Mieszkanie Plus Łódź

Program Mieszkanie Plus Łódź, podobnie jak w innych miastach, jest skierowany do osób, których zarobki są zbyt niskie aby otrzymać od banku kredyt hipoteczny, ale nie przysługuje im również mieszkanie komunalne.  Dzięki rządowemu programowi będą mieli możliwość wynajmu mieszkania na korzystniejszych warunkach niż rynkowe a nawet skorzystać z wykupu ich na własność.

Mieszkanie Plus Łódź

Według danych Polsce na tysiąc osób przypadają 363 lokale mieszkalne, natomiast średnia unijna wynosi 435. Z obliczeń rządu wynika, że aby osiągnąć taki poziomu dostępności mieszkań dla Polaków, to potrzeba wybudować 2,75 mln lokali. Aktualnie Polsce co roku są realizowane inwestycje w wyniku których przybywa po ok. 150 tysięcy mieszkań, dlatego aby zrealizować wyznaczony na 2030 cel, konieczne jest więc wsparcie ze strony rządu. Celem programu Mieszkanie Plus jest zmniejszenie niedoboru mieszkań.

Mieszkanie Plus Łódź – lokalizacja

Inwestycja rządowego programu mieszkań na wynajem w Łodzi zostanie zrealizowana w siedmiu etapach. Jako pierwszy powstanie przy ulicy Zgierskiej pięciokondygnacyjny budynek, w którym znajdą się 56 mieszkania (jedno, dwu, trzy i czteropokojowych) o metrażach od 30 do 88 metrów kwadratowych. Przyszli najemcy będą mieli do dyspozycji garaż podziemny, a także naziemne miejsca postojowe znajdujące się na parterze budynku.

Zakładany termin zakończenia inwestycji programu Mieszkanie Plus Łódź planowany jest na II kwartał 2020 roku. Aktualnie nie ma jeszcze informacji dotyczącej możliwości składania wniosków.

Docelowo na czterohektarowej działce przy ulicy Zgierskiej naprzeciwko rynku bałuckiego planowana jest budowa 364 nowoczesnych mieszkań na wynajem z możliwością wykupu ich na własność. Teren, na którym zostaną wybudowane mieszkania w ramach programu Mieszkanie Plus Łódź znajduje się na rogu ulic Zachodniej, Zgierskiej i Limanowskiego. Lokalizacja przeznaczona na budowę lokali mieszkalnych w programie Mieszkanie Plus Łódź jest bardzo dobrze skomunikowana z innymi dzielnicami miasta.

Władze miasta zawarły umowę ze spółką BGK Nieruchomości na realizację mieszkań na wynajem od rządu także przy ulicy Pabianickiej 5. Zostanie tam wybudowane 130 mieszkań i 20 lokali użytkowych.

Mieszkanie Plus – czynsz

Maksymalny miesięczny czynsz nie powinien przekroczyć 20 zł za metr kwadratowy, natomiast jeżeli chcemy skorzystać z opcji wykupu mieszkania na własność, wówczas cena metra kwadratowego może wynieść nawet 24 zł. Należy dodać, że najemca może podjąć zdecydować się na wykup mieszkania w dowolnym momencie trwania umowy najmu. Oblicz orientacyjny czynsz dla Mieszkanie Plus w Łodzi i okolicach.

Mieszkanie Plus – województwo łódzkie

Łódź jest pierwszym miastem w województwie łódzkim, które zawarło umowę inwestycyjną na realizację programu Mieszkanie +. Wśród innych miejscowości z województwa łódzkiego, które podpisały listy intencyjne ze spółką BGK Nieruchomości są Tomaszów Mazowiecki, Koluszki, Zduńska Wola, Łowicz i Wieluń.

Mieszkanie Plus Tomaszów Mazowiecki

W Tomaszowie Mazowieckim planowana jest budowa 138 lokali mieszkalnych posiadających jedno, dwa oraz trzy pokoje, jak również 132 miejsca parkingowe zlokalizowane w garażu na poziomie zero. Mieszkania będą wybudowane przy
ul. Barlickiego 18/22. Władze zakładają, iż prace budowlane rozpoczną się w 2018 roku, a mieszkania zostaną oddane do użytkowania w IV kwartale 2019 roku.

Koncepcja sześciu budynków wielorodzinnych przy ul. Barlickiego zakłada, iż będą one połączone z istniejącą już kamienicą. Przy budowie bloków zostanie zachowana stylistyka sąsiedniej kamienicy i Galerii Tomaszów. Domy będą posiadać trzy piętra, natomiast każde mieszkanie będzie wielkości około 50 metrów kwadratowych.
W planach jest również realizacja kilku lokali mieszkalnych o większej powierzchni oraz kilku kawalerek.

