kiedy mizna skladac wnioski na mieszkanie plus i gdzie w Poznaniu?

  • MieszkaniePlus

   Witam, wnioski przyjmują urzędy miast/ gmin około pół roku przed zakończeniem inwestycji.

 • Alicja Danel

  A czy w Świebodzinie tez cos takiego mozna zlozyc bo nic i nikt nie mowi

 • Marta Józefiak

  Kiedy będzie można składać wnioski o mieszkanie w Poznaniu. Czy będzie się to odbywać przez tą witrynę?

  • MieszkaniePlus

   Wnioski zazwyczaj przyjmują Jednostki Samorządu Terytorialnego.

 • Nataliia Kreshchyk

  Witam. Czy wiadomo kiedy można składać wniosek w Poznaniu na mieszkanie plus?

  • MieszkaniePlus

   Witam. Przewidywany termin zakończenia inwestycji przy ulicy Mateckiego w Poznaniu to III kwartał 2019 roku. Wnioski zazwyczaj można składać ok. pół roku przed terminem zakończenia inwestycji.

   • Nataliia Kreshchyk

    To nie błęd zakończenia inwestycji przy ulicy Mateckiego w Poznaniu III kwartał 2019 roku? Nie 2018 rok?

    • MieszkaniePlus

     Planowany termin realizacji to III kwartał 2019roku. Inwestycja będzie realizowana z komercyjnej części programu przez BGK Nieruchomości.

 • MieszkaniePlus

  Witam, został podpisany list intencyjny – budowa 36 mieszkań.

 • MieszkaniePlus

  Witam, nie ma jeszcze planów realizacji inwestycji.


Chcesz mieszkać na swoim czy płacić komuś za wynajem?

 • Nie płać za wynajem, zamieszkaj w swoim własnym mieszkaniu.
 • Sprawdź jak prosto możesz sfinansować zakup swojego mieszkania.
 • Spłacaj swoje własne mieszkanie i nie dawaj nikomu zarobić.
 • Sprawdź jak łatwo możesz uzyskać mieszkanie na własność.
 • Po co płacić komuś za wynajem, jak możesz płacić na swoje mieszkanie.
 • Nie musisz czekać w kolejce, aż mieszkanie zostanie wybudowane.
 • Dowolna lokalizacja mieszkania, pełna infrastruktura (szkoły, komunikacja)
 • Sprawdź bezpłatnie, jak sfinansować swoje własne mieszkanie już teraz!

Wypełnij bezpłatnie formularz lub zadzwoń! Ogólnopolska infolinia: tel. 22 295 44 22