Mieszkanie Plus Giżycko

Giżycko planuje budowę mieszkań w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus.

Mieszkanie Plus Giżycko

100 lokali mieszkalnych zostanie wybudowanych na w centrum Giżycka w pobliżu sądu oraz dworca. Z założeń wynika, że powierzchnia mieszkań to od 50 do 80 metrów  kwadratowych. Według przybliżonych analiz urzędu miasta w Giżycku za każdy metr kwadratowy mieszkania trzeba zapłacić co miesiąc 25 zł czynszu. Ponadto przyszli najemcy powinni posiadać tzw. zdolność czynszową. Oznacza to dochody, które umożliwią regulowanie czynszu za wynajem mieszkania oraz opłat eksploatacyjnych.

W 2017 roku zakładano budowę 115 mieszkań. 15 mieszkań w budynku przy ul. Sikorskiego oraz 100 mieszkań w dwóch budynkach przy ul. Warszawskiej. W 2018 roku wpłynęło ponad 300 zgłoszeń od potencjalnych lokatorów. Z uwagi na brak weryfikacji ankiet pod względem kryteriów otrzymania lokalu w połowie marca 2019 roku zostanie rozpoczęta procedura dialogu konkurencyjnego. Oferta najmu lokali mieszkalnych z programu Mieszkanie Plus Giżycko będzie skierowana do osób o stałych dochodach lecz nieposiadających zdolności kredytowej.

W ramach programu Mieszkania Plus przekazano już do użytkowania mieszkania w Białej Podlaskiej, gminie Jarocin oraz Kępnie. W pierwszym kwartale 2019 roku wprowadzą się najemcy lokali mieszkalnych w Gdyni, Wałbrzychu oraz Kępicach.

Program Mieszkanie Plus – cel

Mieszkanie Plus to jeden z elementów Narodowego Programu Mieszkaniowego.

Cel programu Mieszkanie Plus to poprawa sytuacji młodych polskich rodzin oraz większa mobilność Polaków. Ponadto, umożliwia to podjęcie decyzji o zmianie pracy dzięki dostępności tanich mieszkań na wynajem. Dlatego też w katalogu pierwszeństwa znajduje się zmiana miejsca zamieszkania w celu podjęcia pracy lub nauki w innej miejscowości.

1 stycznia 2019 roku weszła w życie ustawa o pomocy państwa w ponoszeniu wydatków mieszkaniowych w pierwszych latach najmu mieszkania.

Dochód, zgodnie z ustawą to główne kryterium, które ma wpływ na decyzję o przyznaniu dopłaty do najmu. Natomiast, obok ustawowego katalogu kryteriów decydujących o pierwszeństwie w przyznaniu najmu mieszkania, jak  posiadanie dzieci, czy niepełnosprawność, istnieje kryterium otwarte, określane uchwałą przez radę gminy.

Cel Program Mieszkanie na Start to bezzwrotna pomoc finansową dla osób fizycznych poprzez dopłaty do czynszów z tytułu najmu mieszkania. Dopłaty przeznaczone są dla osób o niskich dochodach. Dopłaty do czynszów w będą przyznawana na 15 lat.

Jak widać, Mieszkanie Plus to bardzo ambitny cel. Oferty na pewno będą rozchodzić się błyskawicznie – dlatego jeżeli chcesz być na bieżąco polub nasz profil na Facebooku.

Bezpłatnie sprawdź jak najlepiej zamieszkać we własnym mieszkaniu więcej>>


Chcesz mieszkać na swoim czy płacić komuś za wynajem?

  • Nie płać za wynajem, zamieszkaj w swoim własnym mieszkaniu.
  • Sprawdź jak prosto możesz sfinansować zakup swojego mieszkania.
  • Spłacaj swoje własne mieszkanie i nie dawaj nikomu zarobić.
  • Sprawdź jak łatwo możesz uzyskać mieszkanie na własność.
  • Po co płacić komuś za wynajem, jak możesz płacić na swoje mieszkanie.
  • Nie musisz czekać w kolejce, aż mieszkanie zostanie wybudowane.
  • Dowolna lokalizacja mieszkania, pełna infrastruktura (szkoły, komunikacja)
  • Sprawdź bezpłatnie, jak sfinansować swoje własne mieszkanie już teraz!

Wypełnij bezpłatnie formularz!


Administratorem danych osobowych jest SalesMax oraz wymienieni PartnerzyExpander Advisors Sp. z o.o.
Open Finance S.A.
NOTUS Finanse S.A.
serwisu MieszkanieDlaMlodych.com, którzy przetwarzają dane osobowe w celach i na zasadach określonych w Polityce prywatności. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Przyjmuję do wiadomości, że przysługuje mi prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem dotychczasowego przetwarzania. Więcej informacji o ochronie danych osobowych w Polityce prywatności.