Mieszkanie Plus Częstochowa

W ramach programu Mieszkanie Plus Częstochowa planowana jest budowa 616 lokali mieszkalnych. Program jest adresowany do osób, których zarobki są niewystarczające aby bank udzielił im kredyt mieszkaniowy, lecz za wysokie aby otrzymać mieszkanie komunalne.

Realizację inwestycji planuje Regionalny Fundusz Gospodarczy S.A. z siedzibą w Częstochowie. Jest to podmiot w 100% należący do Skarbu Państwa.

Mieszkanie Plus Częstochowa – lokalizacja

Mieszkania zostaną wybudowane w dzielnicy Grabówka, przy ul. Wiolinowej na działce o powierzchni 5.6217 ha. Teren został przekazany do Krajowego Zasobu Nieruchomości 28 września 2018 r. na podstawie ustawy z 20 lipca 2017 roku o Krajowym Zasobie Nieruchomości.

Mieszkanie Plus Częstochowa – budynki mieszkalne

W ramach programu Mieszkanie Plus powstanie osiem budynków mieszkalnych czterokondygnacyjnych, podpiwniczonych. Oprócz lokali mieszkalnych planowane są także powierzchnie usługowe i komercyjne. Na terenie osiedla powstaną też place zabaw dla dzieci. Planowany przewidują także miejsca parkingowe dla mieszkańców.

Regionalny Fundusz Gospodarczy jest na etapie uzyskiwania decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu. Zakładany termin rozpoczęcia inwestycji to 2020 rok.

 Kryteria przyznawania lokali mieszkalnych

Według założeń mieszkanie z rządowego programu będzie mogła wynająć osoba, która nie posiada tytułu prawnego do innego lokalu mieszkalnego. Najemca musi wypełnić oraz złożyć wniosek oraz wykazać, iż stać go będzie na terminowe płacenie czynszu. Koniecznym warunkiem najmu jest też kaucja. Rząd przewidział też dopłaty do czynszów. Część zainteresowanych może liczyć na preferencje przy naborze.

Ostateczne kryteria przydziału mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus Częstochowa nie zostały jeszcze przedstawione. Nie są obecnie prowadzony nabór wniosków

Przypomnijmy, że program Mieszkanie Plus jest skierowany do osób, które nie mają zdolności kredytowej aby kupić własne mieszkanie.

Program Mieszkanie Plus składa się z części regulowanej ustawą o Krajowym Zasobie Nieruchomości oraz części komercyjnej, realizowanej przez BGK Nieruchomości.

W części komercyjnej jest przygotowywanych obecnie ponad 10 tys. mieszkań, z czego ponad 1,2 tys. mieszkań jest już w budowie. Wartość inwestycji, przygotowywanych przez BGK Nieruchomości, przekracza 2 mld zł.

Jak widać, Mieszkanie Plus to bardzo ambitny cel. Oferty na pewno będą rozchodzić się błyskawicznie – dlatego jeżeli chcesz być na bieżąco polub nasz profil na Facebooku.

Przeczytaj jeżeli zastanawiasz się czy wynająć czy kupić mieszkanie ?

Bezpłatnie sprawdź jak najlepiej zamieszkać we własnym mieszkaniu. Więcej>>


Chcesz mieszkać na swoim czy płacić komuś za wynajem?

  • Nie płać za wynajem, zamieszkaj w swoim własnym mieszkaniu.
  • Sprawdź jak prosto możesz sfinansować zakup swojego mieszkania.
  • Spłacaj swoje własne mieszkanie i nie dawaj nikomu zarobić.
  • Sprawdź jak łatwo możesz uzyskać mieszkanie na własność.
  • Po co płacić komuś za wynajem, jak możesz płacić na swoje mieszkanie.
  • Nie musisz czekać w kolejce, aż mieszkanie zostanie wybudowane.
  • Dowolna lokalizacja mieszkania, pełna infrastruktura (szkoły, komunikacja)
  • Sprawdź bezpłatnie, jak sfinansować swoje własne mieszkanie już teraz!

Wypełnij bezpłatnie formularz!


Administratorem danych osobowych jest SalesMax oraz wymienieni PartnerzyExpander Advisors Sp. z o.o.
Open Finance S.A.
NOTUS Finanse S.A.
serwisu MieszkanieDlaMlodych.com, którzy przetwarzają dane osobowe w celach i na zasadach określonych w Polityce prywatności. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Przyjmuję do wiadomości, że przysługuje mi prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem dotychczasowego przetwarzania. Więcej informacji o ochronie danych osobowych w Polityce prywatności.