Mieszkanie Plus Gdynia nabór wniosków

Od 26 października rusza nabór wniosków w ramach programu Mieszkanie Plus  w Gdyni.

Mieszkanie Plus Gdynia – nabór wniosków

W ramach programu Mieszkanie Plus Na Kaczych Bukach w Gdyni z początkiem lipca 2017 roku rozpoczęła się budowa nowego osiedla mieszkaniowego. Realizacja inwestycji będzie trwała 18 miesięcy.

Lokale mieszkalne będą gotowe do odbioru w styczniu 2019 roku.

W planach jest realizacja 6 budynków, w których będą się znajdować  172 mieszkania. Powierzchnia: 28 – 107 metrów kwadratowych. Do wyboru mieszkania od kawalerki do mieszkań pięciopokojowych.

Bloki będą miały cztery pietra, nie będzie natomiast podziemnych garaży. Lokale mieszkalne pierwotnie miały zostać wykańczane pod klucz, wówczas nie byłoby dodatkowych kosztów związanych z remontem mieszkań. Te preferencje też ma za zadanie zbadać ankieta. Inwestycja w ramach programu Mieszkanie Plus Gdynia na Kaczych Bukach będzie realizowana przez spółkę ISN. Wykonawca został wybrany w drodze konkursu.

Osiedle mieszkaniowe w ramach rządowego programu jest zlokalizowane w części Gdyni, gdzie miejska infrastruktura jest słabo rozwinięta. Najbliższy przystanek autobusowy znajduje się 15 minut od bloków. Jednakże docelowo ma zostać  opracowany miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, co ma poprawić sytuację. Również miasto obiecuje budowę szkoły.

Do 14 października osoby zainteresowane mieszkaniami w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus mogą wypełnić ankietę, która znajduje się na stronie www.mieszkanieplusgdynia.pl. Celem ankiety jest określenie preferencji rodzin, które są zainteresowane najmem mieszkań od rządu.

Nabór wniosków rozpocznie się 26 października 2018r. za pośrednictwem tej samej strony internetowej.

Wysokość czynszu

Wysokość czynszu dla najemców programu Mieszkanie Plus w Gdyni zależeć będzie  od zawartej umowy oraz standardu wykończenia lokalu. Średnia stawka czynszu za najem na minimum 24 miesiące mieszkania w standardzie wykończonym wyniesie 19,83 za m (mieszkania pięciopokojowe). Najem z dojściem do własności na 30 lat mieszkania w stanie deweloperskim wyniesie 23,60 za m2.(mieszkania pięciopokojowe). Dla mniejszych lokali stawki te są wyższe.

Stawki najmu 1 m kw. mieszkania przy ul. Puszczyka w Gdyni bez uwzględnienia ewentualnych dopłat.[mieszkanieplusgdynia.pl]

Do powyższych cen najmu lokali mieszkalnych osoby wynajmujące mieszkania od rządu dodatkowo będą opłacać media oraz koszty eksploatacji. Aby zamieszkań w mieszkania z programu Mieszkanie Plus trzeba wpłacić kaucję w wysokości półrocznego czynszu. Jeżeli chcemy wynająć miejsca parkingowe -trzeba dodatkowo zapłacić 80 zł za każdy miesiąc najmu.

Dopłaty do czynszów

Najemcy, którzy spełniający kryteria i zostaną zakwalifikowani do programu będą mogli wnioskować o dopłaty do czynszu. Zgodnie z regulacjami  ustawy o pomocy państwa w ponoszeniu wydatków mieszkaniowych w pierwszych latach najmu mieszkania. Aby wnioskować o dopłaty trzeba złożyć wniosek o mieszkanie i zostać zakwalifikowanym do programu.

Nabór wniosków rozpocznie się 19 października 2018r.

Nabór wniosków – kryteria

O najem mieszkania w Gdyni mogą wnioskować osoby, które nie posiadają mieszkania lub spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu. Przepis ten dotyczy każdej osoby z gospodarstwa domowego, nie tylko głównego najemcy

Znaczenie ma czas złożenia wniosku, jednak też o sukcesie w przydziale mieszkania decydują dodatkowe punkty:

 • +10 pkt mieszkanie w Gdyni
 • +10 pkt rozliczanie PIT w Gdyni
 • +3 pkt  wiek powyżej 65 lat
 • +3pkt niepełnosprawność dziecka do 16 roku życia i niepełnosprawność w stopniu znacznym po 16 roku życia
 • +2pkt za każde dziecko wychowywane w rodzinie

  Oprócz punktów w przydziale mieszkania głównym kryterium najmu jest zdolność do opłacania czynszu. Dochód najemcy jednak nie może przekroczyć 150% przeciętnego wynagrodzenia.

Według planów w ramach programu Mieszkanie Plus Gdynia może powstać nawet 1000 mieszkań. Kolejną lokalizacją jest Gdynia Północ, gdzie na działce o powierzchni siedmiu hektarów ma powstać nawet 500 mieszkań.Teren ten znajduje się na Oksywiu – jedna działka znajduje się przy ul. Bosmańskiej, natomiast druga jest zlokalizowana w rejonie ulic Bosmańskiej i Algierskiej.

Jak widać, Mieszkanie Plus to bardzo ambitny cel oraz odległa perspektywa. Oferty na pewno będą rozchodzić się błyskawicznie – dlatego jeżeli chcesz być na bieżąco polub nasz profil na Facebooku.

Bezpłatnie sprawdź jak najlepiej zamieszkać we własnym mieszkaniu. Więcej>>


Chcesz mieszkać na swoim czy płacić komuś za wynajem?

 • Nie płać za wynajem, zamieszkaj w swoim własnym mieszkaniu.
 • Sprawdź jak prosto możesz sfinansować zakup swojego mieszkania.
 • Spłacaj swoje własne mieszkanie i nie dawaj nikomu zarobić.
 • Sprawdź jak łatwo możesz uzyskać mieszkanie na własność.
 • Po co płacić komuś za wynajem, jak możesz płacić na swoje mieszkanie.
 • Nie musisz czekać w kolejce, aż mieszkanie zostanie wybudowane.
 • Dowolna lokalizacja mieszkania, pełna infrastruktura (szkoły, komunikacja)
 • Sprawdź bezpłatnie, jak sfinansować swoje własne mieszkanie już teraz!

Wypełnij bezpłatnie formularz!


Administratorem danych osobowych jest SalesMax oraz wymienieni PartnerzyExpander Advisors Sp. z o.o.
Open Finance S.A.
NOTUS Finanse S.A.
serwisu MieszkanieDlaMlodych.com, którzy przetwarzają dane osobowe w celach i na zasadach określonych w Polityce prywatności. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Przyjmuję do wiadomości, że przysługuje mi prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem dotychczasowego przetwarzania. Więcej informacji o ochronie danych osobowych w Polityce prywatności.