Mieszkanie Plus Zduńska Wola

W Zduńskiej Woli w ramach programu Mieszkanie + powstaną dwa bloki, w każdym
z nich będzie znajdowało się 40 lokali mieszkalnych. Na działce przeznaczonej na inwestycję plan zagospodarowania przestrzennego umożliwia zabudowę wielorodzinną. Mieszkania z rządowego programu mieszkań na wynajem będą znajdowały się na ulicy Złotej 8B, która ma około 4 hektarów. W pobliżu jest już zbudowany blok komunalny.

Mieszkanie Plus Łowicz

W Łowiczu w ramach programu Mieszkanie Plus zostaną wybudowane trzy czterokondygnacyjne bloki przy ulicy Krudowskiego. W każdym z budynków będą 96 mieszkań o metrażu od 37 do 66 metrów kwadratowych. Przyszli najemcy będą mieć do dyspozycji również zewnętrzne miejsca postojowe. Lokale mieszkalne będą znajdować się na Korabce, w dobrze skomunikowanej części miasta. Szacowany czynsz ma wynosić od 15 do 16 złotych za metr kwadratowy. Natomiast jeżeli zdecydujemy się na najem z możliwością nabycia własności to czynsz wzrasta do  18-20 zł za metr kwadratowy. Przewidywany termin rozpoczęcia budowy to 2018 rok. Natomiast planowane zakończenie budy to IV kwartał 2019 roku.

Mieszkanie Plus Wieluń

W Wieluniu przy ulicy Agrestowej na osiedlu Stare Sady jest planowana budowa czterech bloków mieszkalnych w ramach programu Mieszkanie +. Planowana jest budowa 219 lokali mieszkalnych. Właścicielem terenu pod realizację inwestycji jest gmina Wieluń, natomiast Bank Gospodarstwa Krajowego w całości sfinansuje koszty budowy.

Mieszkania w programie Mieszkanie Plus w Wieluniu mają szanse wynająć osoby oczekujące na przydział mieszkania komunalnego. Również beneficjentem programu mają być osoby, które chcą ściągać do miasta największe firmy. Aktualnie trwają prace dotyczące zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów, na których zaplanowano budowę bloków.

Przypomnijmy, iż część komercyjna programu Mieszkanie Plus zakłada budowę tanich mieszkań na wynajem z możliwością wykupu ich na własność. Ponadto ideą program jest wykorzystanie nieużywanych dziś gruntów, których właścicielem są m.in. Jednostki Samorządu Terytorialnego. Aktualnie BGK Nieruchomości S.A. przewiduje  budowę około 60 tys. mieszkań na wynajem w ponad 70 miastach w całej Polsce. Pierwsze mieszkania zostały już oddane do użytkowania w Białej Podlaskiej i Jarocinie.Wkrótce klucze do mieszkań otrzymają najemcy w Gdyni.

Jak widać, Mieszkanie Plus to bardzo ambitny cel oraz odległa perspektywa. Oferty na pewno będą rozchodzić się błyskawicznie – dlatego jeżeli chcesz być na bieżąco polub nasz profil na Facebooku.

Bezpłatnie sprawdź jak najlepiej zamieszkać we własnym mieszkaniu. Więcej>>

 


Chcesz mieszkać na swoim czy płacić komuś za wynajem?

  • Nie płać za wynajem, zamieszkaj w swoim własnym mieszkaniu.
  • Sprawdź jak prosto możesz sfinansować zakup swojego mieszkania.
  • Spłacaj swoje własne mieszkanie i nie dawaj nikomu zarobić.
  • Sprawdź jak łatwo możesz uzyskać mieszkanie na własność.
  • Po co płacić komuś za wynajem, jak możesz płacić na swoje mieszkanie.
  • Nie musisz czekać w kolejce, aż mieszkanie zostanie wybudowane.
  • Dowolna lokalizacja mieszkania, pełna infrastruktura (szkoły, komunikacja)
  • Sprawdź bezpłatnie, jak sfinansować swoje własne mieszkanie już teraz!

Wypełnij bezpłatnie formularz!


Administratorem danych osobowych jest SalesMax oraz wymienieni PartnerzyExpander Advisors Sp. z o.o.
Open Finance S.A.
NOTUS Finanse S.A.
serwisu MieszkanieDlaMlodych.com, którzy przetwarzają dane osobowe w celach i na zasadach określonych w Polityce prywatności. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Przyjmuję do wiadomości, że przysługuje mi prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem dotychczasowego przetwarzania. Więcej informacji o ochronie danych osobowych w Polityce prywatności.