Mieszkanie Plus Opole i województwo opolskie

Mieszkanie Plus Opole to rządowy program, którego celem jest budowa tanich mieszkań na wynajem, z możliwością dojścia do własności. Inwestycje w ramach programu Mieszkanie Plus są realizowane na zasadach rynkowych, bez udziału pieniędzy podatników. Celem jest rozwój rynku mieszkaniowego, co umożliwi zmniejszenie obecnego deficyt, który w porównaniu ze średnią w Unii Europejskiej wynosi w całej Polsce około 3 mln mieszkań.

Mieszkanie Plus Opole

Głównym celem programu Mieszkanie Plus Opole, podobnie jak w innych miastach, jest zapewnienie rodzinom stabilnych warunków do rozwoju, w tym posiadania większej liczby dzieci. Problem braku mieszkań często pojawia się w rodzinach wielodzietnych. Dlatego też w pierwszym etapie realizacji programu Mieszkanie + kluczowym kryterium będzie liczba posiadanych dzieci. W zależności od decyzji poszczególnych urzędów ważnym kryterium może być również obowiązek rozliczania w danej gminie podatku dochodowego. Ponadto gminy mogą kierować się dodatkowymi kryteriami gdy będzie wiele osób chętnych na najem lokali mieszkalnych np. preferencje dla pracowników powstających zakładów pracy.

Rząd przewidział pierwszeństwo w otrzymaniu lokalu na wynajem dla osób poszkodowanych na skutek żywiołów oraz osób, które zostały wywłaszczone na cele publiczne.

Ustawa o Krajowym Zasobie Nieruchomości przewiduje, że osoby chcące skorzystać z programu Mieszkanie plus będą musiały notarialnie zrzec się swoich praw lokatorskich. Oznacza to, iż w przypadku eksmisji nie będzie przysługiwał im lokal zastępczy.

Mieszkanie Plus Opole

W ramach programu Mieszkanie Plus Opole pierwotnie planowano wybudowanie do 400 mieszkań na wynajem. Obecna koncepcja zakłada, że powstaną 533 mieszkania w budynkach o sześciu kondygnacjach,  średni metraż lokalu ma wynieść 50 metrów kwadratowych.  Planowana lokalizacja, która została wskazana przed Jednostkę Samorządu Terytorialnego znajduje się przy ulicy Wrocławskiej.

Teren o powierzchni blisko 3,6 ha gruntu jest własnością Miasta Opole. Według miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego jest on przeznaczony na cele inwestycji mieszkaniowych. Aktualnie w programie Mieszkanie Plus Opole planowany jest jedynie wariant bez opcji dojścia do własności.

Aktualnie nie ma jeszcze informacji na temat zapisów oraz wniosków o przydział lokalu w ramach programu Mieszkanie Plus Opole.

Mieszkanie Plus – województwo opolskie

Budowa mieszkań z Programu Mieszkanie + na terenie województwa opolskiego  oprócz Opola planowana jest również we Nysie. Przy ulicy Franciszkańskiej na skrzyżowaniu z ulicą Grodkowską jeszcze w IV kwartale 2017 zostanie rozpoczęta budowa 104 mieszkań na wynajem od rządu.

Zakładany termin realizacji inwestycji to II kwartał 2019 roku. Aktualnie nie ma jeszcze informacji dotyczących naboru wniosków od osób chętnych wynajmem lokali mieszkalnych.

Cena najmu mieszkania

Przyszli lokatorzy otrzymają mieszkania wykończone standardzie „pod klucz”. Każde mieszkanie będzie wyposażone w indywidualne ogrzewanie gazowe. Oddzielne będą również liczniki na wodę i prąd, czyli każdy z lokatorów będzie mógł rozliczać się za media samodzielnie.

Wysokość czynszu, bez uwzględnienia kosztów eksploatacji oraz mediów, w mieszkaniu na wynajem od rządu ma wynieść od 10 do 20 zł za metr kwadratowy. Kwota czynszu będzie uwarunkowana również okresem trwania umowy: wariant najmu na 15 lub 30 lat. Istnieje również możliwość najmu z opcją dojścia do własności po okresie 30 lat, wówczas cena czynszu metra kwadratowego jest wyższa niż bez opcji najmu z docelową własnością. Jeżeli jesteśmy zainteresowani najmem z docelowym wykupem mieszkania stawka czynszu ma wynosić od 12 do 24 zł za metr kwadratowy w zależności od miejscowości w Polsce. Oblicz orientacyjny czynsz dla Mieszkanie Plus w Opolu oraz województwie opolskim.

Jak widać, Mieszkanie Plus to bardzo ambitny cel oraz odległa perspektywa. Oferty na pewno będą rozchodzić się błyskawicznie – dlatego jeżeli chcesz być na bieżąco polub nasz profil na Facebooku.

Bezpłatnie sprawdź jak najlepiej zamieszkać we własnym mieszkaniu więcej>>

 


Chcesz mieszkać na swoim czy płacić komuś za wynajem?

  • Nie płać za wynajem, zamieszkaj w swoim własnym mieszkaniu.
  • Sprawdź jak prosto możesz sfinansować zakup swojego mieszkania.
  • Spłacaj swoje własne mieszkanie i nie dawaj nikomu zarobić.
  • Sprawdź jak łatwo możesz uzyskać mieszkanie na własność.
  • Po co płacić komuś za wynajem, jak możesz płacić na swoje mieszkanie.
  • Nie musisz czekać w kolejce, aż mieszkanie zostanie wybudowane.
  • Dowolna lokalizacja mieszkania, pełna infrastruktura (szkoły, komunikacja)
  • Sprawdź bezpłatnie, jak sfinansować swoje własne mieszkanie już teraz!

Wypełnij bezpłatnie formularz!


Administratorem danych osobowych jest SalesMax oraz wymienieni PartnerzyExpander Advisors Sp. z o.o.
Open Finance S.A.
NOTUS Finanse S.A.
serwisu MieszkanieDlaMlodych.com, którzy przetwarzają dane osobowe w celach i na zasadach określonych w Polityce prywatności. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Przyjmuję do wiadomości, że przysługuje mi prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem dotychczasowego przetwarzania. Więcej informacji o ochronie danych osobowych w Polityce prywatności.