Mieszkanie Plus Biała Podlaska

W ramach programu Mieszkanie + w Białej Podlaskiej powstanie 186 mieszkań przy ul. Jana II Kazimierza i Jana III Sobieskiego. W budynkach mieszkalnych, które są już w trakcie budowy, znajdą się mieszkania o powierzchni od 45 do 55 metrów kwadratowych. Termin realizacji to pierwsza połowa 2018 roku. Biała Podlaska jest pierwszym miastem w Polsce, w którym jest realizowana inwestycja z rządowego programu Mieszkanie Plus.

Mieszkanie Plus Biała Podlaska

Mieszkanie Plus Biała Podlaska

Miasto przekazało na ten cel teren o powierzchni 21 tys. metrów kwadratowych.

Mieszkańcy mogą już od 30 czerwca zgłaszać wnioski o przydział mieszkań. Zakład Gospodarki Lokalowej w Białej Podlaskiej uruchomił aplikację, za pomocą której w celu złożenia wniosku można wypełnić ankietę przez internet. Istnieje możliwość wypełnienia ankiety również osobiście w urzędzie miasta. Należy dodać, że według zapewnień urzędu kolejność zgłoszeń nie będzie miała wpływu na przyznanie mieszkania. Decydujące przy przydziale lokali mieszkalnych na wynajem będą kryteria: ilość osób w rodzinie oraz wysokość zarobków. Ankiety będą zbierane do końca 2017 roku, później zostanie przeprowadzona weryfikacja oraz przydział lokali mieszkalnych.

Według informacji ze spółki BGK Nieruchomości zostało złożonych już ponad 900 wniosków. Zainteresowanie programem Mieszkanie Plus w Białej Podlaskiej czterokrotnie przekracza planowaną ilość lokali mieszkalnych. W wyniku dużej liczby ankiet od zainteresowanych osób miasto zadecydowało o budowie kolejnych mieszkań.

Większość osób zainteresowanych najmem mieszkań z rządowego programu pochodzi z Białej Podlaskiej, ale też około  10 proc. wniosków złożyły osoby, które nie mieszkają w  Białej Podlaskiej. Są to osoby z Bydgoszczy, Warszawy, Gdańska, a również z zagranicy – Anglii, Irlandii oraz z Niemiec. Większość chętnych to rodziny, często wielodzietne, lecz zainteresowane są również młode małżeństwa, a nawet osoby bezdomne.

Przypomnijmy, że program Mieszkanie + jest skierowany do osób, które mają za wysokie dochody, aby otrzymać mieszkanie komunalne, ale też zbyt niskie, aby uzyskać w banku kredyt hipoteczny. W Białej Podlaskiej wnioski o przyznanie mieszkania z rządowego programu mogą składać osoby spoza tego miasta.

Jak widać, Mieszkanie Plus to bardzo ambitny cel. Oferty na pewno będą rozchodzić się błyskawicznie – dlatego jeżeli chcesz być na bieżąco polub nasz profil na Facebooku.

Dla niecierpliwych zapraszamy do sprawdzenia dopłaty do Twojego mieszkania
w ramach Programu Mieszkanie dla Młodych „MDM”. Więcej

 

 


Sprawdź najlepszą dopłatę do Twojego Mieszkania dla Młodych

Zanim program MieszkaniePlus zacznie w pełni działać, sprawdź dopłaty do Twojego mieszkania w ramach programu Mieszkanie dla Młodych.

  • Dowiesz się wszystkiego na temat programu Mieszkanie dla Młodych.
  • Jak kupić nieruchomość na rynku pierwotnym i rynku wtórnym?
  • Co zrobić aby skorzystać z programu i uzyskać ponad 100 000 PLN dopłaty?
  • Ile dofinansowania otrzymasz jako singiel, małżeństwo, rodzina z dziećmi?
  • Jak otrzymać dofinansowanie do kupna lub budowy domu?
  • Gdzie można kupić mieszkania objęte dopłatami bez wkładu własnego?
  • Jaką masz zdolność kredytową oraz jak uzyskać dopłatę do 100% wartości?
  • Porównasz bezpłatnie warunki wszystkich 14 banków obsługujących MDM.
  • Zarejestruj się w programie już teraz aby skorzystać z dopłaty!

Wypełnij bezpłatnie formularz lub zadzwoń! Ogólnopolska infolinia: tel. 22 295 44 22