Mieszkanie Plus Nowy Nikiszowiec

Jest już dostępna ankieta dla osób, które są zainteresowane wynajmem mieszkań z programu Mieszkanie Plus Nowy Nikiszowiec w Katowicach. Przypomnijmy, że rządowy program zakłada budowę przystępnych cenowo mieszkań na wynajem. 

Celem programu Mieszkanie Plus Katowice, podobnie jak w innych miastach,  jest budowa przez rząd tanich mieszkań na wynajem. Program jest skierowany do osób, których zarobki są zbyt niskie aby otrzymać od banku kredyt hipoteczny, ale nie przysługuje im również mieszkanie komunalne. Rządowy program Mieszkanie Plus zakłada budowę dostępnych cenowo mieszkań na wynajem z opcją dojścia do własności.

Mieszkanie Plus Nowy Nikiszowiec – ankieta

Osoby zainteresowane wynajmem mieszkań od rządu w Nowym Nikiszowcu powinny  wypełnić ankietę, która jest aktywna do 31 grudnia 2018 roku. Ankieta jest dostępna na stronie www.tbs.katowice.pl. Wypełniając ankietę można uzyskać dodatkowe punkty podczas przy naborze wniosków.

Mieszkanie Plus Nowy Nikiszowiec – nabór wniosków

Ostateczne kryteria naboru do programu Mieszkanie Plus uchwali Rada Miasta Katowice.  Planowany termin składania wniosków to IV kwartał 2019 r. Mieszkania zostaną oddawane do użytkowania najemcom w III kwartale 2020 roku.

Dostępne mieszkania

W Nowym Nikiszowcu powstanie 513 lokali mieszkalnych. Ponadto przewidziano 572 miejsca postojowe dla samochodów. W budynkach powstanie również 12 lokali usługowych. Zostały przewidziane na terenie osiedla też 3 place zabaw dla dzieci.

Powierzchnia lokali mieszkalnych będzie wynosić od 35 do 94 m2.

W odległości 2 km od osiedla znajduje się droga numer 79, natomiast do autostrady A4 będzie dzielić mieszkańców odległość 6 km. Dodatkowo w II kwartale 2019 roku planowane jest rozpoczęcie budowy drogi obok osiedla.

Umowa najmu

Miasto Katowice przekazało teren pod budowę lokali mieszkalnych na Mrówczej Górce natomiast budowę finansuje BGK Nieruchomości S.A. Program jest realizowany przez spółkę celową – MDR Katowice Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, która została utworzona przez BGK Nieruchomości oraz Katowickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego (KTBS). Projekt osiedla przygotowała pracownia 22Architekci.
Przyszli lokatorzy zawrą umowę najmu  ze spółką celową – MDR Katowice Sp. z o.o. która będzie właścicielem mieszkań.
Umowę najmu będzie można zawrzeć najkrócej na 2 lata. Umowa najmu z opcją dojścia do własności będzie mogła być zawarta na 15, 20, 25 lub 30 lat. Jednak wybór okresu musi być dokonany na początku okresu najmu.

Wysokość czynszu

Stawka czynszu za m2 będzie uzależniona od rodzaju umowy najmu i wielkości lokalu. Jej wysokość ma wahać się od 19 do 40 zł za m2. Dodatkowo najemcy będą zobowiązani do regulowania opłaty eksploatacyjnej w wysokości 5,5 zł za m2 oraz opłat za media wg zużycia.

Stawki czynszu mają podlegać waloryzacji. Oznacza to, że wynajmujący dokona waloryzacji czynszu raz w roku.

Każdy, kto zakwalifikuje się do programu, spełni warunki ustawowe dochodowe, majątkowe, związane z użytkowaniem mieszkania oraz posiada zdolność czynszową, tzn. jest w stanie terminowo uiszczać opłaty wynikające z umowy najmu może starać się o dopłaty do czynszów. 

Jak widać, Mieszkanie Plus to bardzo ambitny cel oraz odległa perspektywa. Oferty na pewno będą rozchodzić się błyskawicznie – dlatego jeżeli chcesz być na bieżąco polub nasz profil na Facebooku.

Bezpłatnie sprawdź jak najlepiej zamieszkać we własnym mieszkaniu. Więcej>>


Chcesz mieszkać na swoim czy płacić komuś za wynajem?

  • Nie płać za wynajem, zamieszkaj w swoim własnym mieszkaniu.
  • Sprawdź jak prosto możesz sfinansować zakup swojego mieszkania.
  • Spłacaj swoje własne mieszkanie i nie dawaj nikomu zarobić.
  • Sprawdź jak łatwo możesz uzyskać mieszkanie na własność.
  • Po co płacić komuś za wynajem, jak możesz płacić na swoje mieszkanie.
  • Nie musisz czekać w kolejce, aż mieszkanie zostanie wybudowane.
  • Dowolna lokalizacja mieszkania, pełna infrastruktura (szkoły, komunikacja)
  • Sprawdź bezpłatnie, jak sfinansować swoje własne mieszkanie już teraz!

Wypełnij bezpłatnie formularz!


Administratorem danych osobowych jest SalesMax oraz wymienieni PartnerzyExpander Advisors Sp. z o.o.
Open Finance S.A.
NOTUS Finanse S.A.
serwisu MieszkanieDlaMlodych.com, którzy przetwarzają dane osobowe w celach i na zasadach określonych w Polityce prywatności. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Przyjmuję do wiadomości, że przysługuje mi prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem dotychczasowego przetwarzania. Więcej informacji o ochronie danych osobowych w Polityce prywatności.