Mieszkanie Plus Kraków Kliny

Inwestycja realizowana w ramach programu Mieszkanie Plus w dzielnicy Kraków Kliny ma już zatwierdzony projekt architektoniczny. Na południu Krakowa ma powstać nawet tysiąc mieszkań na wynajem z rządowego programu.

pracownia MC-Andrzej M. Chołdzyński

Mieszkanie Plus Kraków Kliny wizualizacja- pracownia MC-Andrzej M. Chołdzyński

Konkurs wygrała pracownia MC-Andrzej M. Chołdzyński, która zaprojektowała nie tylko budynki mieszkalne, lecz również obiekty sportowe i kulturalne. Program Mieszkanie Plus będzie realizowany na działce o powierzchni 18 hektarów położonej w rejonie ulic Spacerowej, Komuny Paryskiej i bpa A. Małysiaka.

Aktualnie nie ma jeszcze informacji jak i gdzie złożyć wniosek o najem lokalu w dzielnicy Kraków Kliny. Trzeba poczekać na doprecyzowanie szczegółów.

Założenie programu Mieszkanie Plus

Z rządowego programu Mieszkanie + mogą skorzystać wszyscy Polacy. Nie ma ograniczeń związanych np. z wiekiem jak w programie MDM. Pomimo to będą określone kryteria, kto może otrzymać mieszkanie. W przypadku dużej liczby osób zainteresowanych pierwszeństwo będą mieć rodziny wielodzietne. Cena najmu mieszkania od rządu będzie uzależniona od lokalizacji oraz rodzaju umowy na którą się zdecydujemy (najem z opcją dojścia do własności będzie droższy). Proponowana wysokość miesięcznego czynszu ma wynosić od 10 do 20 zł za m2. Natomiast w przypadku wynajmu z opcją dojścia do własności stawka ta wzrośnie o ok. 20 – 40%. Oblicz orientacyjny czynsz dla Mieszkanie Plus w Krakowie i województwie małopolskim.

Program Mieszkanie Plus ma na celu również wzrost mobilności Polaków. Umożliwia to podjęcie decyzji o zmianie pracy dzięki dostępności tanich mieszkań na wynajem. Dlatego też w katalogu pierwszeństwa znajduje się zmiana miejsca zamieszkania w celu podjęcia pracy lub nauki w innej miejscowości.

 

Mieszkanie Plus Kraków Kliny – kryteria, preferencje

Wśród kryteriów mogą zostać zastosowane również preferencje jak np. strata lokalu mieszkalnego na skutek działania żywiołu.

Z preferencji przy przydzielaniu mieszkań z programu rządowego będą mogły skorzystać również osoby, które zostały wywłaszczone na tzw. cele publiczne. Innymi słowy są to osoby, którym zabrano prawo do zamieszkiwania domu, gdyż użytkowana działka została przekazana na realizację inwestycji krajowych, jak np. budowa drogi. Oprócz odszkodowania rząd przewidział dla takich osób również pierwszeństwo w przyznaniu taniego lokalu w ramach Mieszkania Plus. Należy tutaj podkreślić, iż  wartość nieruchomości w rządowym programie może być niższa niż dotychczasowej.  Wówczas nadwyżka zostanie przekazana na rachunek osoby wywłaszczonej. Z takiej preferencji nie mogą skorzystać jednak osoby dotknięte reprywatyzacją.

Ponadto wśród kryteriów pierwszeństwa wymienia się niepełnosprawność wnioskodawcy lub jego dziecka, nieposiadanie lokalu mieszkalnego. Tutaj ustawodawca również wymienia również brak udziału we współwłasności oraz spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu.

Dla osób zainteresowanych wynajmem mieszkania od państwa ważną informacja jest, że nie została ustalona granica wieku. A nawet osoby w wieku powyżej 65 roku życia będą mogły skorzystać z pierwszeństwa w przydziale mieszkania na wynajem.

Ustawodawca przewidział również preferencje dla osób, które nie wynajęły mieszkania z powodu dużej liczby chętnych niż liczba dostępnych lokali mieszkalnych w danej miejscowości. Jak widać brak zameldowania w innej miejscowości nie jest przeszkodą we wnioskowaniu o mieszkanie na wynajem od rządu.

Z preferencji mogą skorzystać również osoby wnioskujące o lokal na wynajem, które posiadają Kartę Polaka.

Wymienione powyżej preferencje mogą wydłużyć czas ubiegania się o wynajem lokalu mieszkalnego lecz nie wykluczają możliwości ubiegania się o najem mieszkań.

Jak widać, Mieszkanie Plus Kraków Kliny to bardzo ambitny cel oraz odległa perspektywa. Oferty na pewno będą rozchodzić się błyskawicznie – dlatego jeżeli chcesz być na bieżąco polub nasz profil na Facebooku.

Bezpłatnie sprawdź jak najlepiej zamieszkać we własnym mieszkaniu więcej>>


Chcesz mieszkać na swoim czy płacić komuś za wynajem?

  • Nie płać za wynajem, zamieszkaj w swoim własnym mieszkaniu.
  • Sprawdź jak prosto możesz sfinansować zakup swojego mieszkania.
  • Spłacaj swoje własne mieszkanie i nie dawaj nikomu zarobić.
  • Sprawdź jak łatwo możesz uzyskać mieszkanie na własność.
  • Po co płacić komuś za wynajem, jak możesz płacić na swoje mieszkanie.
  • Nie musisz czekać w kolejce, aż mieszkanie zostanie wybudowane.
  • Dowolna lokalizacja mieszkania, pełna infrastruktura (szkoły, komunikacja)
  • Sprawdź bezpłatnie, jak sfinansować swoje własne mieszkanie już teraz!

Wypełnij bezpłatnie formularz!


Administratorem danych osobowych jest SalesMax oraz wymienieni PartnerzyExpander Advisors Sp. z o.o.
Open Finance S.A.
NOTUS Finanse S.A.
serwisu MieszkanieDlaMlodych.com, którzy przetwarzają dane osobowe w celach i na zasadach określonych w Polityce prywatności. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Przyjmuję do wiadomości, że przysługuje mi prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem dotychczasowego przetwarzania. Więcej informacji o ochronie danych osobowych w Polityce prywatności.