Mieszkanie Plus Jarocin

W Jarocinie trwają już zaawansowane prace nad programem Mieszkanie Plus. Zakończenie pierwszego etapu budowy planowane jest na kwiecień 2018 roku, wówczas do użytkowania zostanie przekazanych 96 mieszkań. W kolejnym etapie programu Mieszkanie Plus Jarocin, który planowo ma zakończyć się w maju 2018 roku, zostanie oddanych 120 mieszkań, a w czerwcu 42 lokale mieszkalne na wynajem od rządu.

wizualizacja osiedla Leszczyc

wizualizacja osiedla Leszczyce -JTBS

Mieszkanie Plus Jarocin – lokalizacje

W ramach programu Mieszkanie Plus Jarocin planowane jest wybudowanie 366 mieszkań. Prace nad kolejnym budynkiem rozpoczęły się jeszcze we wrześniu 2017 roku. Zaplanowano w nim 108 mieszkań, które trafią do uczestników programu jesienią przyszłego roku.

Mieszkania na wynajem od rządu powstaną w Jarocinie w  trzech lokalizacjach: przy ulicy Siedlemińskiej, przy ulicy Leszczyce oraz w Siedleminie. Lokalizacje, w których powstaną mieszkania opisaliśmy również tutaj.

Cena najmu mieszkania

Przyszli lokatorzy otrzymają mieszkania wykończone standardzie „pod klucz” o metrażu od 35,6 lub 55,1 metrów kwadratowych. Każde mieszkanie będzie wyposażone w indywidualne ogrzewanie gazowe. Oddzielne będą również liczniki na wodę i prąd, czyli każdy z lokatorów będzie mógł rozliczać się za media samodzielnie

Wysokość ceny czynszu według cen dla województwa wielkopolskiego to 7,91 zł lub jeżeli zdecydujemy się na opcję wykupu na własność 11,3 zł za metr kwadratowy. Oznacza to, iż cena mieszkania na wynajem w zależności od metrażu wynosiłaby od 281 zł do 435 zł miesięcznie (bez opcji nabycia mieszkania na własność).  Oblicz orientacyjny czynsz dla Mieszkanie Plus Jarocin.

Mieszkanie Plus Jarocin – wnioski

Gmina otrzymała ponad 640 wniosków od osób zainteresowanych wynajmem mieszkania od rządu. Ciekawostką jest, iż zgłosiło się 100 osób spoza gminy Jarocin. Termin składania wniosków to 15 września 2017 roku. Natomiast lista osób, które zostaną zakwalifikowane do programu Mieszkanie Plus Jarocin została ogłoszona w grudniu.

Kryteria przyznawania lokali mieszkalnych

Według założeń mieszkanie z rządowego programu będzie mogła wynająć osoba, która nie posiada tytułu prawnego do innego lokalu mieszkalnego. Ponadto, przyszły najemca musi wypełnić oraz złożyć wniosek jak również wykazać, iż stać go będzie na terminowe płacenie czynszu. Dodatkowo najemca musi uiścić kaucję w wysokości rocznego czynszu.

Przypomnijmy, że program Mieszkanie Plus składa się z części regulowanej ustawą o Krajowym Zasobie Nieruchomości (KZN), która wchodzi w życie 11 września 2017 roku oraz części komercyjnej, realizowanej przez BGK Nieruchomości.

W części komercyjnej jest przygotowywanych obecnie ponad 10 tys. mieszkań, z czego ponad 1,2 tys. mieszkań jest już w budowie. Wartość inwestycji, przygotowywanych przez BGK Nieruchomości, przekracza 2 mld zł.

Jak widać, Mieszkanie Plus to bardzo ambitny cel. Oferty na pewno będą rozchodzić się błyskawicznie – dlatego jeżeli chcesz być na bieżąco polub nasz profil na Facebooku.

Bezpłatnie sprawdź jak najlepiej zamieszkać we własnym mieszkaniu. Więcej>>

 


Chcesz mieszkać na swoim czy płacić komuś za wynajem?

  • Nie płać za wynajem, zamieszkaj w swoim własnym mieszkaniu.
  • Sprawdź jak prosto możesz sfinansować zakup swojego mieszkania.
  • Spłacaj swoje własne mieszkanie i nie dawaj nikomu zarobić.
  • Sprawdź jak łatwo możesz uzyskać mieszkanie na własność.
  • Po co płacić komuś za wynajem, jak możesz płacić na swoje mieszkanie.
  • Nie musisz czekać w kolejce, aż mieszkanie zostanie wybudowane.
  • Dowolna lokalizacja mieszkania, pełna infrastruktura (szkoły, komunikacja)
  • Sprawdź bezpłatnie, jak sfinansować swoje własne mieszkanie już teraz!

Wypełnij bezpłatnie formularz!


Administratorem danych osobowych jest SalesMax oraz wymienieni PartnerzyExpander Advisors Sp. z o.o.
Open Finance S.A.
NOTUS Finanse S.A.
serwisu MieszkanieDlaMlodych.com, którzy przetwarzają dane osobowe w celach i na zasadach określonych w Polityce prywatności. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Przyjmuję do wiadomości, że przysługuje mi prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem dotychczasowego przetwarzania. Więcej informacji o ochronie danych osobowych w Polityce prywatności.