Mieszkanie Plus Lublin i województwo lubelskie

Celem programu Mieszkanie Plus Lublin, podobnie jak w innych miejscowościach,  jest budowa przez rząd dostępnych cenowo mieszkań na wynajem. Program jest głównie skierowany do osób, których zarobki są zbyt niskie aby otrzymać od banku kredyt hipoteczny, lecz nie przysługuje im również mieszkanie komunalne. Rządowy program Mieszkanie Plus zakłada budowę tanich mieszkań na wynajem z opcją dojścia do własności.

Mieszkanie Plus Lublin

Założenie programu Mieszkanie Plus

Do rządowego programu Mieszkanie + mogą przystąpić wszyscy Polacy.  Ponadto mieszkania na wynajem od rządu budowane są w całym kraju. Pomimo iż rząd nie wprowadził ograniczeń dotyczących wieku to będą określone kryteria kto może otrzymać mieszkanie. Pierwszeństwo będą mieć rodziny wielodzietne, również będą punkty, na podstawie których będą przydzielane lokale mieszkalne. Cena najmu mieszkania  będzie uzależniona od lokalizacji oraz rodzaju umowy (najem z opcją własności będzie droższy). Proponowana wysokość miesięcznego czynszu ma wynosić od 10 do 20 zł za m2. Oblicz orientacyjny czynsz dla Mieszkanie Plus w Lublinie i województwie lubelskim.

Program Mieszkanie + umożliwi wykorzystanie nieużywanych gruntów, których właścicielem są Jednostki Samorządu Terytorialnego. Aktualnie do rządowego programu przystąpiło ponad 70 miast w całym kraju. Łącznie ma zostać wybudowane około 60 tys. mieszkań na wynajem od rządu. Pierwsze mieszkania już wybudowano w Białej Podlaskiej i Jarocinie. Liczba chętnych wielokrotnie przewyższyła planowaną liczbę mieszkań.

Mieszkanie Plus Lublin

Program Mieszkanie Plus Lublin początkowo z uwagi na brak odpowiedniej lokalizacji miał niewielką szansę na realizację. Jednakże z czasem została wskazana potencjalna lokalizacja, która należy do samorządu województwa. Mieszkania z rządowego programu mogłyby powstać na działce przy ulicy Kosmonautów 53A, na której znajduje się pochodząca z lat 70. ubiegłego wieku nieużywana sztolnia, która jest pozostałością po dawnej górniczej szkole zawodowej.

Jak można zauważyć powstanie inwestycji Mieszkanie Plus Lublin to bardzo odległy czas. Czekamy na szczegóły związane z planem zagospodarowania przestrzennego. Wówczas powinniśmy poznać szczegóły związane z terminem realizacji inwestycji oraz planowaną liczbą lokali mieszkalnych.

Planowane lokalizacje budowy mieszkań w ramach Programu Mieszkanie Plus w województwie lubelskim

Oprócz Mieszkania Plus w Lublinie w województwie lubelskim planowana jest również budowa mieszkań na wynajem od rządu w Puławach, Świdniku i Zamościu. Najbardziej zaawansowany etap prac jest aktualnie w Białej Podlaskiej – sprawdź szczegóły. Lista miast może powiększyć się w przyszłości, gdyż wiele inicjatyw nie zostało jeszcze zaakceptowanych przez BGK Nieruchomości.

Miasta w województwie lubelskim w Programie Mieszkanie Plus:

W Puławach w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus jest planowana budowa mieszkań na wynajem przy ulicy Słowackiego 15. Aktualnie w planie zagospodarowania przestrzennego działka jest przeznaczona pod zabudowę jednorodzinną lub usługową, dlatego trzeba poczekać na zmianę tego planu.

W Świdniku ma powstać 100 mieszkań przy ulicy Generała Roweckiego. Zakończenie inwestycji planowane jest na III kwartał 2019 roku.  Lokale mają mieć zróżnicowaną wielkość od 30 do 65 metrów kwadratowych. Pierwszeństwo otrzymania mieszkania na wynajem od rządu będą miały rodziny wielodzietne. Nie będzie to jednak jedyne kryterium. Ważnym czynnikiem będzie też kryterium dochodowe gdyż najemcy muszą być w stanie utrzymać te lokale mieszkalne. Tym bardziej, że każdy z najemców będzie miał do wyboru również opcję dojścia do własności. Władze Świdnika podkreślają, iż będą preferować osoby, które są związane z miastem poprzez pracę lub zameldowanie oraz płacą podatki w Świdniku. Należy dodać, iż Świdnik jako drugi samorząd w województwie lubelskim przystąpił do rządowego programu Mieszkanie Plus.

W Zamościu planowane jest wybudowanie 104 mieszkań na wynajem z opcją dojścia do własności. Planowana lokalizacje budynków to ulica Parkowa. Planowany odbiór lokali mieszkalnych to najwcześniej III kwartał 2019 roku. Władze miasta nie przekazały  jeszcze żadnych informacji dotyczących zapisów i składania wniosków o przyznanie mieszkania na wynajem w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus w Zamościu.

Jak widać, Mieszkanie Plus to bardzo ambitny cel oraz odległa perspektywa. Oferty na pewno będą rozchodzić się błyskawicznie – dlatego jeżeli chcesz być na bieżąco polub nasz profil na Facebooku.

Bezpłatnie sprawdź jak najlepiej zamieszkać we własnym mieszkaniu. Więcej>>

 


Chcesz mieszkać na swoim czy płacić komuś za wynajem?

  • Nie płać za wynajem, zamieszkaj w swoim własnym mieszkaniu.
  • Sprawdź jak prosto możesz sfinansować zakup swojego mieszkania.
  • Spłacaj swoje własne mieszkanie i nie dawaj nikomu zarobić.
  • Sprawdź jak łatwo możesz uzyskać mieszkanie na własność.
  • Po co płacić komuś za wynajem, jak możesz płacić na swoje mieszkanie.
  • Nie musisz czekać w kolejce, aż mieszkanie zostanie wybudowane.
  • Dowolna lokalizacja mieszkania, pełna infrastruktura (szkoły, komunikacja)
  • Sprawdź bezpłatnie, jak sfinansować swoje własne mieszkanie już teraz!

Wypełnij bezpłatnie formularz!


Administratorem danych osobowych jest SalesMax oraz wymienieni PartnerzyExpander Advisors Sp. z o.o.
Open Finance S.A.
NOTUS Finanse S.A.
serwisu MieszkanieDlaMlodych.com, którzy przetwarzają dane osobowe w celach i na zasadach określonych w Polityce prywatności. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Przyjmuję do wiadomości, że przysługuje mi prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem dotychczasowego przetwarzania. Więcej informacji o ochronie danych osobowych w Polityce prywatności.